Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: harrrbi - Cevaplar: 7 - Görüntüleme: 4357
TÜRK TOPLUMUNDA MATEMATİK KORKUSU !
AdsdsTürk Toplumunda Matematik Korkusu !

Beynin Programlanması: Her toplumun bir genel hafızası bir de toplumun fertlerine ait bireysel hafızası vardır. Birçok insan özel hafızasını programlarken toplumda oluşan genel hafızanın etkisinde kalır ve özel hafızasına bu programları depolar. Eğer o toplumda olayların nedenleri ve niçinlerini sorgulayan bir sistem yoksa sorgulamadan aldıkları bilgileri yine aynı yollarla toplumun yeni bireylerine ulaştırırlar.

Beş Maymun Hikayesi ve Kuramsal Ne
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1235
Seni Bulmak Korkusu


Seni yol kenarında yazarken buldum. Isırılmış kederlerin içinde saklanan öz gibi. Yan yatmış, devrilmiş çimler göze batıyordu ilkin. Ayrık otları terliyordu bir sabaha. Hüzne bulanmış betonlarda bir diriliş gizleniyordu. Kaldırımlardı batan ayaklarımıza. Neyse ki, karanlığın dili nura mâhir. Al yazmaya düştü gözlerin...


Seni gök denizinde batarken buldum. Sivri uçlu tekneden yırtılır gibi. Alabora ölüm
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1086
Okul Korkusu
Okul korkusu iki farklı durumdan kaynaklanabilir:
Okul ortamındaki bazı şeylere karşı duyulan korku (bu durum gerçek okul fobisi olarak adlandırılır)
Anneden (ya da çocuğa bakan kişiden) ayrılma korkusu (özel bir tür ayrılık kaygısı bozukluğu durumu) Okul reddinin, genel olarak belirgin bir nedeni olmasa da, okul değişikliği, anne babanın hastalanması veya ölümü ya da bir kaza veya hastalık nedeniyle uzun süreli olarak evde kalma gibi durumlardan sonra ortaya çıkması da söz konusu olabilir.
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1152
Okul Korkusu!
Okul Korkusu!

"N'olur beni bırakma anne!!!", " Sen de kal lütfen!", " Baba, seninle gelmek istiyorum.", " Seni seviyorum anne, lütfen gitme!"..... gibi cümleleri her eylül ayında sıkça duyarız. Okula başlama çocuğun hayatındaki en büyük olaylardan biridir. Okul çağına gelene kadar içinde yaşadığı, uyum sağlamayı başardığı, kendini çoğunlukla kabul ettirdiği aile çevresinden tümüyle değişik özellikler taşıyan yeni bir çevreye, okula geçiş, çocuk için hiç de kolay olmayan bir şeydir.


Kendi
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1682
Okul Korkusu nedir? Ne yapmamız gerekir?
Okul korkusu ne kadar erken fark edilir ve çözüm için ne kadar çabuk adım atılırsa o kadar kolay tedavi edilmektedir.

Okul korkusu ya da fobisi çocuğun okula gitmek istememesi, gittiği zaman okulda kalmayı sürdürmekte zorluk çekmesi, bu sebeple çeşitli bahaneler uydurması ve tüm bunlarla ilgili olarak fiziksel sorunların ortaya çıkmasıdır. Okul fobisi ve korkusu birbiriyle sıkça karıştırılmaktadır. Okul fobisinde korkunun asıl kaynağı okul değildir; çocuğun evden ayrılmak istememesidir. Okul
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe