Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Derslerde Zevkli Bir Tekrara Ne Dersiniz?
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
derslerde , zevkli , bir , tekrara , ne , dersiniz?

Konu: 4,885
Mesaj: 13,428
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Sevgili öğretmenlerim, işlediğiniz konuyla ilgili zevkli bir tekrar yapmak isterseniz eğer ya da kalıcı olsun öğrenilenler derseniz, önerimdir, anlattıklarımı deneyiniz. Bu tekniği işlediğiniz bir ünite sonrasında uygulayınız.
1. Öğrencilerinizi heterojen gruplara ayırınız. Örneğin 30 kişilik sınıfınız varsa onar kişiden, üç grup kurunuz.
2. Her gruptan bir fon kağıdı üzerine ünite panosu hazırlamalarını isteyiniz. Öğrencilerinize bu panoya ünitedeki en temel ve önemli bilgileri yazmalarını ve görsellerle desteklemelerini açıklayınız. Ayrıca her gruba hazırladıkları panonun % 30'luk bölümünü boş bırakmalarını isteyiniz. Unutmayın, sizin rehberliğinizde panoyu hazırlamak için kitaplarını, defterlerini ve interneti tarayacaklardır ve bu etkili bir tekrar olacaktır.
3. Panolar hazır olduğunda tahtaya asın ve her grubun sözcüsü panoda yer verdikleri bilgileri ve neden bunlara yer verdiklerini sınıfa açıklasın. Unutmayın, her panoyla ilgili açıklamalar sıkı bir tekrar daha sağlayacaktır.
4. Bu aşamada panoları indirin ve sırayla her grubun panosundaki % 30'luk boş bölümü diğer grupların doldurmasını isteyin. Örneğin birinci grubun panosunu, ikinci ve üçüncü grup tamamlasın. Unutmayın, her panonun eksikleri tamamlanırken yine çok etkili bir tekrar sağlamış olacaksınız.
5. Tamamlanan panoları tek tek panoya asın ve sizin liderliğinizde tüm panoları değerlendirin. Unutmayın, öğrencilerin öğrendiklerinin üzerine son tekrarı öğretmenin yapması, boyanan ayakkabıya atılan cila gibi hem bilginin korunmasını hem de bilginin ışıldamasını sağlayacaktır.
Sevgili dostlar, bu tekniğin adı "öğrenme galerisidir." Bu tekniği, "benim öğrencilerimde işe yaramaz, yapamazlar" gibi önyargılara düşmeden sabırla uygulayınız. Unutmayın, öğretmenlik sevgi, sabır ve insanlara şans verme mesleğidir.

Naim Ünver
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Derslerde Zevkli Bir Tekrara Ne Dersiniz? ,Derslerde Zevkli Bir Tekrara Ne Dersiniz? Öğretmen Forumu,Derslerde Zevkli Bir Tekrara Ne Dersiniz? yükle,Derslerde Zevkli Bir Tekrara Ne Dersiniz? download,Derslerde Zevkli Bir Tekrara Ne Dersiniz? indirmek istiyorum,Derslerde Zevkli Bir Tekrara Ne Dersiniz? ödev yükle,Derslerde Zevkli Bir Tekrara Ne Dersiniz? bedava, Derslerde Zevkli Bir Tekrara Ne Dersiniz? ÖDEV İNDİR,Derslerde Zevkli Bir Tekrara Ne Dersiniz? YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Derslerde Zevkli Bir Tekrara Ne Dersiniz? eğitimDerslerde Zevkli Bir Tekrara Ne Dersiniz?dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  işlediğiniz Dersle İlgili Zevkli Bir Tekrar sirlimen 0 2,408 21-05-2014, 23:58
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe