Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: Kupakızı - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 2693
Hayat Bilgisi Dersini Nasıl İşilyorsunuz?
Arkadaşlar bu sene bildiğiniz gibi birleştirilmiş sınıflarda 1. sınıf hayat bilgisi okutuluyor.Bu kitap 2. ve 3. sınıflarının seviyesini hiç uygun değil.O kitaptaki kazanımları 2. ve 3. sınıf öğrencisi kazanmış zaten.Çocuklara çok sıkılıyorlar derste.

Ek etkinlikler olarak neler yapıyorsunuz?
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1307
Kahveniz Nasıl Olsun
az şekerli :)
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 1655
Mü’minler nasıl kardeş olur? - Metin Karabaşoğlu
‘SOSYAL HAYAT’ denildiğinde aklıma ilk gelen sûre, tereddütsüz, ‘Hucurat’tır. Bu kısa sûre, yalnızca ikibuçuk sayfa ve onsekiz âyetten ibaret olmakla birlikte, sosyal hayatta yüzyüze gelinen en temel problemlere temelli çözüm getiren ölçüler içermektedir; ve bu bakımdan, mü’minâne bir sosyal hayatın belkemiği hükmündedir. Gıybet, suizan, alaycılık, tecessüs, milliyetçilik, yargısız infaz.. gibi sosyal hayatı zehirleyen bir dizi probleme çözüm getiren sûrenin, hepimizin ezberine kazınmış “Mü’minl
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2800
Çocuklara öz bakım becerileri nasıl kazandırılır?
Çocuklarınıza günlük yaşam becerileri kazandırmayı kolaylaştırmak için izlenmesi gereken bazı yol ve yöntemler vardır:

Eğitim süresi 8-10 hafta olmalıdır . Çocuğunuza günde en az iki defa ve önce 2-5 dk sonra giderek artan bir şekilde en az 5-20 dk zaman ayırmalısınız (Bu süre çocuğun kişilik özellikleri , psikolojik durumu , anne babanın çalışıp çalışmaması vb gibi etkenlere göre değişebilir).

Çocuğunuzun ve sizin yorgun olmadığınız , çocuğunuzun uykusuz olmadığı ve sakin olduğu zamanları
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 7308
Kompozisyon nasıl yazılır
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1539
Öğrenme Alışkanlığı Nasıl Belirlenir?
Çocuklara, gençlere bir şeyler öğretirken, yöntemleri gözardı etmeyin...

Çocuklara, gençlere bir şeyler öğretmek onlara yeni beceriler kazandırmak çok zevkli bir uğraştır. Fakat bazen bu süreç sıkıntılı da olabilmektedir. Bir insanın diğerine bir şeyler öğretme çabasını değişik öğeler etkiler.

Psikoterapi ve ilaç tedavisi ile tedavi edilmeye çalışılır. Çocuğun yaşına uygun psikolojik gelişimi açısından bu türlü problemlerin halledilmesi çok önemlidir.

Annelerin çocuklarının bu türlü dur
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1335
Sınav Kaygısı Nasıl Aşılır?
Yapılan araştırmalarda sınav heyecanı ve kaygısının yüzde 30 oranında başarısızlığa sebep olduğu tespit edilmiştir.

Sınav, öğrencinin okul başarısını belirlemede kullanılan ölçme metotlarından biridir. Sınav sonuçları öğrencinin akademik başarısını büyük oranda belirler. Ancak, sonuçlarına göre geleceğinin belirlendiği bu sınavlar bir çok öğrenci için farklı düzeylerde kabusa dönüşmüştür.

Sınav öncesinde öğrenilen bilginin sınav sırasında etkili bir biçimde kullanılmasına engel olan ve ba
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2262
Öğretmenler, Anne Ve Babalar Ev Ödevine Nasıl Yardımcı Olmalı?
Ev ödevleri, öncelikle okulda öğrenilen bilgi ve yaşantıların kalıcılığını sağlamak veya bu bilgi ve yaşantıları genişletmek amacıyla öğretmenler tarafından öğrencilere verilmektedir. Sınıftaki öğrenci sayısının fazla olması ve programda ayrılan zamanın yeterli olmaması gibi çeşitli nedenlerle öğrencilerin bireysel çalışmalarına ve uygulamalarına imkan verilemeyen durumlarda ev ödevleri, ders dışı etkinliklerin en önemlisi olmaktadır.

Öğrenciler ev ödevlerini yaparken yeni malzemeler kullanma
Yazar: muallim - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 1613
Çocuğumuza namazı nasıl sevdiririz?
Çocuğunuzu namaza alıştırırken, bir çiçek çizin. Kabaca beş yaprağı bulunan kocaman bir yonca olsun. Çocuğunuzun sizinle birlikte, namaz kıldığı her vakitte yoncanın bir yaprağını boyamasına izin verin. Sonra boyanmış sayfalar belli bir sayıya ulaşınca onu ödüllendirin.
Namazdan sonra hemen kalkmayın seccadeden. Çocuğunuzu da yanınıza alarak onunla dua edin. Anlamlı Türkçe dua metinleri üretin ve onları çocuğunuzla birlikte tekrarlayın. İki tane yeğenim var. Namazdan sonra dua edelim dediğim
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1439
Nasıl Suçlu Yetişir?
*- Daha küçükken çocuğa istediği her şeyi vermeye başlayın! Bu şekilde o, herkesin onun geçimini sağlamak zorunda olduğuna inanacaktır.

*- Kötü sözler söylediği zaman gülün! Böylece o kendisinin akilli olduğuna inanacaktır.

*- Ona düşünmeyi ve beynini kullanmayı hiç öğretmeyin! 21 yaşına gelince kendi kararlarını, kendisi versin diye bekleyin!

*- Yerde bıraktığı her şeyi kaldırın; kitaplarını, ayakkabılarını, kıyafetlerini, onun için her şeyi siz yapın ki; o bütün sorumluluklarını
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe