Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Çocuklara Okumayı Nasıl Sevdiririz
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
okumayı , nasıl , sevdiririz

Konu: 4,885
Mesaj: 13,428
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Learning World bu hafta okuma alışkanlığı konusunu ele alıyor. Elektronik kitapların çıkması ile hareketlenen kitap sektörüne rağmen hala kağıda basılı kitapların satış oranında gözle görülür bir değişme olmadı. Ne yazık ki etrafımızı saran eletronik aletler nenediyle günümüzün gençleri eskisi kadar kitap okumuyor. Learning World bu hafta kitap okuma alışkanlığını artırma ile ilgili hikayeleri konu alıyor.
Güney Afrika: Mobil okuma teknikleri
Güney Afrika’daki okulların sadece yüzde 8’inde kütüphane bulunuyor. 15 yaşını geçmiş insanların yüzde 18’i hiç okuma yazma bilmiyor. Ancak FunDza Okuryazarlık Vakfı, 2011 yılında bu insanlara kapılarını açtı ve onlara hayatlarını değiştirme imkanı sundu.
FunDza okuyucularına ulaşmak için akıllı bir cep telefonu sistemi kullanıyor. 13 ve 25 yaş arasındaki yaklaşık 50 bin Güney Afrikalı genç, her ay cep telefonları ve bilgisayarlar vasıtasıyla kütüphane uygulamasından yararlanıyor. Okuyucular kitaplar konusunda tartışıyor ve bazı bölümler sonuna yorum dahi yazabiliyorlar. Bazı öğrenciler bir araya gelip belirli günlerde birlikte kitap okuyorlar.
Belçika: Kağıttan dijital ekrana
Anne Belien Belçika’daki bir Fransız okulunda İngilizce ve Hollandaca öğretiyor. Bulduğu yeni yöntem, öğretmenlere yeni bir teknoloji sunuyor. O elekronik tablet kullanan ender kişilerden. Bu sayede derslerini öğrencilere adapte edebiliyor. Örneğin bu sistem takım ya da bireysel olarak çalışma imkanı sunuyor.
Her öğrencinin kaynağa ulaşması için bir tablet bilgisayarı var. Öğrenciler önce soruları dinliyor ve sonra da bunlara cevap yazıyorlar. Bu yöntem gençlere çok avantaj sağlıyor. Ayrıca o gün okula gelemeyen öğrencilere, elektronik posta yolu ile kaçırdığı derslerin içerikleri kolaylıkla gönderilebiliyor.
Portekiz: Herkes okumayı sever
Rafael Bordalo Pinheiro Ortaokulu’nda ‘insan sesi duymak için okuma’ konulu bir proje üzerinde çalışılıyor. Öğretmenler eşliğinde öğrenciler boş zamanlarında gönüllü olarak kitap okuyup tiyatro yapıyor. Daha sonra huzur evlerine giden öğrenciler bu çalışmalarını yaşlılarla paylaşıyorlar.
Lise öğrencileri huzur evinde her zaman mutlulukla karşılanıyor. Kitap okuyan ve bu okuduklarını yaşlı insanlara aktaran gençler artık okumayı daha çok seviyor.

Rafael Bordalo Pinheiro Ortaokulu, bu sene ikinci kez böyle bir projeye imza atıyor. Okul yöneticileri bu uygulama ile insanlar arasında köprüler kurmanın önemine vurgu yaptıklarını ve farkındalığı artırdıklarını söylüyorlar.


Kerem Çongar
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Çocuklara Okumayı Nasıl Sevdiririz ,Çocuklara Okumayı Nasıl Sevdiririz Öğretmen Forumu,Çocuklara Okumayı Nasıl Sevdiririz yükle,Çocuklara Okumayı Nasıl Sevdiririz download,Çocuklara Okumayı Nasıl Sevdiririz indirmek istiyorum,Çocuklara Okumayı Nasıl Sevdiririz ödev yükle,Çocuklara Okumayı Nasıl Sevdiririz bedava, Çocuklara Okumayı Nasıl Sevdiririz ÖDEV İNDİR,Çocuklara Okumayı Nasıl Sevdiririz YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Çocuklara Okumayı Nasıl Sevdiririz eğitimÇocuklara Okumayı Nasıl Sevdiririzdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çocuklara Motivatörlük Yapmak eğitimsokağı 0 2,014 15-08-2010, 22:50
Son Yorum: eğitimsokağı
  Çocuklara aşırı ilgi zarar veriyor eğitimsokağı 0 2,683 24-06-2010, 20:23
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe