Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2479
10 bin öğretmenin ataması yarın belli olacak


Milli Eğitim Bakanlığı, 4-14 Aralık tarihleri arasında başvurularını aldığı, ilk atama, açıktan atama, kurumlar arası atama ve milli sporcuların sınavsız olarak Beden Eğitimi alanına atama biçimiyle 10 bin kadroya öğretmen atayacak. Atamalar, yarın saat 10.00 da Bakanlık Başöğretmen Salonu'nda bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek.

Sonuçlar aynı gün Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://personel.meb.gov
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 6 - Görüntüleme: 4942
e-okul 31 ARalık 2009-04 ocak 2010 tarihlerinde kapalı olacak
31 Aralık 2009 - 4 Ocak 2010 tarihleri arasında sistem yenileme çalışmaları yapılacağından dönem sonunda veri giriş yoğunluğu yaşanmaması için; 28 Aralık 2009 tarihinden önce yapılmış tüm sınavlara ait notların en geç 30 Aralık 2009 tarihine kadar sisteme işlenmesi gerekmektedir.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 20 - Görüntüleme: 6543
Öğretmenler de artık sanal olacak
Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ve öğrencilerin katılabileceği özel bir internet sitesi hazırlıyor.

Yeni kurulacak sanal forumda öğrenci ve öğretmen bilgi paylaşabilecek. Sistemle, öğretmenler çeşitli illerdeki meslektaşlarıyla da sohbet edebilecek.

Mİllİ Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmenlerin bilgilerini ve derslerle ilgili fikirlerini diğer öğretmenlerle paylaşabilmeleri için sanal forum kuruyor. MEB, öğretmenler ve öğrencilerin katılabileceği özel bir 'chat' internet sitesi hazırlıyor. S
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 3191
ÖSS-Hangi testler olacak, kaç soru sorulacak, puanlama nasıl yapılacak?
Bu yıl iki basamaklı yapılacak sınav hakkında bilgi veren ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, sınavlarda hangi testlerin olacağını ve kaç soru sorulacağını, puanlamanın nasıl yapılacağını açıkladı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, üniversiteye giriş sınavıyla ilgili soruları yanıtladı.

Sınavın bu yıl iki basamaklı yapılacağını hatırlatan Yarımağan, neden sistem değişikliği yapıldığını şu sözlerle anlattı: "Tek basamaklı sınava geçişin ana nedeni, öğrencilere ortak müfredata dayalı
Yazar: ÖZGÜVEN - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 955
Her ailenin bir doktoru olacak
Aile hekimliği sistemi, 2010 sonuna kadar tüm Türkiye'yi kapsayacak.

Sağlık Bakanlığının dört yıldır pilot uygulamayla devam eden aile hekimliği sistemi, yıl sonuna kadar tüm Türkiye'yi kapsamış olacak.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun, Ocak ayında aile hekimliğine geçilen il sayısının 40'a ulaştığını belirterek, planlanan takvime göre, yıl içinde uygulamanın 41 ilde daha başlamasıyla 2011 yılına girerken aile hekimliğinin tüm Türkiye'de yerleşmiş ve 4 yıllık tecrübe
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 2560
Beden Eğitim Dersi Haftada 4 saat olacak
GSGM'nin internet sayfasında yer alan habere göre, bir süre önce yapılan düzenlemeyle beden eğitimi derslerinin bazı sınıflarda haftada bir saate indirilmesine karşı yükselen tepkiler sonuç verdi.

Başkent Öğretmenevi'de 15-16 Mart tarihleri arasında çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen ''İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgeleri Değerlendirme Çalıştayı''nda önemli konular gündeme geldi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nü temsilen ça
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1686
Özel Okul Kayıtları Artık SBS'ye Göre Olacak
Sınavla öğrenci alan anadolu liseleri Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarına göre öğrenci alırken. Özel okullar 8'inci sınıf SBS sonuçlarına göre öğrenci alacaklarını açıkladılar.
Geçen yıl kendi sınavlarıyla öğrenci alan yabancı özel okullar, bu yıl ise bu uygulamadan vazgeçildiğini, 8'inci sınıf SBS puanı ile öğrenci alacaklarını ilan ettiler. SABAH bu konuda yapılan değişiklikleri velilere duyurabilmek için, BİLFEN rehber öğretmenleriyle işbirliği yaparak son değişiklikleri değerlendirildi.

Yazar: sirlimen - Cevaplar: 5 - Görüntüleme: 2600
Hazırlık Ödeneği 515 TL olacak
Eğitime hazırlık ödeneği MEB tarafından tavsiye edilen ücret 515 TL dir arkadaşlar. Slmeq1

Tam kesin olmamakla birlikte bunu geçeceğini sanmıyorum)
Yazar: kolomb - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2013
Atatürk Haftasında yararlı olacak slaytlar.
Atatürk Haftasında yararlı olacak slaytlar.

http://hotfile.com/dl/80976823/0cbacd3/A...r.rar.html
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 4 - Görüntüleme: 3777
2011 Şubat ataması olacak mı?
Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, MEB Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇIN ile bir telefon görüşmesi yaptı.

Koncuk, memurlar.net forumuna yansıyan Şubat’ta 10 yada 15 bin öğretmen ataması yapılabileceği yönündeki açıklamayı da Genel Müdüre sordu. Genel Müdür YALÇIN, "emeklilik, kurum değiştirme, istifa gibi nedenlerle kadrolarda boşluklar oluştuğunu, bu nedenle atama yapılabileceğini ancak bu konuda takdirin Bakanlık makamında olduğunu, haber sitelerindeki beyanının da bu anlamda
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe