Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Bakan Nabi Avcı'dan Açıklamalar
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
bakan , nabi , avcı , dan , açıklamalar

Konu: 4,885
Mesaj: 13,428
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “ Bu kadro ihdasının seçimlere yönelik bir seçim ekonomisi uygulaması olduğu spekülasyonu doğru değil.“


Bakan Avcı bir dizi açılış programı için bulunduğu Şanlıurfa’da öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

AK Parti hükümetinin 2002 yılından bu güne kadar 475 bin öğretmen atadığını, bu rakamlara göre şu anda görev yapan her iki öğretmenden birinin bu dönemde göreve başladığını aktaran Bakan Avcı, TBMM´ye sunulan 47 bin öğretmen kadro ihdasına ilişkin bazı spekülasyonlar olduğunu anımsattı.

Bakan Avcı, her kamu kuruluşunda olduğu gibi Millî Eğitim Bakanlığı´nda da kadro ihtiyacının ancak yasalarla sağlanabildiğini anımsatarak, talebin TBMM´de kabul görmesi halinde, 2015 yılında değerlendirilmek üzere Millî Eğitim Bakanlığı emrine verileceğini söyledi.

Tahsis edilecek kadronun ne zaman ve nasıl kullanılacağının da belli kurallara göre gerçekleştirileceğini anlatan Bakan Avcı, şunları kaydetti:

"En başta biliyorsunuz KPSS´ye göre bu atamalar yapılıyor. KPSS de 4 - 5 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak. Ayrıca öğretmenler için KPSS´den sonra bir de alan sınavı var o da 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak. Dolayısıyla bu kadro ihdasının seçimlere yönelik bir seçim ekonomisi uygulaması olduğu spekülasyonu doğru değil. Temmuz ayında ayrıca Millî Eğitim Bakanlığı´nda, hangi branştan ne kadar öğretmenin emekliye ayrıldığı netleşmiş olacak. Bütün bunlara göre yapılacak hesaplamaların sonucu olarak da Millî Eğitim Bakanlığı, ihdas edilecek bu 47 bin kadroyu ne zaman ve nasıl değerlendireceğini o zaman planlamış olacak."

“CHP´nin Nisan´da öğretmen atanması teklifi hiç bir hesaba ve kitaba dayanmıyor”

Bakan Avcı, CHP Grup Başkanvekili Hamza Çebi’nin 23 Nisan 2015 tarihine kadar 150 bin öğretmen atamasının yapılması için kanun teklifi verilmesini tipik bir seçim atağı olarak nitelendirdi. CHP´nin Nisan´da 150 bin öğretmen atanması teklifinin hiç bir hesaba ve kitaba dayanmadığını ifade eden Bakan Avcı, şunları kaydetti:

"Hiç bir rasyoneli olmayan ve bugünkü Meclis çalışma takvimiyle de gerçekleşmesi zaten mümkün olmayan bir seçim atağı var o ayrı bir şey onun hesapla, kitapla, öğretmen atamalarının yapıldığı süreçle hiç bir ilgisi yok. Öğretmen atamaları belli takvimlere uygun olarak yapılıyor; KPSS sonuçlarına göre yapılıyor. KPSS de Temmuz başındadır dolayısıyla bu 47 bin kadronun temmuz´dan sonra nasıl değerlendirileceği, hangi branşlara ne kadar öğretmen ataması yapılacağı ancak o tarihten itibaren netleşmiş olacak."

546 engelli öğretmenin ataması gerçekleştirilecek

Bakan Avcı, engelli öğretmen atamalarına ilişkin bir soru üzerine şunları söyledi:

"İlan ettiğimiz 300 engelli öğretmen atamasının da müracaatlarını aldık. Bu müracaatlar sonucunda gördük ki toplam 546 engelli öğretmen adayımızın müracaatı var. Bunların tamamının atamasını yapacağız"

Bakan Avcı, engelli öğretmenlerin atamasına ilişkinde titiz bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Daha önceki dönemlerde de engelli öğretmen atamalarını gerçekleştirdiklerini hatırlatan Bakan Avcı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu son dönemde yapılacağını ilan ettiğimiz 300 engelli öğretmen atamasının da müracaatlarını aldık. Bu müracaatlar sonucunda gördük ki toplam 546 engelli öğretmen adayımızın müracaatı var. Bunların tamamının atamasını yapacağız; ama bu sadece müracaatı olan engelli öğretmen adaylarıyla ilgili. 546 engelli öğretmen adayının tercihlerini aldık, onların atamalarını gerçekleştireceğiz. Diğer atamalarımızı da, Temmuz başında yapılacak KPSS´nin sonuçlarına göre ve emekli olan öğretmenlerimizin branşlarının dağılımına bakarak yapacağız."

MEB
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Bakan Nabi Avcı'dan Açıklamalar ,Bakan Nabi Avcı'dan Açıklamalar Öğretmen Forumu,Bakan Nabi Avcı'dan Açıklamalar yükle,Bakan Nabi Avcı'dan Açıklamalar download,Bakan Nabi Avcı'dan Açıklamalar indirmek istiyorum,Bakan Nabi Avcı'dan Açıklamalar ödev yükle,Bakan Nabi Avcı'dan Açıklamalar bedava, Bakan Nabi Avcı'dan Açıklamalar ÖDEV İNDİR,Bakan Nabi Avcı'dan Açıklamalar YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Bakan Nabi Avcı'dan Açıklamalar eğitimBakan Nabi Avcı'dan Açıklamalardosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bakan Selçuk'tan Yardımcı- Kaynak Kitaplar Açıklaması canbaba 0 997 11-09-2019, 16:48
Son Yorum: canbaba
  Bakan Avcı: Şartlar Normale Döndüğünde Öğretmenler Görevleri Başına Dönecek sirlimen 0 2,315 23-12-2015, 9:47
Son Yorum: sirlimen
  Nabi Avcı'dan Eğitim Fakültesi Açıklaması sirlimen 0 2,011 27-02-2015, 15:44
Son Yorum: sirlimen
  Bakan Dinçer: En çok rehber ve okul öncesi öğretmenlerine ihtiyaç var sirlimen 0 3,102 04-12-2011, 22:48
Son Yorum: sirlimen
  Bakan öğretmenlerden özür diledi sirlimen 1 2,234 21-09-2011, 1:16
Son Yorum: muallimKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe