Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2189
Danıştay, MEB'deki rotasyon uygulamasının yürürlüğünü durdurmadı

Danıştay 2. Dairesi, MEB tarafından hayate geçirilen eğitim kurumu yöneticilerine rotasyon uygulamasının yürürlüğünün durdurulması istemini reddetti. Türk Eğitim Sen tarafından açılan davada, Personel Genel Müdürlüğünün "zorunlu yer değiştirmeler" konulu yazısının bazı bölümlerinin yürürlüğünün durdurulması istenmişti. Sendikadan yapılan açıklamada, kararın Danıştay İDDK nezdinde temyiz edildiği belirtilmiştir.

memurlar.ne
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 2615
Öğretmene Rotasyon mu Geliyor?
MEB’de her sorun rotasyonla çözümlenmeye çalışılıyor. Okul Müdürleri ile başlayan süreç Müdür Yardımcıları ve Başyardımcılarla devam etti.

Şimdi sıranın öğretmenlere geldiği konuşulmaya başladı. Şimdilik proje aşamasında ve kamuoyunun tepkisi ölçülmeye çalışılıyor.

İller arası düşünülen çalışmanın il içine dönüştürülebileceği de konuşuluyor. İl,İlçe Müdürü ve diğer yöneticilikler zaten sıradalar…

Müdürlükten sonra gündeme gelen Müdür Başyardımcılığı ve Müdür yardımcılığı rotasyonu ile i
Yazar: baba_can - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1747
Öğretmenlere Zorunlu Rotasyon Maddeleri Belli Oldu.
Fazla lafa gerek yok..
Yazar: baba_can - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1823
Öğretmene Rotasyon 2015
Öğretmene rotasyon kademeli geçiş sistemi getirilmiş. Rotasyon kesinlikle kademeli uygulanacaktır. Öğretmene rotasyon yönetmeliğine göre rotasyon uygulaması kademeli olarak öğretmenlere uygulanacak.

İlk yıl 2015 te 12 yılını,
[color=#4d4e53][font=Arial, 'Helvetica Neue', Helvetica, Verdana, sans-serif]2016 yılı
Yazar: baba_can - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1369
Öğretmenlere İkametgaha Göre Rotasyon Geliyor!!
nsan Kaynakları Genel Müdür Vekili Fethi Fahri Kaya, AA muhabirine,Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde ilgililerin ve paydaşların görüşlerini dikkate alarak yapmayı planladıkları değişiklikleri anlattı.

[color=#333333][size=small][font='PT Sans', Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif
Yazar: baba_can - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1546
Öğretmene Rotasyon, MEB Ayrıntıları Açıkladı!
[color=#000000][size=x-small][font=Verdana, Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü V. Fahri Kaya, öğretmenlere rotasyonu da içeren yönetmelik çalışmasında, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla eğitim camiasının, sosyal tarafların ve sivil toplum kuruluşlarının da görüşünü aldıklarını anlattı. 

Bu görüşler doğrultusunda rotasyonla ilgili kararların yönetmeliğe alındığını vurgulayan Kaya, düzenlemenin çok olumlu sonuçlar doğuracağını düşündüklerini söyle
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1298
Öğretmenlere Rotasyon
Bakanlık taslak hazırladı, öğretmenlerin yer değişiminde uzak bölge korkusu bitti. Aynı ilçe içinde okul değişimi olacak. Şehit-gazi yakınları ise, rotasyon ve zorunlu hizmetten muaf...


[color=#000000][size=small][font=verdana, sans-serif]Öğretmenlerin yer değiştirmelerinde bir dizi kolaylık sağlanacak bir çalışmaya imza atıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), rotasyon müjdesi içeren yönetmelik çalışması ile öğr
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1216
Geldi gelecek derken rotasyon geldi
[color=#444444][size=x-small][font=pt_sansregular, Arial, Helvetica][size=medium][font=pt_sansbold_italic]Yüz binlerce öğretmenin hayatını değiştirecek ‘atama ve yer değiştirme’ yönetmeliği yürürlüğe girdi. 2014-2015 eğitim yılı itibariyle 12 yıldır aynı yerde görev yapan öğretmenler başka yere tayin olacak.Doğu’daki öğretmenlere ek hizmet puanı verilecek, bu da tayinde avantaj getirecek.Eş durumuna bağlı yer değişikliklerinde, öğretmenin eşinin bulunduğu yerde kesintisiz üç yıl sigortalı olması
Yazar: baba_can - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1365
Öğretmenlere rotasyon bu yıl 15 yılını dolduranlara uygulanacak !
[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=pt_sansregular][size=medium]MEB atama ve yer değiştirmeyönetmeliğini 4 Temmuz itibariyle değiştirdi. Yapılan değişiklikte rotasyonla ilgili 2 madde değişti.
ROTASYON ANA MADDESİNDEKİ SÜRE 8 YILDAN 12 YILA ÇIKARILDI
    Eski madde: Madde 48 - (1)Öğretmenler, aynı eğitimkurumunda adaylık dahil toplamda en   fazla 8 yıl görev yapabilir.
[size=medium]Yeni madde: Madde
Yazar: baba_can - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1387
Flash Gelişme: Öğretmenlerin Rotasyon Ayrıntıları Belli Oldu!
ÖĞRETMENLERİN 2015 YILI AYNI EĞİTİM KURUMUNDA AZAMİ ÇALIŞMA SÜRESİNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN DUYURU 
Öğretmenlerin, aynı eğitim kurumunda azami çalışma süresine bağlı yer değiştirme işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda aşağıda belirtilen açıklama çerçevesinde yapılacaktır.


[color=#000000][size=medium][font=pt_sansregular]1- Aynı eğitim kurumunda
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe