Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2349
Anne ve babaların en çok yaptığı 3 yanlış
Çocuk üzerinde 3 önemli yanlışımız var
Büyükler olarak çocuklarımıza karşı nedense çok sabırsız ve suçlayıcıyız. Farkında değiliz belki ama onlar bizden farklı bir boyutta yaşıyor. Lütfen onlara karşı suçlayıcı ve alaycı ifadeler kullanmaktan kaçınalım.
Çocuk eğitiminde sosyal etki çok önemlidir. Güzel bir şey yaptığında onu öpmeniz, tebrik etmeniz, iltifat etmeniz onu teşvik edebileceği gibi; kötü bir şey yaptığında da biraz tavır koyarak veya soğuk davranarak belli bir yaptırım gücü oluştura
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1585
Ecdadımızın Mekke'de Yaptığı Hizmetler
Murat DUMANMüslüman olduktan sonra tarihte yepyeni bir sayfa açan Türk milleti, Büyük Selçuklular devrinden itibaren İslâm âleminde sözü geçen bir millet hâline gelmiştir. Daha Abbasîler devrinde idarî ve askerî bürokraside önemli vazifeler üstlenen Türkler, Haremeyn'e (mübarek Mekke ve Medine şehirlerine) büyük bir alâka ve hürmet göstermişlerdir.

Haremeyn hizmetlerinin başlaması
Devlet-i Âliye, mukaddes topraklar Osmanlı hâkimiyetine girmeden önce de Haremeyn'e hizmet etme arzusu
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1583
Atatürk'ün Cumhurbaşkanı Sıfatıyla Yaptığı İlk Konuşma
Saygıdeğer arkadaşlar, dünya çapında önemli ve olağanüstü olaylar karşısında, saygıdeğer milletimizin gerçek uyanıklığına ve şuurluluğuna değerli bir belge olan Teşkilat-ı Esasiye Kanunu'nun bazı maddelerini açıklığa kavuşturmak için kurulmuş olan özel komisyon tarafından yüksek heyetinize teklif edilen kanun tasarısının kabulü dolayısıyla, Türkiye Devleti'nin zaten bütün dünyaca bilinen, bilinmesi gereken mahiyeti, milletlerarası adıyla adlandırıldı. Bunun tabii bir gereği olmak üzere bugüne ka
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2689
Atatürk’ün dil alanında yaptığı yenilikler
Dil, milli yapıyı oluşturan, sağlamlaştıran ortak bağdır. Atatürk, Türk Dilini kendi milli asil benliğine kavuşturmayı ve kendi benliği içinde zenginleştirerek büyük bir kültür dili haline getirmeyi, 12 Temmuz 1932 tarihinde Türk Dili Tetkik Cemiyeti’ni (Türk Dil Kurumu) kurarak gerçekleştirmeye çalışmıştır. Tarih anlayışında olduğu gibi, milli kültürümüzün temeli olan dilde de millileşmek bir zorunluluktu. Atatürk, dildeki bağımsızlığı siyasi bağımsızlığın bir parçası sayıyordu.

Dil devrimi,
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 3683
Mimar Sinan'ın, Kanuni Sultan Süleyman'ın kızına aşkını anlatmak için yaptığı Mihrima
Mimar Sinan'ın, Kanuni Sultan Süleyman'ın kızına aşkını anlatmak için yaptığı Mihrimah Sultan Camii'nin 10 yıldır süren bakım ve onarım çalışmaları sırasında, ünlü mimarın bir mühendislik sırrı daha gün yüzüne çıktı.

Yeni Şafak gazetesinden Abdullah Yıldırım imzalı haber Mimar Sinan'ın dehasını bir kez daha göstermesi açısından çok çarpıcı bir örnek.

Caminin etrafında yüzden fazla kuyu tespit edildi

1999'daki Gölcük depreminde gördüğü hasar nedeniyle restorasyon çalışmaları süren camini
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1818
Öğretmenlik yaptığı köyü tanıtmak için site kurdu
Köy Turist Akınına Uğradı

12 Haziran 2010 14:17
Öğretmenlik yaptığı köyü tanıtmak için site kurdu; 6 yılda 400 bin kişi ziyaret etti.


Bartın'ın Amasra ilçesi Çakraz Köyü İlköğretim Okulu'nda 11 yıldır öğretmenlik yapan Yaşar Salih Tiryaki, köyünün doğal güzelliklerini tanıtmak için 6 yıl önce yaptığı internet sitesi kurdu. Siteyi, 6 yılda 400 bin kişi ziyaret etti.
1990 yılında Kars'tan Bartın'a tayin olan Yaşar Salih Tiryaki, Çakraz Köyü Şehit Ahmet Telli İlköğretim Okulu'nda
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 6773
Atatürk'ün Yaptığı Yenilikler - sunu
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 16 - Görüntüleme: 18351
Ösym'nin Yaptığı Sınavlara Gözetmenlik Başvurusu
Önümüzdeki aylarda yapılacak sınavlarda görev alabilmek için,aşağıdaki linkte verilen adrese giderek bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir.Görev almak istediğiniz beş okulu seçip ''kaydet''meniz gerekecek ve bu süre 11 Mart tarihinde sona erecek...

http://gis.osym.gov.tr/
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe