Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1610
Nimet Çubukcu kimdir?
Nimet Çubukçu, 1965 yılında Karaman'da doğdu. 1988 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1990 yılından itibaren serbest avukat olarak çalışmaya başladı. İstanbul Barosu Çocuk Hakları Komisyonu'nda ve Çocuk Mahkemeleri'nde görev yaptı.

AKP kurucu üyesi olan Çubukçu, 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili seçildi, 2 Haziran 2005'te Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevine atandı.

Çubukçu, evli ve 1 çocuk annesi.


Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1390
Nimet Çubukcunun ilk mesajları
Sevgili öğrenciler,
Saygıdeğer veliler.
Bilindiği gibi Millî Eğitim Bakanlığı görevime 04 Mayıs 2009 Pazartesi günü başladım.
Değişmenin ve gelişmenin anahtarı olan EĞİTİM; bireyin ve toplumun gelişmesini sağlayan,
ekonomik kalkınmayı destekleyen, maddi ve manevi kültürel değerlerimizi koruyup geliştirerek gelecek
nesillere aktaran; olmazsa olmaz, vazgeçilemez ve ertelenemez bir süreçtir. Bunun içindir ki;
Hükümetimiz, eğitime önem, öncelik ve ağırlık vermekte, bu sebeple de, her yıl artan
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1432
Nimet Çubukçuya Çağrı
Gelişmiş, gelişmekte ve hatta üçüncü dünya ülkelerinde bile iki yabancı dil zorunlu üçüncü yabancı dilde seçmelidir. Yabancı Dile hakim ancak bu şekilde olunuyor ve öğretiliyor. Lütfen bunu araştırınız.

Sayın Çubukçu lütfen araştırınız.

Ve buna kısacası, Matematikten, Fenden, inanın anadillerinden ve buna tüm derslerden daha da önem vermektedirler. Tabi ki Sayın Bakan bunu araştırabilirsiniz. Zaten AB müzakere ve uyum başlıklarında açıkç ve net bir şekilde görülmektedir. Bu ülke yalnızca
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1907
Abbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz
"Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz" diye hemen her gün binlerce mail geliyor. Okul öncesi öğretmenler, eş durumu tayinleri, şabat atamasının ertelenmesi, sözleşmelilerin kadroya alınmaması, yönetici atamalarının gecikmesi ve daha pek çok neden var.
Bookmark and Share Hemen herkesinin kendine göre haklı gerekçeleri var. Okudukça hem hak veriyor hem de yüreğiniz cız ediyor.
Benzer bir kampanya ağustos sonunda gerçekleşmişti. O zaman da fen ve anadolu liselerinde binlerce kontenjan açığı varke
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1738
Çocuklar Şükredilmesi Gereken Bir Nimet Değil mi?
M.Emin KARABACAK

Yeni göreve başladığım zamanlarda, sürekli okula gelen öğrenci velileri dikkatimi çekerdi. Ne güzel; duyarlı ve bilinçli ailelerde de var, derdim. Bu düşüncelerimin, aileleri tanıdıkça zamanla değiştiğini görmeye başladım. Düşüncelerimin iyi, güzel ve hoş olduğunu; fakat ailelerin zamanla niyetlerinin çocuklar olmadığının farkına vardım.

Bu ailelerin çocuklarının başarısıyla çevrelerinde övünmek ve bu çocukları toplumsal tatmin aracı olarak kullanmak istediklerine şahit ol
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe