Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2463
2009 Yılı PYBS Sınav Yeri
3 Mayıs 2009 Pazar günü saat 10:00 da 5,9,10 ve 11. Sınıflar için yapılacak olan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı, sınav yeri bilgileri açıklandı. Sınav Giriş belgeleri e-Okul sisteminden okul müdürlükleri tarafından alınarak onaylanacak ve öğrencilere teslim edilecektir. Veliler, e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminden sınav yerlerini öğrenebilirler.

http://e-okul.meb.gov.tr/IlkOgretim/Veli/IOV00001.aspx

okul müdürlükleri de öğrencilerin giriş belgelerini renkli olarak çıktı alıp onayl
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 15 - Görüntüleme: 4513
Sirlimenin Yeri
Yazar: muallim - Cevaplar: 5 - Görüntüleme: 1721
muallim in yeri
bizim evin önü. köydeki.
[attachment=1423]
[attachment=1425]
[attachment=1426]
[attachment=1424]
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1091
Tufan Yeri Bu Yürek...
[align=center][b]
Uyanmak nedametinden nefsin…
Çıkarmak tene değen lekeyi…

İki damla gözyaşı senin için akıtılmışsa neleri temizlemez ki? Muzır hesaplaşmaların bayağı sulara gömülmesi ve halisane bir tövbenin değmesi lisanımıza… Ve kurtulmak avunmalardan, avutmalardan çoğu zaman. Yenildiğimizi sandığı
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 4428
Marmara Bölgesi'nin Türkiye Ekonomisindeki Yeri
MARMARA BÖLGESİ'NİN EKONOMİSİNİ OLUŞTURAN FAKTÖRLER

A:1=Coğrafi Konum B:1=Tarım
2=Yeryüzü Şekilleri 2=Hayvancılık
3=İklim 3=Ormancılık
4=Nüfus 4=Madenler
5=Enerji Kaynakları
6=Endüstri
7=Ulaşım
8=Turizm
9=Ticaret
(A-1)Coğrafi konum
Marmara Bölgesi,Türkiye'nin coğrafi bölgelerinden biri; yaklaşık 62 000 kilometre kare; 13 milyona yakın nüfus(1990). Marmara Denizi çevresinde yer alan Trakya topraklarının tümüyle Anadolu'nun kuzey-batı kesmini kaplayan bölge, doğuda dik yamaçlarla b
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2010
Ege Bölgesi'nin Türkiye Ekonomisindeki Yeri
Ege Bölgesi Türkiye’nin batısında olup dağlar denize dik olduğundan ulaşım ve sanayi gelişmiştir.
Ege Bölgesi ilk çağlarda bile ürünlerin bolluğu, çeşitliliği, toprakların bereketi ve iklim güzelliği ile ün salmıştır. İlk madeni para Ege bölgesinde basılmış olup birçok ticaret, sanayi ve bilim merkezi olan kentler kurulmuştur.

Ege Bölgesi Türkiye’de ekonomik faaliyetlerin canlılığı ve milli ekonomiye katkısı bakımından Marmara Bölgesinden sonra gelmektedir.
Bölgenin verimli ovalarında eko
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 13149
Türkiye’nin ulaşım ağı içerisindeki yeri ve önemi nedir?
Eski dünya karaları arasında doğal köprü özelliğine sahip olması ülkemizden tarih boyunca önemli yolların geçmesinde etkili olmuştur.Konum özelliklerinden dolayı Türkiye geçmişten günümüze kadar Avrupa ,Kafkasya,Orta Asya,Kuzey Afrika ve Orta Doğu’yu birleştiren kara ,demir,deniz ve hava yolu taşımacılığı ile enerji taşımacılığında Türkiye’yi son derece önemli bir noktaya yerleştirmiştir.Bu avantajlı konum Türkiye Ekonomik faaliyetlerine ciddi avantajlar sağlamakta ülke gelişimine ön ayak olmakt
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1695
Ormanların Ülkemiz Ekonomisindeki Yeri
Ormancılık sektörünün ülke ekonomisine olan katkılarını para ile ölçülebilen ve para ile ölçülemeyen katkılar olarak ikiye ayrılmak gerekir. Odun kökenli orman ürünleri üretimi, orman tali ürünleri üretimi, işlendirmeye katkısı, bölgeler arası gelişmişlik farkını azaltıcı etkisi, ödemeler dengesini olumlu yönde etkilemesi, mineral nitelikli katkıları, tarım, hayvancılık ve turizme olan katkıları para ile ölçülebilen katkılardır.

İlkim, toprak su gibi doğal kaynakların korunması ve dengede tut
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1722
Turizmin Türk Ekonomisindeki Yeri
Türkiye, yetişmiş yeni iş gücünün önemli bir kısmı için, iş bulma olanakları kısıtlı olan bir ülkedir. Ülkede hem hızlı nüfus artışı hem de artan bu nüfusun kentlerde yoğunlaşması sorunu günden güne ağırlaştırmaktadır. Özellikle ekonomik kriz dönemlerinin oluşturduğu ortam, çalışabilecek durumdaki insanlara yeni iş alanları yaratma konusunda bir takım zorluklar yaratmaktadır. Turizm sektörü bu konuda yeni iş alanlarının açılmasını sağlayarak önemli bir işlev görmektedir.
Türkiye’de iş gücü ista
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 3374
İnternetin Hayatımızdaki Yeri Ve Önemi
İnternet bir çok bilgisayar sisteminin birbirine bağlı olduğu, dünya çapında yaygın olan ve sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır.1970’li yılların başında, ABD Savunma Bakanlığı, ülke topraklarına yapılacak olası bir nükleer saldırı sonrasında askeri üslerin ve füze rampalarının iletişimini sürdürebilmek için, ARPAnet adlı gizli bir proje başlattı. O zamanlar hiç kimse bu projenin bir gün Internete dönüşeceğini düşünemezdi.

ARPAnet önce üniversiteler, sonra bazı devlet kuruluşları tarafından ku
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe