Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Okul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı.
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
müdür , ve , müdür , meb , alan , görevden , müdürlerini , yardımcılarına , soruşturma , açtı , açıldı

Konu: 636
Mesaj: 1,474
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 26-03-2010

Görevden alınan okul müdürlerinin göreve dönmesi yönünde karar veren Danıştay'ın kararının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanmamasına tepkiler yükselmeye devam ederken, olayla ilgili İzmir'de bir gelişme yaşandı.

37 Yönetici Soruşturma Geçirdi
Okul müdürleri ile ilgili sorunu araştırmak için görevlendirilen MEB müfettişleri, İzmir'de görevden alınan 500'e yakın okul müdüründen 89'unun şikayet dilekçesini yerinde inceledi. Soruşturma geçirenlerin arasından İl Milli Eğitim Müdürü ve yardımcısı da bulunuyor. 37  yöneticinin soruşturma geçirdiği olayda müfettişler mağdur okul müdürlerinin de ifadelerine de başvurdu.
MEB Müdürleri Görevini Kötüye Kullandı
MEB müfettişlerinin hazırladığı raporda 3 ilçe milli eğitim müdürü ile 3 ilçe milli eğitim şube müdürünün görevlerini kötüye kullandıkları ifadeleri kullanılarak, haklarında Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturma açma talebine olumlu yanıt verilmesi istendi. Hazırlanan rapor daha sonra İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın imzasıyla yürürlüğe girdi.
Değerlendiren de Değerlendirilen de Birlikte
Müdür atamalarında değerlendirme yapan amirlerle, değerlendirilen okul müdürlerinin beraber çalışmasının izah edilemez olduğunu belirten müfettişler, Bu kapsamda Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz, Bergama İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sadettin Uysal, Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Üner, Foça İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yaylalı, Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Usman, Gaziemir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Alpaslan Karaduman’ın görevlerini kötüye kullandıkları kararına vardılar.
Kriterlerin Tümüne Yakınına Sıfır Puan Verilmiş
Görevden alınan okul müdürlerinin bir an önce görevine iade edilmesi gerektiğini vurgulayan Türk Eğitim Sen İzmir Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. İlçe milli eğitim müdürlerinin, okul müdürlerini değerlendirdikleri Ek-1 formundaki kriterlerin büyük çoğunluğuna sıfır puan verdiklerini söyleyen Demir, yapılan işlemin somut bilgi ve belgeye dayanmadığını belirtti.
Yönetmelikle Kılavuz Çelişiyor
Yönetmelikle kılavuzun birbiriyle çeliştiğini söyleyen Demir, "Yönetmelik gereği altı aylık çalışma süresi aranmayan bir konuda kılavuzla altı ay çalışma şartı aranması izah edilemez bir çelişkidir. Bu bağlamda, bir ilçe milli eğitim müdürünün, okul yöneticisini değerlendirmesi için o kişiyle 6 ay görev yapması gerekiyor. Ancak, bazı ilçe milli eğitim müdürlerinin buna uygun olmadan, başka bir ilçede geçici görev yapan yöneticiyi değerlendirdiği ortaya çıktı." İfadelerini kullandı.
KAYNAK: Son Dakika Haberleri Post_thanks
                                                      Hüküm ancak Allah'a aittir.

Cevapla
(Son Düzenleme: 10-07-2015, 14:18, Düzenleyen: canbaba.) .

Anahtar Kelimeler

Okul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı. ,Okul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı. Öğretmen Forumu,Okul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı. yükle,Okul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı. download,Okul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı. indirmek istiyorum,Okul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı. ödev yükle,Okul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı. bedava, Okul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı. ÖDEV İNDİR,Okul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı. YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Okul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı. eğitimOkul Müdürlerini Görevden Alan MEB Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Soruşturma Açıldı.dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dijital karneler erişime açıldı sirlimen 0 600 20-06-2021, 0:16
Son Yorum: sirlimen
  E-Okul Ders Programları Açıldı Dikkat! canbaba 0 830 11-09-2019, 17:01
Son Yorum: canbaba
  Müdür Yardımcılığına Başvuru Yeterli Sayıya Ulaşmadı sirlimen 0 1,642 20-05-2017, 10:23
Son Yorum: sirlimen
  YGS 2016 Sınav Yerini Öğrenme Ekranı Açıldı. canbaba 0 1,781 03-03-2016, 13:26
Son Yorum: canbaba
  Müdür Yardımcılığı Sınavı 32 ilde 20 Mart 2016 da sirlimen 0 2,476 17-11-2015, 1:37
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe