Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


TEOG'da Ek Puan Değişikliği
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
da , ek , puan , değişikliği

Konu: 4,885
Mesaj: 13,428
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

MEB, proje yarışmalarında dereceye giren öğrencilere TEOG kapsamında merkezi sınavlarında yıl sonu başarı puanlarının yüzde 10’una kadar verilen ek puanı kaldırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi ve özel ortaöğretim kurumlarına geçişle ilgili ‘Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Yönergesi’nde değişikliğe gitti.
Önceki yıllarda öğrencilerin, TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen uluslararası bilim olimpiyatları ve matematik olimpiyat sınavları ile proje yarışmalarına katıldıkları yıla ait yıl sonu başarı puanına; altın madalya alan veya birinci olanlar için yıl sonu başarı puanının yüzde 10’u, gümüş madalya alan veya ikinci olanlar için yüzde 9’u, bronz madalya alan veya üçüncü olanlar için yüzde 8’i, bu kapsamdaki etkinliklere katılanlar için ise yüzde 7’si oranında ek puan ekleniyordu.

Düzenlemeyle ek puan verilen kategoriler arasından proje yarışmaları çıkarıldı. Buna göre, artık sadece TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen uluslararası bilim olimpiyatları ve matematik olimpiyat sınavlarında, ulusal elemelerden geçtikten sonra Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanan öğrencilerin yalnızca o yıla ait yıl sonu başarı puanlarına belirlenen oranda ek puan verilecek.
  
Kopyada yeni düzenleme
      
MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, daha önce sınavlarda bilgisayar yazılımı aracılığıyla ‘ikili ve toplu kopya analizi’ gerçekleştiriliyordu. Mahkeme kararlarının gereğini uygulayan bakanlık, yönergede yaptığı değişiklikle artık ikili ve toplu kopya analizini uygulamayacak.

Bu kapsamda, eski yönergedeki ‘kopya taraması sonucu iptal edilen dersin sınavı puanla değerlendirilmez. Ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav adedi tam olarak alınır’ şeklindeki madde kaldırıldı.
Yeni düzenlemeye göre, fiili olarak kopya çektiği tutanak altına alınan öğrencilerin puanları sıfır olarak değerlendirilecek.
Yaşı küçük olana öncelik tanınacak
Düzenlemeyle ortaöğretime yerleştirmeye esas puanların eşit olması halinde, Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı (AOSP), eşitliğin devam etmesi halinde sırasıyla 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğü, eşitliğin hala devam etmesi halinde tercih önceliği, yine eşitliğin devam etmesi halinde okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı, bunların da eşit olması halinde ise öğrencinin doğum tarihine göre yaşça küçük olanların önceliği dikkate alınacak.
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

TEOG'da Ek Puan Değişikliği ,TEOG'da Ek Puan Değişikliği Öğretmen Forumu,TEOG'da Ek Puan Değişikliği yükle,TEOG'da Ek Puan Değişikliği download,TEOG'da Ek Puan Değişikliği indirmek istiyorum,TEOG'da Ek Puan Değişikliği ödev yükle,TEOG'da Ek Puan Değişikliği bedava, TEOG'da Ek Puan Değişikliği ÖDEV İNDİR,TEOG'da Ek Puan Değişikliği YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,TEOG'da Ek Puan Değişikliği eğitimTEOG'da Ek Puan Değişikliğidosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2. TEOG sınav sonuçları açıklandı sirlimen 0 2,299 08-06-2016, 18:48
Son Yorum: sirlimen
  TEOG soruları Geçen Yıla Göre Kolay mıydı? sirlimen 0 2,648 28-11-2015, 16:19
Son Yorum: sirlimen
  TEOG 1.Dönem Soru ve Cevapları 2015-2016 sirlimen 0 2,821 26-11-2015, 23:34
Son Yorum: sirlimen
  TEOG ta 1 Fen Sorusu İptal Edildi sirlimen 0 2,414 26-11-2015, 23:33
Son Yorum: sirlimen
  TEOG Bilgilendirme Rehberi sirlimen 0 2,070 20-11-2015, 19:04
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe