Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1998
30 bin çocuk hiç okula gitmemiş!

Araştırmanın sonucunda Türkiye'de okula devam etmeyen 125 bin çocuk işçinin yaklaşık 30 bininin hiç okula gitmediği belirtildi. Türkiye'nin, 1994- 2006 arasında 6-14 yaş arasında çalışan çocukların oranını yüzde 8.5'den yüzde 2.6'ya düşürdüğü belirtildi.

Buna karşın genç nüfusun yoğun olduğu Türkiye'de halen 320 bin çalışan çocuk bulunduğu da kaydedildi. Araştırmada, ''Çalışan 207 bin erkek çocuğun 70 bini, 113 bin kız çocuğun
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1684
Çocuğu okula kaydetmenin pratik yolu
Çocuğu okula kaydetmenin pratik yolu
Çocuğu okula kaydetmenin pratik yolu
İnternetten form doldurma, okula başvurma, ön kayıt yaptırma, kayıt parası yatırma gibi işlemlere gerek olmadığı açıklandı.

Velilerin ilköğretim okuluna kayıt için internetten form doldurma, okula başvurma, ön kayıt yaptırma, kayıt parası yatırma gibi işlem yapmalarına gerek bulunmadığı bildirildi.

Veliler, çocuklarının hangi ilköğretim okuluna kaydedildiğini, 29 Haziran 2009'dan itibaren Milli Eğitim Bakanlığının
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 3518
14 Eylül- 18 Eylül Arası Okula Gidilecek mi?
ÖĞRETMENLERİN 14-18 EYLÜL ARASINDA TÜM HAFTA ÇALIŞ
657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 103’üncü maddesinde “Öğretmenler yaz tatili ile dinlenme tatillerinde izinli sayılırlar” hükmü ile 222 Sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu’nun 43. maddesinin (a) bendinde “Öğretmenler, yaz tatili içinde aralıksız iki ay izinlidirler. Ancak, bu iki aylık izin sürelerine dokunulmadan kalan tatil zamanlarında yönetmeliğinde saptanacak meslekle ilgili çalışmalara katılmakla yükümlüdürler.” hükmü yer alır.

Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1956
Birinci sınıflar okula başladı

2009-2010 öğretim yılı 24 Eylül Perşembe günü açılacak. Okul öncesi ve ilköğretim 1. sınıf öğrencileri ise bugün öğretime başlayacak.

Bu yılki eğitim-öğretim yılı Ramazan Bayramı’nın ardından 24 Eylül Perşembe günü başlayacak.

2009-2010 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi, 22 Ocak 2010 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili, 25 Ocak-5 Şubat arasında yapılacak.

İkinci dönem, 8 Şubat Pazartesi günü başl
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1779
Selocan'ı okula almadılar
okul bilgisayar sınıfı için sponsorlarla konuşup katkıda bulunabileceğimi söyledim ve okuldan ayrıldım. Sabah Merkez Atatürk İlköğretim Okulu’na gittiğimde listeleri kontrol ettim. Bir de baktım listelerde çocuklarımın isimleri yok. Karşılaştığım Okul Müdürü’ne durumu naklettiğimde, el işareti ile birlikte ‘Siz para vermediniz. Bağış yapmadınız ki’ yanıtını aldım. Sinirlenerek Milli Eğitim Müdürlüğü’ne geldim. Tacettin Bey ile görüştüm” dedi.

SOYİSİM FARKLILIĞI SORUNA NEDEN OLDU

Merkez Ata
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1819
36 çocuk 45 gündür okula gidemiyor
Hanak'ın Ortakent Mahallesi'ndeki 8 yıllık ilköğretim okulunda öğrenim gören Sazlıçayır köyünden 36 ilköğretim öğrencisi, 4 defa ihaleye çıkmasına rağmen çözülemeyen servis sorunu yüzünden okuldan uzak kalıyor. Köydeki 4 minibüsünün ihaleler için gerekli evrakları temin edemedikleri gerekçesiyle 3 ihalenin sonuçsuz kaldığı öğrenilirken, son ihalenin ise minibüsçülerin aralarında çıkan anlaşmazlık yüzünden feshedildiği bildirildi. İhale döneminin sona erdiği, yeni bir ihalenin ancak yarıyıl tatil
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2194
Çocuğum Okula Gitmek İstemiyor
[color=#000080][b]İlk ve orta dereceli okulların eğitime başlama günlerinde aileler, ana okuluna gitme yaşı geldiğini düşündükleri çocuklarına ve kendi beklentilerine uygun bir yuva seçebilmek için araştırma yaparlar. Genellikle yuvalarda aranan nitelikler; oyun bahçesi olan bağımsız bir yapı, geniş ve aydınlık sınıflar, güvenlik sistemi, kaliteli yemek, temizlik, öğretmen yapısı vb. gibidir. İstenen niteliklere uygun bir yuva seçilerek çocuk başlatılır. İlk birkaç gün, çocuğun bulunduğu ortam (
Yazar: E.T. - Cevaplar: 5 - Görüntüleme: 6196
E - OKULA TOPLU KİTAP GİRME PROGRAMI
http://www.eokulakitap.com

tarafımdan denenmiştir

Çokkkkkkkk süper bir programTurk
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1760
Çocuğum okula başlıyor 1...
Çocuğun aileden ayrı kalmayı başardığı bu ilk sosyalleşme sürecinin başarı ile tamamlanması çok önemlidir. Zamanında başarılmamış olan gelişimsel aşamalar ilerleyen dönemlerde daha zor başarılmakta, psikolojik olarak çocuğu daha olumsuz etkilemekte ve sağlıklı gelişimi olumsuz etkileyerek diğer gelişim alanlarına da zarar verdiği gözlenmektedir.

Okula uyum sürecinde aile ve okul birlikte çalışmalıdır. Aile ve okul tarafından uygulanan davranış biçimleri aynı olmalıdır.

Uyum süreci; bili
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2042
Okula Başlama Yaşına Gelen Çocuğun Özellikleri
İLKOKULA BAŞLAMA YAŞINDAKİ ÇOCUKLARIN ÖZELLİKLERİ

Niçin 72 Ay ?
72 ay veya 6 yaş tesadüf olarak seçilmiş bir yaş sınırı değildir.Belli bir zihinsel, duygusal, bedensel eşiktir.Bundan önce okula başlama olumsuz olabilir.Örneğin dikkati toplama, yoğunlaştırma ve yönlendirme bu eşikten önce gelişmediği görülür.

Okula Başlama Yaşına Gelen Çocuğun Özellikleri
Okula başlama yaşı olan 6 yaş ile 12 yaş arası döneme son çocukluk yaşı denir. 72 ay bu döneme geçiş sınırıdır.Bu sınırdaki çocukları
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe