Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Meb’den Öğretmenlerin Süt İzniyle İlgili Açıklama
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
öğretmenlerin , süt , izniyle , ilgili , açıklama

Konu: 4,885
Mesaj: 13,428
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

DAĞITIM YERLERİNEBakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görev yapan kadın öğretmenlerden doğum yapanların, süt iznini nasıl kullanacakları hususunda tereddütlerin giderilerek uygulamada birliğin sağlanması bakımından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Bilindiği üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 104 üncü maddesinin (D) fıkrasında;"Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde birbuçuk saat süt izni verilir. Süt izninin hangi saatler arasında ve günde kaç kez kullanılacağı hususunda, kadın memurun tercihi esastır." hükmü yer almaktadır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 36 ncı maddesinin IV üncü fıkrası Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfı başlığında; "bu sınıf bu kanun kapsamına giren kurumlarda eğitim ve öğretim vazifesiyle görevlendirilen öğretmenleri kapsar." denilmektedir. Buna göre öğretmenler, eğitim-öğretim hizmetlerini haftalık ders programları bütünlüğü içerisinde yerine getirmek durumundadır ve bu yönüyle çalışma saatleri diğer devlet memurlarına göre meslek olarak farklılık arz etmektedir.

Bakanlığımızın eğitim öğretimdeki hedefleri doğrultusunda; uluslararası eğitim standartlarının yakalanması, her kademede kaliteli ve çağdaş eğitimin oluşturulması için zamanın iyi kullanılması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi zorunluluktur.

Kuşkusuz, eğitim-öğretim gibi hayati önem taşıyan son derece önemli bir görevi yürüten öğretmenlerimizin bu durumun bilincinde ve süt izni haklarını kullanırken ders görevinin aksamaması, hizmetin gereklerinin yerine getirilmesi hususunda gerekli özeni göstereceklerine inancımız tamdır. 

Bu bağlamda; 

1- İkili öğretim yapılan eğitim kurumlarında görev yapan sınıf öğretmenlerinin haftalık ders programlarının; hangi dönemde görev yapmak istedikleri göz önünde bulundurularak düzenlenmesi; tekli öğretim yapılan eğitim kurumlarında görev yapan sınıf öğretmenlerinin haftalık ders programlarının ise öğretmen ile okul idaresi işbirliği içinde dersleri aksatmayacak şekilde düzenlenmesi,

2- Diğer alanlarda görev yapan öğretmenlerin ders programlarının süt izni istekleri de göz önünde bulundurularak dersleri aksatmayacak şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

Bu çerçevede, ilgi yazımız yürürlükten kaldırılmıştır.

Bu nedenle, Kanunun ruhuna uygun olacak şekilde süt izni kullanmak isteyen öğretmenler ve eğitim kurumu idarecileri işbirliği yaparak hiçbir tarafın mağdur edilmeden süt izninin kullanılmasının sağlanması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini arz/ rica ederim.

Hamza AYDOĞDU
Bakan a.
Genel Müdür


Turkkamu.net
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Meb’den Öğretmenlerin Süt İzniyle İlgili Açıklama ,Meb’den Öğretmenlerin Süt İzniyle İlgili Açıklama Öğretmen Forumu,Meb’den Öğretmenlerin Süt İzniyle İlgili Açıklama yükle,Meb’den Öğretmenlerin Süt İzniyle İlgili Açıklama download,Meb’den Öğretmenlerin Süt İzniyle İlgili Açıklama indirmek istiyorum,Meb’den Öğretmenlerin Süt İzniyle İlgili Açıklama ödev yükle,Meb’den Öğretmenlerin Süt İzniyle İlgili Açıklama bedava, Meb’den Öğretmenlerin Süt İzniyle İlgili Açıklama ÖDEV İNDİR,Meb’den Öğretmenlerin Süt İzniyle İlgili Açıklama YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Meb’den Öğretmenlerin Süt İzniyle İlgili Açıklama eğitimMeb’den Öğretmenlerin Süt İzniyle İlgili Açıklamadosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Icon14 Öğretmenlerin Ek Derslerinde Yeni Düzenlemeler sirlimen 0 2,555 04-06-2012, 2:00
Son Yorum: sirlimen
  Sağlık Kuruluşlarına Giden Öğretmenlerin Ek Dersi.. canbaba 0 2,820 28-06-2011, 14:54
Son Yorum: canbaba
  Ücretli öğretmenlerin görevleri sirlimen 0 2,870 23-02-2011, 19:40
Son Yorum: sirlimen
  6 yıl. sicili çok iyi olanlardan takdir belgesi verilmeyenlere MEB'den açıklama canbaba 11 8,038 09-07-2010, 12:55
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe