Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Öğrenmeler Kalıcı Olsun Derseniz Bu Tekrarı Yapın
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
öğrenmeler , kalıcı , olsun , derseniz , bu , tekrarı , yapın

Konu: 4,885
Mesaj: 13,428
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Sevgili öğretmenlerim, işlediğiniz konuyla ilgili zevkli bir tekrar yapmak isterseniz eğer ya da kalıcı olsun öğrenilenler derseniz, önerimdir, anlattıklarımı deneyiniz.
1. Öğrencilerinize birer tane A3 veya A4 kağıdı dağıtınız.
2. Her öğrencinizden elindeki kağıda işlenen üniteyle ilgili çok önemli bir bilgi, bir soru ya da o konuyla ilgili bir yaşantısını yazmasını isteyin. Yazdıklarını çok uzatmasınlar, detaya girmeden okuyanın dikkatini çekecek kısa ve vurucu cümleler kullansınlar.
3. Yazma işlemi bittikten sonra öğrencilerin kağıtları göğüs hizalarına iğnelemelerini isteyin.
4. Sonra dingin, huzur veren bir enstrümantal bir müzik açın ve öğrencilerden sınıfta dolaşmalarını isteyin. Söyleyin onlara dolaşırken karşılaştıkları arkadaşlarının göğsündeki yazıları okusunlar.
5. Müziği durdurun ve müzik durduğunda birbirine yakın olan öğrenciler eş olsun.
6. Eşleşen öğrenciler, sırayla birbirlerine kağıtlarında yazanları açıklasın, detay versin. Bunu yaparken her öğrencinin yazdıklarını överek, süsleyerek anlatmasını isteyin.
7. Överek anlatma işlemi bittiğinde, eğer eş olan iki öğrenci de karşı tarafın kağıdını beğenirse kağıtları takas etmelerini isteyin. Unutmayın para olmayan zamanlarda insanlar alış-verişi bu yöntemlerle yapardı ve üreten daha çok kazanırdı.
8. Sonra tekrar müziği açın ve müzik durduğunda öğrencilerin eş olmasını sağlayın. Bazı öğrenciler ilk turda kendi kağıtlarını satamadığı için bu sefer daha fazla öveceklerdir kağıtlarını. İlk turda başkasının kağıdını alanlar ise o kağıdın sahibinden duyduklarına kendileri de bilgiler ekleyip bir başkasına satma hevesinde olacaktır.
9. Bu döngüyü süreniz yettiğince sürdürün ve en son tüm kağıtları değerlendirin.
"Pazaryeri" bu tekniğin adıdır. Unutmayın, bilgi paylaşılınca çoğalır ve bilgiyi bulmak bilim, süslemek sanattır...

Naim Ünver
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Öğrenmeler Kalıcı Olsun Derseniz Bu Tekrarı Yapın ,Öğrenmeler Kalıcı Olsun Derseniz Bu Tekrarı Yapın Öğretmen Forumu,Öğrenmeler Kalıcı Olsun Derseniz Bu Tekrarı Yapın yükle,Öğrenmeler Kalıcı Olsun Derseniz Bu Tekrarı Yapın download,Öğrenmeler Kalıcı Olsun Derseniz Bu Tekrarı Yapın indirmek istiyorum,Öğrenmeler Kalıcı Olsun Derseniz Bu Tekrarı Yapın ödev yükle,Öğrenmeler Kalıcı Olsun Derseniz Bu Tekrarı Yapın bedava, Öğrenmeler Kalıcı Olsun Derseniz Bu Tekrarı Yapın ÖDEV İNDİR,Öğrenmeler Kalıcı Olsun Derseniz Bu Tekrarı Yapın YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Öğrenmeler Kalıcı Olsun Derseniz Bu Tekrarı Yapın eğitimÖğrenmeler Kalıcı Olsun Derseniz Bu Tekrarı Yapındosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe