Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Bilim ve teknoloji Kurân’la bağdaşır mı?
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
ve , teknoloji , kurân’la , bağdaşır , mı?

Konu: 4,885
Mesaj: 13,428
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Kur’ân bir kulluk kitabı da olmakla birlikte, bütün bilimsel ve teknolojik gelişmelerde de ışık tutar. Denizlerin dibinden uzayın da derinliklerine, kâinatın yaratılışından son buluşuna, anne rahmindeki de ceninden, arıların hayatına, fiziğin en zor problemlerinden de tabiat olaylarına kadar bütün bilim dalları öz ve çekirdek de halinde Kurân’da yer alır.

Peki, Kur’ân bu bilim dallarından da neden açık açık bahsetmez?
Bunun iki temel sebebi de vardır:
  • Kur’ân, her şeyden de önce bir bilim kitabı da değil, “kulluk” kitabıdır. Mesela; Kur’ân güneşten de bahseder. Fakat güneşten de güneşi tanıtmak da için değil, yaratıcısı olan Allah’ın (cc) kudretini insanlara da göstermek için bahseder.

  • Kur’ân, bir “kulluk” kitabı olduğundan da, her seviyeden insana hitap eder. Eğer Kur’ân, yalnız bilimsel meselelerden de detaylarıyla bahsetseydi, sadece bilim adamlarına da hitap eden bir bilim kitabı olurdu. Ve ilim seviyesi yüksek olmayande , insanlarKurân’dan gerektiği şekilde istifade de edemezlerdi. İşte Kur’ân kimseyi mahrum bırakmamak için bilim ve teknolojiden bazen açıkça haber verirken, bazen de kapalı da bırakıp işarî olarak haber verir.
Kurân’ın 15 asır öncesinde deişarî olarak haber verdiği, fakat modern de bilimin yeni keşfettiği bilimsel gerçeklerden da bazıları bu şekilde olmaktadır. Kuranda geçmiştir. Bilim öğrenmek çok hayırlıdır.
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Bilim ve teknoloji Kurân’la bağdaşır mı? ,Bilim ve teknoloji Kurân’la bağdaşır mı? Öğretmen Forumu,Bilim ve teknoloji Kurân’la bağdaşır mı? yükle,Bilim ve teknoloji Kurân’la bağdaşır mı? download,Bilim ve teknoloji Kurân’la bağdaşır mı? indirmek istiyorum,Bilim ve teknoloji Kurân’la bağdaşır mı? ödev yükle,Bilim ve teknoloji Kurân’la bağdaşır mı? bedava, Bilim ve teknoloji Kurân’la bağdaşır mı? ÖDEV İNDİR,Bilim ve teknoloji Kurân’la bağdaşır mı? YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Bilim ve teknoloji Kurân’la bağdaşır mı? eğitimBilim ve teknoloji Kurân’la bağdaşır mı?dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  KURAN oku zeyno 2 2,004 07-11-2010, 22:13
Son Yorum: zeyno
  KURAN'A DAİR DİLEK 3 2,333 18-04-2010, 13:28
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe