Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Aktif Eğitim-sen Okullardaki Güvenlik Sorununu Masaya Yatırdı
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
aktif , eğitim , sen , okullardaki , güvenlik , sorununu , masaya , yatırdı

Konu: 4,885
Mesaj: 13,428
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Eğitimin sorunlarına ilişkin kapsamlı çözüm önerileri ortaya koyan Aktif Eğitimciler Sendikası, okullarımızda yaşanan en temel sorunlardan birisini daha masaya yatırdı. Sendika’nın Ankara’daki Genel Merkezi’nde, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, Aktif Eğitim-Sen Yöneticileri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla, “Okul Güvenliği Çalıştayı” düzenlendi.

Gün boyu süren çalıştayda, okul ve öğrenci güvenliğini tehdit eden çevresel etkenler, okulların fiziki eksikliklerinden kaynaklanan tehlikeler, sağlık ve hijyen açısından okul kantinlerinin içinde bulunduğu durum ve internet kullanımından kaynaklanan sanal tehdit başlıkları ayrı ayrı oturumlar halinde ele alındı.

Çalıştayın açılışında konuşan Aktif Eğitim-Sen Başkan Vekili Abdülkadir İşler, okullarımızın ve öğrencilerimizin güvenliğini tehdit eden birçok faktör bulunduğunu, Milli Eğitim Bakanılğı’nın ise bu sorunlara çözüm üretmek yerine eğitim camiasının enerjisini keyfi uygulamalar ve gereksiz işlerle israf ettiğini dile getirdi. Aktif Eğitim-Sen olarak, amaçlarının çözüm önerisi geliştirmek olduğunu belirten İşler, çalıştayda sorunu birebir yaşayanların görüş ve önerileriyle ortaya çıkacak sonuç raporu ve önerilerin, Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulacağını söyledi.

Açılışın ardından, “Çevreden Gelen Tehlikeler Açısından Okulda Güvenlik”, “Fiziki Açıdan Okulda Güvenlik”, “Sağlık ve Hijyen Açısından Okulda Güvenlik” ve “E- Güvenlik Açısından Okulda Güvenlik” ana başlıklarından oluşan oturumlar gerçekleştirildi.

Toplantıların ardından konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Aktif Eğitim-Sen Genel Başkanı Osman Bahçe, okullarımızdaki güvenlik sorunlarının öğrenci ve öğretmenlerin hayatlarını tehdit eder hale geldiğini belirterek, her gün birçok okulda kavgalar çıktığına, bunun neticesinde yaralanmaların hatta ölümlerin yaşandığına dikkat çekti. Sorunun bugüne kadar çözülememesinde konunun muhataplarının görüşlerinin dikkate alınmaması olduğunu belirten Bahçe, “Bugün burada sorunu birebir yaşayan eğitimin tüm paydaşları vardı. Bu görüşler ve tespitler çok değerli. Belki sorunu çözmeyecek ama diliyoruz ki konunun MEB tarafından ciddi olarak gündeme almasına vesile olacaktır.” diye konuştu. Osman Bahçe, katılımcılara teşekkür etti.

Çalıştayda ortaya konulan tespitler ve çözüm önerileri ayrıntılı olarak rapor haline getirilerek Milli Eğitim Bakanlığı ve bütün ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacak.


Kaynak: Aktif Eğitim-Sen
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Aktif Eğitim-sen Okullardaki Güvenlik Sorununu Masaya Yatırdı ,Aktif Eğitim-sen Okullardaki Güvenlik Sorununu Masaya Yatırdı Öğretmen Forumu,Aktif Eğitim-sen Okullardaki Güvenlik Sorununu Masaya Yatırdı yükle,Aktif Eğitim-sen Okullardaki Güvenlik Sorununu Masaya Yatırdı download,Aktif Eğitim-sen Okullardaki Güvenlik Sorununu Masaya Yatırdı indirmek istiyorum,Aktif Eğitim-sen Okullardaki Güvenlik Sorununu Masaya Yatırdı ödev yükle,Aktif Eğitim-sen Okullardaki Güvenlik Sorununu Masaya Yatırdı bedava, Aktif Eğitim-sen Okullardaki Güvenlik Sorununu Masaya Yatırdı ÖDEV İNDİR,Aktif Eğitim-sen Okullardaki Güvenlik Sorununu Masaya Yatırdı YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Aktif Eğitim-sen Okullardaki Güvenlik Sorununu Masaya Yatırdı eğitimAktif Eğitim-sen Okullardaki Güvenlik Sorununu Masaya Yatırdıdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yalçın: Nöbete Ücret Sorununu Da Eğitim-bir-sen Çözecektir sirlimen 0 2,318 16-03-2015, 1:34
Son Yorum: sirlimen
Icon2 Aktif-Sen Zararlı Alışkanlıklarla Mücadele Başlatı sirlimen 0 2,430 13-03-2015, 1:06
Son Yorum: sirlimen
  Eğitim çalışanlarının katılacağı eğitim şurası sirlimen 0 2,637 03-03-2010, 19:20
Son Yorum: sirlimen
  Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, Londra'da eğitim projelerini anlattı akıncıbeyi 0 2,940 13-01-2010, 23:50
Son Yorum: akıncıbeyiKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe