Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


YGS Başvuruları Yarın Başlıyor
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
başvuruları , yarın , başlıyor

Konu: 4,885
Mesaj: 13,428
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Üniversiteye girişte ilk aşama olan YGS başvuru dönemi yarın başlıyor. Başvurular 20 Ocak’a kadar devam edecek. YGS ise, 13 Mart Pazar günü yapılacak. 


Binlerce adayın iyi bir üniversiteye girmek için yarıştığı sınavların ilk aşaması olan  Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için başvurular yarın başlıyor. Lise son sınıf ve mezun durumdaki adayların 6-20 Ocak tarihleri arasında başvurularını yapması gerekiyor. Engelli adaylar ile sağlık sorunu bulunanlar bu durumlarını geçerli sağlık kurulu raporu ile başvuru süresi içerisinde ÖSYM’ye bildirerek, özel bir salonda sınava girmeyi talep edebilir.
Lise son sınıfta okuyan adaylar kayıtlı oldukları okul müdürlüklerinde başvuru işlemlerini tamamlayacak. Diğer adayların ise bir başvuru merkezi veya sınav koordinatörlüğüne giderek kişisel bilgilerini ve sınava girmek istedikleri yer tercihlerini bildirmeleri gerekiyor. Bu işlemlerini yapanlar daha sonra sınav ücretini yatırarak başvuru sürecini tamamlayabilecek. Sınav ücreti, kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan ‘Ödemeler’ alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içerisinde yatırılabilecek.
BAŞVURUDA BUNLARA DİKKAT
ÖSYM, sınava girecek adayları başvuru, sınav öncesi, anında ve sonrasında yapacakları konusunda bilgilendirmek için “[i]2016 ÖSYS Aday El Rehberi[/i]” yayınladı. Rehberde, adayların başvuru için dikkat etmeleri gereken noktalardan bazıları şöyle belirtildi:
“-Başvuru merkezi görevlisinin bilgilerinizi ve fotoğrafınızı elektronik ortama aktardıktan sonra size vereceği Aday Başvuru Formu çıktısını dikkatle kontrol ediniz ve imzalayarak görevliye veriniz. Başvuru merkezince onaylanmış bu formu özenle saklayınız. Başvurunuz tamamlandıktan sonra ortaya çıkabilecek yanlışlıktan veya eksiklikten sorumlu olduğunuzu unutmayınız.

-Başvuru sırasında her adaya şifre verilir. Bu şifre adayın kendisine özgüdür. Başvuru bittikten sonra Aday İşlemleri Sistemi’ne (https:// ais.osym.gov.tr) girerek bu şifreyi sadece kendisinin bildiği ve başkası ile paylaşmayacağı bir şifre ile değiştirilmeli. Adayların, ÖSYM ile her türlü işlemleri T.C. Kimlik Numarası ve bu şifre üzerinden gerçekleştirildiğinden, size özgü olan bu şifrenin bir başkası tarafından kötü amaçlı kullanılabileceğini unutmayınız.
-İşlemleriniz tamamlandıktan sonra Aday İşlemleri Sistemi’ne girerek bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz. Eksik veya değiştirilmesi gereken bilgileriniz var ve bu değişikliğin yapılmasına sistem tarafından izin veriliyor ise değişikliği yapabilirsiniz.”
YGS 13 MART’TA
YGS, 13 Mart Pazar günü yapılacak. ÖSYM bu yıl adaylar için bir yenilik yaparak, sınav sonuçlarını açıklama takvimini de belirledi. YGS sonuçlarının 25 Mart’ta açıklanması planlanıyor. Bu sınavda baraj puanını geçen adaylar ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) girmeye hak kazanacak.
LYS BAŞVURULARI 4-14 NİSAN’DA
LYS başvuruları 4-14 Nisan arasında alınacak. Haziran ayında beş oturumda düzenlenecek ve sonuçları da 18 Temmuz’da açıklanacak. LYS takvimi ise şöyle:
LYS - 4 (Sosyal Bilimler): 18 Haziran
LYS-1 (Matematik): 19 Haziran
LYS-2 (Fen Bilimleri) ve LYS-5 (Yabancı Dil): 25 Haziran
LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya): 26 HaziranHürriyet
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

YGS Başvuruları Yarın Başlıyor ,YGS Başvuruları Yarın Başlıyor Öğretmen Forumu,YGS Başvuruları Yarın Başlıyor yükle,YGS Başvuruları Yarın Başlıyor download,YGS Başvuruları Yarın Başlıyor indirmek istiyorum,YGS Başvuruları Yarın Başlıyor ödev yükle,YGS Başvuruları Yarın Başlıyor bedava, YGS Başvuruları Yarın Başlıyor ÖDEV İNDİR,YGS Başvuruları Yarın Başlıyor YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,YGS Başvuruları Yarın Başlıyor eğitimYGS Başvuruları Yarın Başlıyordosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  LYS ye başvurular başlıyor sirlimen 0 1,841 07-04-2015, 15:59
Son Yorum: sirlimen
  YGS Sınavı Yarın Yapılacak sirlimen 2 2,347 15-03-2015, 16:24
Son Yorum: sirlimen
  YURTKUR başvuruları 5 Ağustos'ta sona eriyor sirlimen 0 2,437 04-08-2012, 2:39
Son Yorum: sirlimen
  LYS başvuruları 4 Mayısa kadar uzatıldı sirlimen 0 2,231 02-05-2012, 23:59
Son Yorum: sirlimen
  Lisans yerleştirme sınavına başvurular başlıyor sirlimen 0 2,143 24-04-2012, 11:53
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe