Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1608
İki okulda "domuz gribi" tatili
H. Sabiha Özlek ve Gazi liselerinde 1 Kasım'a kadar eğitim-öğretime ara verildi.
Dün gece yarısı Şanlıurfa Valiliği'nden domuz gribi ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, Şanlıurfa'da son 1 hafta içinde grip benzeri şikayetlerle başvuran toplam 14 hastadan alınan numunelerin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı'na gönderildi. Ankara'dan gelen sonuca göre vakalardan 12 hastada domuz gribi sonucu pozitif, 2 hastadan ise, negatif sonuç alındığı belir
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2178
Çocuğunun okulda başarılı olmasını isteyen veliler ne yapmalı?
[b][color=#808000]Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Hüdaverdi Adam, çocuğunun okulda başarılı olmasını isteyen velilerin, ödevi kendileri değil çocuklarına yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Adam, Türk toplumunun ekseriyetinin koruyucu ve himaye edici bir yapıya sahip olduğunu belirterek, bunun bir sonucu olarak velilerin çocuklarının ödevlerini kendileri yaptıklarını dile getirdi. Ödevin okulda verilen dersin öğrenci tarafından anlaş
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2202
Okulda disiplin anlayışı nasıl olmalıdır?
Her okul kendine özgü bir disiplin anlayışı vardır. Bir kurumun disiplin anlayışı diğer bir kurumun disiplin anlayışı ile uyuşmaz. Genelde birçok kişi bu bakış açısında hem fikir olsalar dahi pratik hayatta disiplin anlayışını kısır bir çatı altında toplamaktadır.

Disiplin eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır. Doğru kullanıldığında disiplin anlayışı öğrencinin eğitiminde ve öğretiminde büyük bir katkı sağlar. Yanlış kullanıldığında ise bireysel ve toplumsal zararlara yol açar.

Bir çok eğitimci
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1547
Öğretmensiz okulda, bilenler, bilmeyenlere anlatıyor
Hakkari'nin Durankaya beldesindeki Pınarbaşı İlköğretim Okulu'nda yaşanan öğretmen sıkıntısı nedeniyle öğrencilerin arkadaşlarına ders verdikleri belirtildi.

İl merkezinden 15 kilometre uzaklıkta 600 hane ve 6 bin nüfuslu Durankaya beldesinde bulunan Pınarbaşı İlköğretim Okulu'nda yaşanan öğretmen yetersizliği nedeniyle vekil öğretmenlerden biri 5 ve 4'üncü, biri ise 2'nci sınıflara ders veriyor. 107 öğrencinin bulunduğu okulda öğretmensiz kalan 1. ve 3. sınıflara ise 3. ve 5'nci sınıfa giden
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 4 - Görüntüleme: 2212
E-okulda sıkıntı yaşanmasının sorumluları kimlerdir?
Sevgili üyelerimiz
son 2 gündür öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz bir sinir harbi yaşadı...E-okula girmek baya bir sorun oluştu sizce burdaki sorun kimde...kimdir sorumlular bir daha yaşanmaması için ne yapılabilir?
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 13 - Görüntüleme: 4708
E-Okulda Not Skandalı
Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi ile Ziya Gökalp Anadolu Lisesi başta olmak üzere birçok okulda yaşanan skandal velileri ayağa kaldırırken, okul yönetimi ve Milli Eğitim yetkilileri sessiz kalmayı tercih ediyor.
Diyarbakır Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi'nde okuyan bir grup öğrenci, öğretmenlerinin kimlik numaralarını alarak e-okul şifrelerini kırdı. Öğrenciler 10'a yakın öğretmenin şifresini kullanarak, öğretmenlerin veri sistemine aktardığı notları değiştirdi. Bazı öğrencilerin ortalaması 20'den 90 gib
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 6 - Görüntüleme: 3447
Bu okulda Kitap okuma zorunluluğu var
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde faaliyet gösteren ilköğretim okulları ve liselerde öğrenciler, 3 yıldır okulların açık bulunduğu günlerde öğle aralarında zorunlu olarak 20'şer dakika kitap okuyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, 3 yıl önce başlattıkları proje sayesinde eğitimde önemli başarılar elde edildiğini bildirdi.

Eğitimde kalitenin artması ve elde ettikleri başarılara her yıl yenilerinin eklenmesine karşı bunu yeterli görmediklerini, zorunlu kitap okuma kampanyasını devam etti
Yazar: sedmoon - Cevaplar: 16 - Görüntüleme: 9765
E-okulda karne ve öğretmen görüşleri
bi sürü yazmaktan kurtulduk
sizin oğlan böyle , sizin kız şöyle.... :)
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1790
Aynı Okulda 12 Yıl Çalışan Öğretmenlere Tayin
[color=#000000][size=x-small][font=verdana, sans-serif][size=small]Aynı okulda 12 yıl görev yapan ve gençlerin önünü tıkayan 60 bin öğretmenin yeri değiştirilecek. Yer değiştirme yöntemi her yıl yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlikte taşlan yerinden oynatacak bir karan uygulamaya hazırlanıyor.

MEB, aynı okulda yıllarca görev yapan ve bu sebeple verimi düşen, yerini bırakmadığı için de genç öğretmenlerin önünü tıkayan binlerce öğretmenin görev yerini değiştirmeye hazırlanıy
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe