Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Okullarda Güvenlik Denetimi
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
okullarda , güvenlik , denetimi

Konu: 4,885
Mesaj: 13,428
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Geçtiğimiz Mayıs ayında alınan bir karar ile Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye genelinde okulların koruyucu güvenlik hizmetleri ve sivil savunma, seferberlik yönünden denetlenmesi kararı alındı. Konuyla ilgili müfettişler görevlendirildi. Rastgele seçilen 16 İlde 165 okulda denetimler yapıldı. Raporlar geçtiğimiz ay bakanlığa sunuldu. Bakanlık raporlar doğrultusunda 12 Aralık’ta eksiklikleri tüm Milli Eğitim Müdürlük’lerine yazı ile bildirip uyardı. Denetimlerde ortaya çıkan eksiklikler ise okulların güvenlik açısından sınıfta kaldığını gözler önüne serdi. O raporlarda yer alan vahim tablonun detayları;

İşte okullarda saptanan eksikler

Eksiklikler 18 maddelik bir rapor halinde sıralandı. Teftişlerde okulların aldığı özel güvenlik personeline ait dosyalarda yapılan incelemelerde sağlık raporları olmayan, savcılıklardan alınan iyi hal belgesi, eğitim belgeleri gibi belgelerin olmadığı örneklerin tespit edildi.

Müfettişler yangın söndürme cihazlarının dolumlarının Sanayi Bakanlığı’ndan onayı olmayan yerlerde merdiven altı yerlerde dolum yapıldığının tespit edildiğini rapor etti. Dolumların 4’ncü yıl sonu beklenmeden her yıl bazı yerlerde de 2 yılda bir yapıldığı tespit edildi.

Denetimlerde okulların çoğunda yangın dolaplarının içlerinin gereksiz eşyalarla dolu olduğu belirtildi. Daha vahim olarak ise yangın hortumlarının eksik, yırtık ve patlamış olduğu, lans ve vana bağlantılarının dahi olmadığı tespit edildi.

kaynak
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Okullarda Güvenlik Denetimi ,Okullarda Güvenlik Denetimi Öğretmen Forumu,Okullarda Güvenlik Denetimi yükle,Okullarda Güvenlik Denetimi download,Okullarda Güvenlik Denetimi indirmek istiyorum,Okullarda Güvenlik Denetimi ödev yükle,Okullarda Güvenlik Denetimi bedava, Okullarda Güvenlik Denetimi ÖDEV İNDİR,Okullarda Güvenlik Denetimi YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Okullarda Güvenlik Denetimi eğitimOkullarda Güvenlik Denetimidosya indir
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe