Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Kurum Yöneticilerinin Dikkatine!! Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Uyarısı
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
kurum , yönetici , azılı , ve , uygulamalı , sınavlar , uyarısı , uyarısı

Konu: 636
Mesaj: 1,474
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 26-03-2010

T.C.


MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Ortaöğretim Genel Müdürlüğü
Sayı : 84037561/200/2321660
Konu : Yazılı ve Uygulamalı Sınavlar
29.02.2016
VALİLİĞİNE
(İl Millî Eğitim Müdürlüğü)
: Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlan Yönetmeliği.
ilgi Yönetmeliğin “Yazılı ve uygulamalı sınavlar’’ başlıklı 45 inci maddesinin birinci fıkrasında, derslerin özelliğine göre bir dönemde yapılacak yazılı ve uygulamalı sınavlarla ilgili aşağıdaki esaslara uyulacağı belirtilmiştir, (a) bendinde; "Haftalık ders saati sayısına bakılmaksızın her dersten en az iki yazılı sınav yapılır. Sınav sayısı ve tarihleri her dönem başında zümre başkanları kurulunca belirlenir ve okul müdürünün onayından sonra e-Okul sistemi üzerinden ilan edilir.
Sınavlarla ilgili gerekli tedbirler okul müdürlüğünce alınır. Öğrenciler her dersten en az iki yazılı sınava katılmak zorundadırlar." (f) bendinde ise; "Uygulamalı nitelikteki derslerin sınavları, her dönemde iki defadan az olmamak üzere ve dersin özelliğine göre yazılı ve uygulamalı olarak veya bunlardan yalnızca biriyle yapılabilir. Sınavların şekli, sayısı ve uygulamalı sınavların süresiyle hangi derslerde uygulamalı sınav yapılacağı zümre öğretmenler kurulunda belirlenir, okul müdürünün onayına bağlı olarak uygulanır." denilmektedir.
Ayrıca “Dönem Puanı” başlıklı 51 inci maddesinin ikinci fıkrasında; "Yönetmeliğin 36 ncı maddesine göre özürleri nedeniyle 60 günlük devamsızlık kapsamında değerlendirilen öğrencilerin dönem puanları zorunlu hâllerde bir yazılı sınav eksiğiyle verilebilir. ” hükmü yer almaktadır.
Buna göre 36 ncı maddenin 5 inci fıkrası kapsamı dışında olan tüm ortaöğretim öğrencilerinin haftalık ders saati sayısına bakılmaksızın her dersten en az iki yazılı/uygulamalı sınav puanı almış olması gerekmektedir.
Tüm okul/kurum yöneticilerinin bu durumu dikkate alarak öğrencilerin mağduriyetine sebebiyet vermemek için yazılı/uygulamalı sınav puanlarının derslerin özelliğine göre ayrı ayrı değerlendirilmesi, uygulama puanlarının performans hanesine yazılmaması gerekmektedir. 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının I. dönemine ait puanların da e-Okul sisteminde yer alan doğru not giriş hanesine yazıldığının kontrol edilmesi ve raporlanan öğrenci bilgilerinin gözden geçirilmesi hususlarında
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.


Yusuf BÜYÜK
Bakan a.
Müsteşar Yardımcısı
                                                      Hüküm ancak Allah'a aittir.

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Kurum Yöneticilerinin Dikkatine!! Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Uyarısı ,Kurum Yöneticilerinin Dikkatine!! Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Uyarısı Öğretmen Forumu,Kurum Yöneticilerinin Dikkatine!! Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Uyarısı yükle,Kurum Yöneticilerinin Dikkatine!! Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Uyarısı download,Kurum Yöneticilerinin Dikkatine!! Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Uyarısı indirmek istiyorum,Kurum Yöneticilerinin Dikkatine!! Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Uyarısı ödev yükle,Kurum Yöneticilerinin Dikkatine!! Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Uyarısı bedava, Kurum Yöneticilerinin Dikkatine!! Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Uyarısı ÖDEV İNDİR,Kurum Yöneticilerinin Dikkatine!! Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Uyarısı YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Kurum Yöneticilerinin Dikkatine!! Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Uyarısı eğitimKurum Yöneticilerinin Dikkatine!! Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Uyarısıdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Duyuru Öğretmen Arkadaşlarımın Dikkatine... canbaba 0 1,580 08-02-2016, 19:10
Son Yorum: canbaba
  Okul İdarecilerinin Dikkatine YENİ canbaba 0 1,374 28-01-2016, 19:23
Son Yorum: canbaba
  MEB'den Kurs Ücreti Uyarısı sirlimen 0 2,519 26-10-2015, 12:41
Son Yorum: sirlimen
  Ortak Sınavlar Yerleştirme Puanı Hesaplama sirlimen 0 2,207 13-02-2015, 16:33
Son Yorum: sirlimen
  TEOG da İlk Sınavlar Yapıldı sirlimen 0 2,097 26-11-2014, 14:36
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe