Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Öğretmenime Dokunma
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
öğretmenime , dokunma

Konu: 4,885
Mesaj: 13,428
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Dün mesai saatleri içerisinde Karaköprü Sosyal Bilimler Lisemizin Müdür Başyardımcısı Mustafa CANPOLAT aynı okulun öğrencileriyle beraber dışarıdan gelen bir grup tarafından sopalarla kendi odasında darp edilmiştir.

Ege Üniversitesi'nde çıkan kavgada öldürülen Fırat Çakıroğlu isimli kardeşimizin acısı hepimizi derinden üzmüştür. Aynen Diyarbakır'da hunharca katledilen Yasin Börü'nün, Tarsus'ta vahşice öldürülen Özgecan Aslan'ın ve Mardin'de minik bedenine isabet eden resmi kurşunlarla hayatını kaybeden Ceylan Önkol'un vefatlarının yüreğimizi dağladığı gibi. Okuldaki birkaç öğrencinin Fırat Çakıroğlu nun resimleri asmak istemeleri okul içinde aynı düşüncede olmayan grupları karşı karşıya getirip, okul içi bir çatışma ortamına zemin hazırlayacağı gerekçesiyle yöneticiler tarafından kabul edilmemiştir. Öğrencilere defaatle konunun tüm ayrıntılarıyla izah edilmesinin yanında yönetmelik hükümlerine de aykırı olduğunun belirtildiği yöneticiler tarafından kabul edilmemiştir. Buna rağmen Fırat kardeşimizin aynı düşüncede oldukları anlaşılan kalabalık bir grup saldırı amacıyla okula gelmiş ve mağdur Mustafa Canpolat tarafından koridorda karşılanarak odaya davet edilmişlerdir. Saldırıda sopaların kullanılması olayın kurgulandığı ve planlanarak uygulamaya sokulduğunu açıkça göstermektedir. Öğrencilerin ders esnasında öğretmenlerini dinlemesi gereken saatlerde bu şekilde öğretmenine saldırtabilecek kadar, şiddete meyyal olmaları anlaşılabilecek bir durum değildir. Bu şiddet sarmalını besleyen hangi zihniyet olursa olsun karşısında durmak hepimizin insanlık görevidir.

Seçim sathı mailine girdiğimiz bu günlerde, geçmiş seçim dönemlerinde olduğu gibi sokakları ve üniversiteleri karıştırmak, kardeşi kardeşe kırdırmak, yeni Fıratları toprağa gömmenin hesapları yapılmaktadır. Uyanık olunmazsa Allah korusun her darbe dönemi öncesi tezgahlanan oyunlara çok benzer bir tabloyla karşı karşıyayız. Ama unutmamak gerekir ki böyle bir sonun faturası hepimize çıkacaktır. Yıllardan beridir özelde öğretmenlere genelde tüm memurlara yapılan her saldırıda gündeme gelen güvenlik zaafiyeti dün bir kez daha canımızın yanmasına sebep olmuştur. Her saldırıdan sonra "Bu son olsun!" temennileriyle bitirdiğimiz açıklamalarımıza rağmen kirli eller, karanlık oyunlar her seferinde bir yerden yara açmaya devam etmektedir. Okullarımız şiddetin değil, şefkatin, merhametin yeşermesi gereken ortamlar iken bu şekilde saldırılarla anılır olması bizleri derinden yaralamaktadır. Ortaokul çağındaki çocuklarımızın, lise çağındaki gençlerimizin nefretle büyümelerinin kimseye faydası olmayacaktır. Bu nefret bugün karşınızdakileri hedef alabilir, ama emin olun gün gelir sizi de hedef tahtasına oturtur.

Bu minvalde dün gerçekleştirilen bu saldırıyı kınıyor, kamu kurumuna ve kamu görevlisine tasarlanarak yapılan bu saldırının hukuk karşısında cezasız kalmayacağına inanıyoruz. yaşanan elim hadisenin takipçisi olacağımızı da ilan ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur

İbrahim COŞKUN
Eğitim Bir Sen Şube Başkanı
Memur Sen İl Temsilcisi

Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
(Son Düzenleme: 01-03-2015, 3:01, Düzenleyen: sirlimen.) .

Anahtar Kelimeler

Öğretmenime Dokunma ,Öğretmenime Dokunma Öğretmen Forumu,Öğretmenime Dokunma yükle,Öğretmenime Dokunma download,Öğretmenime Dokunma indirmek istiyorum,Öğretmenime Dokunma ödev yükle,Öğretmenime Dokunma bedava, Öğretmenime Dokunma ÖDEV İNDİR,Öğretmenime Dokunma YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Öğretmenime Dokunma eğitimÖğretmenime Dokunmadosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe