Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: musty - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 2555
Karne ve Tatil
Karne ve Tatil


Çocuk ve ergen yaşına uygun yeni bilgiler öğrenmek ve beceriler kazanmak için okula gider. Bu çocukların anne ya da babaları gibi ev dışında geçirdikleri bir zaman bölümüdür. Nasıl ki büyükler evi geçindirmek için çalışıyorlarsa, çocuk ve ergenler de bir iş olarak okula gitmekte ve öğrenmektedirler. Bu nedenle okul bilgi edinilen bir kaynak olması yanında çocuğun kendisi ve çevresi ile uyum becerilerini kazanacağı bir yerdir.

Okul başarısı bir çok etkene bağlı olarak d
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 7 - Görüntüleme: 5684
Okullarda zil cuma günü tatil için çalacak
2008-2009 eğitim-öğretim yılı 12 Haziran 2009'da tamamlanacak. İlköğretim ve liselerde öğrenim gören 15 milyona yakın öğrenci ile 600 bin civarındaki öğretmen, ''180 günlük'' eğitim-öğretim maratonunu tamamlayarak, yaz tatiline çıkacak.

İlköğretim 6. sınıf öğrencileri 13 Haziran Cumartesi günü Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS), lise son sınıf öğrencileri de 14 Haziran Pazar günü Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) katıldıktan sonra tatile başlayabilecek. SBS'ye ilköğretim 6. sınıf öğrencisi 1 milyon
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2342
1. sınıf tatil kitabı-slayt
A100
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 4 - Görüntüleme: 3227
Batman-Beşirli'de de okullar tatil
Domuz gribi salgını dünya gündemindeki yerini korurken Batman'a 20 kilometre uzaklıktaki Beşiri ilçesinin Beyçayırı köyünde çıkan ve henüz ne olduğu anlaşılmayan salgın bölge halkında endişeye neden oldu. Beyçayırı İlköğretim Okulu'nda meydana gelen salgında 102 öğrenci ve 7 öğretmen hastalanırken okul Kaymakamlık tarafından 4 günlüğüne tatil edildi. Sağlık ekipleri okulda sağlık taraması yaparken iki öğrenciden alınan klinik numuneleri incelemeye alındı.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 3112
Kayseride okulllar bir hafta tatil
Kayseri'de ilk ve orta dereceli okullar, domuz gribi önlemleri kapsamında 1 hafta süreyle tatil edildi.

Alınan bilgiye göre, İl Hıfzıssıhha Kurulu, Kayseri'de Domuz gribi önlemleri kapsamında, ilk ve orta dereceli okulların yarından itib aren 1 hafta süreyle tatil edilmesini kararlaştırdı.

Okullarda eğitim-öğretime 19 Kasımda yeniden başlanacağı bildirildi.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2411
okullar Tatil Edilerek Domuz Gribi önlenmez
Adıbelli, ders kitaplarının her yıl dağıtılmasını eleştirerek, kitapların en az 4-5 yıl okutularak tasarruf sağlanabileceğini belirtti.

Ders kitaplarına yılda 250 milyon lira harcandığını ifade eden Adıbelli, ''4 yıl aynı kitap okutulduğu zaman 1 katrilyon tasarruf sağlamış oluruz. Bu parayı da okullara gönderdiğiniz zaman okul müdürlerinin parayla ilişkisi kesilir, velilerden para toplanmamış olur'' diye konuştu.

Okullarda alınan domuz gribi önlemlerine değinen Adıbelli, ''Sayın Milli Eği
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 3673
1. sınıf türkçe tatil ödevleri
A100

1. sınıf türkçe tatil ödevleri
Yazar: muhibbi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1853
TATİL ÖDEVİ ETKİNLİKLER
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 7 - Görüntüleme: 4985
Ağrı da okullar Tatil Edildi
Ağrı'da olumsuz Hava şartları nedeniyle okulların tatil edildiği bildirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Ağrı merkeze bağlı tüm köy ilköğretim okullarında eğitim öğretime 2 gün ara verildiği belirtildi.

Diyadin ilçe merkezine bağlı ilk ve ortaöğrenim okulları ile tüm köy okullarının ise 1 gün tatil edildiği kaydedilen açıklamada, Hamur, Taşlıçay ve Tutak ilçelerinde de okulların 2 gün süre ile tatil edildiği belirtildi.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 20 - Görüntüleme: 10049
Kar Nedeniyle Okulları Tatil olan iller


Yurdu etkisi altına alan tipi, soğuk ve yağışlı hava nedeniyle bazı illerde eğitime kar molası verildi. Hangi illerimiz de okullar kaç gün süreyle tatil edildi? İşte o iller... Kars'ın Sarıkamış ilçesinde eğitime ara verildi. Sarıkamış Kaymakamı Ahmet Altunbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçe merkezinde 5 ocak salı günü, köylerde ise salı ve çarşamba günü okulların tatil edildiğini söyledi. Altunbaş, kar ve tipi nedeniyle
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe