Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Öğretmenler E-İmzaya Geçiyor
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
e , imzaya , geçiyor

Konu: 4,885
Mesaj: 13,428
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince Sakıp Sabancı Basın Merkezi'nde düzenlenen ‘Basın Merkezi Toplantıları’na katılan MEB Bilgi İşlem Daire Başkanı Bilal Tırnakçı, bakanlık bünyesinde yürütülen bilgi işlem faaliyetleriyle ilgili sunum yaptı.
      
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nın ekip, teknik ve donanım olarak üst düzeyde çalışmalar yürüttüğünü anlatan Tırnakçı, bakanlığın bütün genel müdürlüklerinin taleplerini en verimli şekilde karşıladıklarını belirtti.
      
MEB bünyesinde 111 bilgi işlem personelinin bulunduğunu bildiren Tırnakçı, MEB'de kullanılan yazılımların tamamının yerli kaynaklarla MEB bünyesinde geliştirildiğini söyledi.
      
Toplam 80 modülün alt yapı çalışmalarını yürüttüklerini anlatan Tırnakçı, öğretmenlere rotasyon modülünün de hazır olduğunu belirtti.


undefined‘Kara kaplı’ not defterleri tarihe karışacak
Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen ‘not defteri’ uygulamasıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Tırnakçı, sistemle öğretmenlerin, istedikleri her yerden cep telefonu veya akıllı cihazlarıyla öğrencilerinin yazılı notu, performans ve proje notu gibi bilgilerine ulaşabileceğini belirterek, sistemi öğretmenlerle veliler arasındaki iletişimi güçlendirmek için hayata geçirdiklerini söyledi.
      
MEB bünyesinde görev yapan tüm öğretmenlerin e-imzaya geçişi için hazırlıkların sürdüğünü bildiren Tırnakçı, şu açıklamalarda bulundu:
"Okullardaki tüm öğretmenler, e-imzaya kavuşacak. E-imza üzerinden işlemlerini yapabilecek. Burada bürokrasiyi azaltmaya çalışıyoruz. Tabii bir de tüm yazışmaları sisteme dahil ederek güvenliği sağlamış oluyoruz. Bilişim teknolojilerinin ve bu sistemin kullanılması, hem vatandaşın güvenliği, hem sistemin dinamik kullanımı açısından beraberindeki Türkiye'nin gelecek vizyonu açısından önem arz ettiğini düşünüyoruz. Öğretmenler, e-imzalarıyla kurum işlerini, rotasyon, izin ve nakil taleplerini e-imzalarıyla bakanlığa iletebilecekler."
      
Tırnakçı, ilk e-imzayı, bu yılın eylül ayından itibaren öğretmenlere vermeyi planladıklarını belirterek, "Daha sonra, kademe kademe 800 bin öğretmenin tamamı 2016'nın sonunda e-imzaya geçmiş olacak" bilgisini verdi.
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Öğretmenler E-İmzaya Geçiyor ,Öğretmenler E-İmzaya Geçiyor Öğretmen Forumu,Öğretmenler E-İmzaya Geçiyor yükle,Öğretmenler E-İmzaya Geçiyor download,Öğretmenler E-İmzaya Geçiyor indirmek istiyorum,Öğretmenler E-İmzaya Geçiyor ödev yükle,Öğretmenler E-İmzaya Geçiyor bedava, Öğretmenler E-İmzaya Geçiyor ÖDEV İNDİR,Öğretmenler E-İmzaya Geçiyor YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Öğretmenler E-İmzaya Geçiyor eğitimÖğretmenler E-İmzaya Geçiyordosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Öğretmenler Dayak Yiyor!!! sirlimen 2 2,805 25-12-2010, 21:19
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe