Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2323
Liselere '24 Nisan' tatili geliyor
23 Nisan kutlamalarından sonra derse girmeyip tatil yapan lise öğrencileri, artık ilköğretim öğrencileri gibi ertesi gün de okula gitmeyecek. Bu arada liseli öğrencilerle birlikte 200 bin öğretmeni de tatil yapmış olacak. 24 Nisan ve 20 Mayıs'ta tatil yapan öğretmenler o günkü ders görevlerini yapmış sayılıyor ve ek ders ücretlerinde bir kesinti yapılmıyor.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda hem ilköğretim hem de lise öğrencileri törenlerden sonra dinleniyor, ertesi gün de (2
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1932
yaz tatili çalışma kağıtları
yaz tatili çalışmaları
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1945
yaz tatili dilekçesi
yaz tatili dilekçesi
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 11 - Görüntüleme: 4533
Diyarbakır'da okullara 7 gün domuz gribi tatili
Diyarbakır Valiliği açıklamasında, "Bu vakalardan 5'i öğrencilerimizde görülmüş olup bu öğrencilerimizin eğitim gördüğü 4 okul, Hantepe Eğitim Şehitleri İlköğretim Okulu, Huzurevleri İlköğretim Okulu, Süleyman Nazif İlköğretim Okulu ve Diclekent İlköğretim Okulu'dur. Bu nedenle 19 Ekim 2009 Pazartesi gününden itibaren bu okullarımızda 5 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir" denildi.

Sabah yapılan bu açıklamanın ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu'ndan da okullara 7 gün tatil açıklaması g
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1634
Ankara'da domuz gribi tatili
Ankara Valisi Kemal Önal, ''Domuz gribi virüsünün yayılmasını kontrol altında tutmak amacıyla'' Ankara'daki ilk ve orta dereceli okullarda yarından itibaren, 7 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verildiğini bildird
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1705
Eğitime domuz gribi tatili
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, valiliklere 'Okulların Tatil Edilmesi' konulu bir genelge gönderdi. Çubukçu genelgede, "Gripten koruma ve yayılmasını önlemek amacıyla tedbir olarak 30 Ekim Cuma günü ülkemiz genelinde okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim kurumları ile yaygın eğitim kurumları, özel okullar, dershaneler ve etüt eğitim merkezleri 1 gün süreyle tatil edilecektir.

Bu süre içerisinde bakanlığımıza bağlı bütün okullar, belediyeler, il özel idareleri, okul aile birlikleri, sivil t
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2509
'Domuz gribi' tatili telafi eğitimi TRT 3'te başladı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile resmi tatil yapacak olan okullar 30 Ekim Cuma günü de açılmayacak. Hafta sonu ile birlikte tatil 4 gün olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı kapsamı geniş tuttu. Sadece ilk ve ortaöğretim değil, özel okullar, dersaneler ve etüt merkezleri de tatil edildi.

TRT ile imzalanan protokol de bu sabah uygulanmaya başlandı.

"Domuz gribi" nedeniyle okulların tatil edilmesi üzerine verilecek telafi eğitimi TRT 3'den başladı.

Dersler, sabah saat 07.00-11.00 arasınd
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1785
İki okulda "domuz gribi" tatili
H. Sabiha Özlek ve Gazi liselerinde 1 Kasım'a kadar eğitim-öğretime ara verildi.
Dün gece yarısı Şanlıurfa Valiliği'nden domuz gribi ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, Şanlıurfa'da son 1 hafta içinde grip benzeri şikayetlerle başvuran toplam 14 hastadan alınan numunelerin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı'na gönderildi. Ankara'dan gelen sonuca göre vakalardan 12 hastada domuz gribi sonucu pozitif, 2 hastadan ise, negatif sonuç alındığı belir
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2290
Milli Eğitim Bakanında yarı yıl tatili açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yarıyıl tatilinin öne çekilmesinin şu an için söz konusu olmadığını bildirdi.

Çubukçu, yaptığı açıklamada, bugün bazı basın yayın organlarında ''yarıyıl tatilinin öne çekileceğine'' ilişkin haber yer aldığını anımsattı.

Bakan Çubukçu, ''yarıyıl tatilinin öne çekilmesinin şuan için söz konusu olmadığını'' ifade etti.

Bu arada, daha önce planlanan çalışma takvimine göre öğrenciler 25 Ocak-5 Şubat arasında yarıyıl tatili yapacak. Eğitim-öğretim yılının ik
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 3037
ÇOCUĞUM İÇİN TATİLİ EN İYİ ŞEKİLDE NASIL DEĞERLENDİREBİLİRİM?
Tatillerin aile içi ilişkileri yakınlaştırma ve birlikte geçirilen zamanı artırma yönünden önemli olduğunu biliyoruz. Özellikle çalışan anne ve babaların izin dönemlerini çocuklarının tatil döneminde kullanması sınırlı aile içi etkileşimi artıracaktır. Aile üyelerinin hep birlikte geçireceği bu tatil dönemlerinin iletişim, çocuklarına model olma, onları tanıma ve gelişimlerini görebilme açısından da yararları olacaktır.(Şenol, 2007)
Okulda başarısız olan çocuğa dinlenmesi için gerekli tatil dön
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe