Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Sınıf Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Ediliyor
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
sınıf , öğretmenleri , ek , ders , konusunda , mağdur , ediliyor

Konu: 4,885
Mesaj: 13,428
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Öğretmenler arası aylık karşılığı ders ve ek ders adaletsizliği giderilmelidir. Ana sınıfı ve  “Sınıf öğretmenlerinin haftada 18 saat maaş karşılığı derse girme zorunluluğu bulunurken, bu durum branş öğretmenlerinde 15 saattir. Aynı zamanda anasınıfı öğretmenleri teneffüs bile yapmadığı halde 18saat maaş karşılığı derse girmek zorundadır. Bu durumda anasınıfı ve sınıf öğretmenleri ile branş öğretmenlerinin aylık karşılığı ders yükünün 15 saati geçmemek üzere eşitlenmesi gerekmektedir.

Anasınıfı ve Sınıf öğretmeni haftada 30 saat derse girerse: 18 saat maaş karşılığı, 12 saat ekders 3 saat hazırlık ve planlama olarak toplam haftada 15 ek ders yazılır.
Yaklaşık olarak bir hesaplama yapacak olursak;
Anasınıfı ve sınıf öğretmenleri
1 haftada 15 saat * 9.63 TL= 144,51 TL
Aylık=578,04 TL ücret almakta

Bir Branş öğretmeni haftada 30 saat derse girerse: 15 saat maaş karşılığı, 15 saat ek ders 2 saat rehberlik ve her 10 saat'e 1ders fazla yazılarak (30 saate 3 saat eder) toplam 20 saat ek ders yazılır.
Branş öğretmenleri
1 haftada 20 saat * 9.63 TL= 192,6 TL
Aylık= 774,04 TL ücret almaktadır.
Branş öğretmenleri yaklaşık olarak anasınıfı ve sınıf öğretmenlerinden aylık 196 TL fazla almaktadır. Öğretmenlerin yaklaşık olarak on ay ek ders ücreti aldığını düşünürsek yıllık fark 1960 TL etmektedir.
Yukarıdaki örneklerde de görüldüğü üzere anasınıfı ve sınıf öğretmenleri mağdur edilmektedir. Bu mağduriyetin ve adaletsizliğin biran önce anasınıfı ve sınıf öğretmeninin lehine değiştirilmelidir.
 
Sınıf Öğretmeni
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Sınıf Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Ediliyor ,Sınıf Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Ediliyor Öğretmen Forumu,Sınıf Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Ediliyor yükle,Sınıf Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Ediliyor download,Sınıf Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Ediliyor indirmek istiyorum,Sınıf Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Ediliyor ödev yükle,Sınıf Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Ediliyor bedava, Sınıf Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Ediliyor ÖDEV İNDİR,Sınıf Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Ediliyor YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Sınıf Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Ediliyor eğitimSınıf Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Ediliyordosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kimler; Hangi Alanlarda, Ders Dışı Eğitim Çalışmaları Yaparak Ek Ders Alır sirlimen 6 6,604 27-10-2010, 0:59
Son Yorum: bilgeturkKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe