Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 2671
6. 7. ve 8. sınıflar için SBS ne zaman yapılacak
-Seviye Belirleme Sınavı (8inci sınıf)
-Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (8inci sınıf)


06 Haziran 2009-Seviye Belirleme Sınavı (7nci sınıf)
-Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (7nci sınıf)


07 Haziran 2009-Seviye Belirleme Sınavı (6'ıncı sınıf)
-Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (6ncı sınıf)


13 Haziran 2009
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1761
KPSS, hafta sonu yapılacak
Sınavın sabah oturumları saat 9.30'da, öğleden sonra oturumları ise 14.30'da yapılacak.

Adayların sınava gelirken yanlarında, 2009-KPSS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi, fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi, bir fotoğraf ile yumuşak uçlu kalem ve silgi bulundurmaları gerekiyor. Cep telefonu yanında olan adaylar, sınav binalarına kesinlikle alınmayacak. Aday, başı açık ve kılık kıyafeti ilgili mevzuata uygun bir şekilde gelmemişse sınava alınmayacak. Bu kurala uymayan adaylar, sınava alınsa
Yazar: muallim - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 1523
Camilere okuma salonu yapılacak
Diğer YAŞAM haberlerini okumak için tıklayınız...
Diyanet, camilerde küçük kitaplıklar oluşturmaya başladı. Böylece camiye gelen cemaat aynı zamanda bu kitapları evlerine götürerek, okuyabilecek.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, artık devrin ''her şeyi camilerde, kürsülerde hocalardan öğrenme devri olmadığını'' belirterek, ''Camilerimizde küçük kitaplıklar oluşturmaya başladık. Böylece camiye gelen cemaat aynı zamanda bu kitapları evlerine götürecek, okuyacak'' dedi.

Bardakoğlu,
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2188
Müdür yardımcılığı sınavı 31 Ekim, müdürlük sınavı 1 Kasım 2009 tarihinde yapılacak
Danıştay'ın atama yönetmeliklerine engel olması sebebiyle 30 binden fazla okul 'vekil' müdürlerle yönetiliyor. Bakanlık, 5 yıl önce kaldırdığı sınavla atama sistemini yeniden yürürlüğe koyarak atama krizinin önüne geçecek.

Danıştay kararları nedeniyle 6 yıldır atama yapılamayan ve 30 binden fazla vekille yönetilen okul müdür ve yardımcılığı için Milli Eğitim Bakanlığı, yazılı sınav yapacak. Müdür yardımcılığı sınavı 31 Ekim, okul müdürlüğü sınavı ise 1 Kasım 2009 tarihinde gerçekleştirilecek.
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1799
meb.k12 mail adresi dolduğunda yapılacak işlem
Arkadas
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1732
Haftalık Ders Çizelgeleri Çalıştayı Yapılacak
İLKöĞRETİM VE ORTAöĞRETİM KURUMLARINDA UYGULANAN HAFTALIK DERS çİZELGELERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ çALIŞTAYI


(15-16 Mart 2010- Ankara Başkent öğretmenevi)

İlköğretim ve ortaöğretim kurumlarında uygulanan haftalık ders çizelgelerinin; haftalık toplam ders sayısı, ortak dersler, alan/dal dersleri, seçmeli dersler ve seçmeli derslerin seçim inde karşılaşılan sorunlar, genel ve mesleki ortaöğretim kurumlarında 9. sınıfların ortak sınıf olması, yatay ve dikey geçiş
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1998
Beş oturumda yapılacak lys sınav tarihleri
Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) en az bir puan türünden 180 puan barajını aşan 1 milyon 233 bin 580 üniversite adayı, yarından itibaren ikinci aşama sınavları olan Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) başvurabilecek.

YGS'yi kazanan adaylar için Üniversite sınavlarının ikinci maratonu başlıyor. LYS'ye girmek isteyen adaylar 5-14 Mayıs arasında başvuru yapabilecek. LYS puan türleri ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına girmek isteyen adayların, YGS'ye ek olarak LYS'lerden gerekli
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1850
Mayıs Ayında Yapılacak İş ve İşlemler
Okullarımızın Mayıs ayı içerisinde yapması gereken çalışmalar1. Ders yılı içinde (l. ve II. dönemde) öğretmensizlik nedeniyle boş geçen dersler için, öğretim yılının her iki döneminde veya yaz tatilinde yetiştirme kursları açılır. (SGSY madde:37,İÖKY madde: 50)2. Veli-öğretmen toplantıları nisan ayının son haftasında yapılamamışsa bu ayın ilk haftasında yapılır.3. Sorumluluk dersi sınavına girecek olanların, sorumluluk sınav listeleri ilan edilerek öğrencilere duyurulur.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1980
İlköğretim okullarına kayıtlar, 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren yapılacak
İlköğretim okullarına kayıtlar, 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren yapılacak.

İlköğretime yeni kayıt olacak çocuklar okullara, Ulusal Adres Veri Tabanı'ndaki adres bilgileri ve T.C. kimlik numaralarının il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde kurulan öğrenci yerleştirme komisyonlarının okul adres eşleştirmeleri sonucunda sistem tarafından otomatik olarak yerleştirilecek.

E-Okul sistemi tarafından tüm öğrencilerin, adreslerinin bulunduğu en yakın ilköğretim okuluna kayıtları yapılacak.

2010
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 10 - Görüntüleme: 4181
6.Sınıf SBS yarın yapılacak
SBS, tüm il merkezleri ile yurt dışında Lefkoşa, Trablusgarp, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek'te yapılacak.

SBS, tüm sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle 10.00'da başlayacak ve öğrencilere 90 dakika süre verilecek. Öğrencilere sınavda 80 soru yöneltilecek.

Öğretmen, veli ve öğrenciler, sınav soru ve cevaplarına yarın saat 13.00'ten itibaren ''www.meb.gov.tr'' internet adresinden ulaşabilecek.

Sınav sonuçları 6 Ağustos 2010'da açıklanacak.
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe