Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: yardımcı - Cevaplar: 128 - Görüntüleme: 34431
İkinci Kitabımız: ÇÖLE İNEN NUR
Üstad Necip Fazıl’ın 'gaye eserim' dediği, bütün siyer külliyatı içinde çok ayrıcalıklı bir yeri olan Çöle İnen Nur ’u okumanın şimdi tam zamanı.

Peygamber Efendimizin (s.a.v) hayatını akıcı, edebi bir dille anlatan bu eserde, O’nun hayatını, risalet sürecini, seçkin arkadaşlarını, Necip Fazıl’ın o bambaşka üslubuyla okuyacaksınız. Onlarca kez basılan, yüzbinlerce okura ulaşan bu başyapıt şimdi Hâcegân yayınları arasında yayınlandı.

Benzersiz bir üslup, etkileyici bir samimiyet, coşkuyla
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 53 - Görüntüleme: 16563
4.Kitabımız:Alişan Kapaklıkaya-Sevgi Bahçesinin Bahçıvanı


Merhaba Bahçıvanım, Seninle ne zaman konuşsam, aklıma beni ilk bulduğun günler gelir. Okumaktan ve okuyanlardan nefret eden zavallı bir serseriydim. Anne-babamla sürekli kavga eder, ders çalışan öğrencilerden nefret eder, bana zayıf veren öğretmenlere kızardım. Mutsuzdum, yalnızdım, kimsesizdim. Ucunda hiçbir ışık görünmeyen kapkaranlık bir tünelde dolanıp duruyordum. Tek hedefim Türkiye’nin en güçlü kanun dışı adamı olmaktı.Bir gün se
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 27 - Görüntüleme: 10136
5.Kitabımız:Çekirdekten Çınara
[b]


Yapılan anket sonucunda Yardımcı hocamızın önerdiği Çekirden Çınara kitabı en fazla oyu alarak bu etkinliğimizde okunacak kitap olarak seçilmiştir...Kitap içeriği ile ilgili kısa bilgi aşağıdadır...

[color=#800080]Çocuk, sopadan, tehditten, azaptan değil, eğer bir şeyden korkacaksa, ebeveyninin şefkatini kaybedeceğinden korkmalıdır. Babasının yüzünü ekşitmesi, annesinin sımsıcak yüzünün buğulandığını müşahede etmesi veya sezm
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 23 - Görüntüleme: 10008
6.Kitabımız:Biz Osmanlıyız


Yapılan Anket sonucun Muallim Hocamızın önerdiği Yavuz Bahadıroğlu'nun Biz Osmanlıyız kitabı bu etkinlikte okuyacağımız kitap olarak seçilmiştir..Kitapla ilgili kısa bilgi aşağıdadır

[b][color=#FF0000]Osmanlı toplumu, bir 'sevgi, şefkat ve yardım toplumu'ydu. Devlet, 'hayat ve hayrat devleti', insan 'hayrat ve hasenat insanı'ydı.

Osmanlı'da hayat ahirete dönüktü. Ahirete dönük olduğu için de hayatta fu
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 31 - Görüntüleme: 10068
7.Kitabımız:Şah ve Sultan
Üyelerimiz arasında yaptığımız anket sonucunda önerilen kitaplar arasından snk hocamızın önerdiği İskender Pala'nın Şah ve Sultan kitabı bu etkinliğimizde okunacak kitap olarak seçilmiştir...

[color=#FF0000][b]Tutku... Güzellik... Aşk ve savaş. Sadece gönüllerin değil alınların, kemiklerin ve gözlerin alev alev yandığı savaş.

Kahramanlarını, Yavuz Sultan Selim'i de Şah İsmail'i de tarihin merdivenlerinde bir basamak aşağı indiren bir basamak yukarı çıkaran savaş.

Çaldıran... Şi
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 9 - Görüntüleme: 4425
8.Kitabımız: Adam Fawer'dan Olasılıksız Kitabı
Üyelerimiz arasında yaptığımız anket sonucunda önerilen kitaplar arasından Adam Fawer'den-Olasılıksız kitabı 8. okuyacağımız kitap olarak seçilmiştir..

Adam Fawer-Olasılıksız

[color=#FF4500][b]Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizde
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 25 - Görüntüleme: 10701
13. kitabımız Mümin Sekman'ın Herşey Seninle Başlar kitabıdır
[b]Mümin Sekman’ın bu yeni kitabı “Öğrenilmiş çaresizlik” kavramı ve başarıyı öğrenmenin yöntemlerini anlatılıyor. Kitabın sloganı: Çaresizsen, çare sensin!
Kitap sosyal başarı türünde best seller formatına göre yazılmıştır.
Çaresizlik öğrenilmiştir.
Başarılı olmak da öğrenilebilir.
Sende sandığından fazlası var!
Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğ
Yazar: baba_can - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1146
2015-2016 3. Sınıf Türkçe Yaz Tatili Kitabımız-3
Yaz tatili boyunca kullanabileceğimiz, öğrencilerimize tavsiye edebileceğimiz bir kitabın 3. bölümü. Bu bölümde metinler, metinlere uygun sorular ve dilbilgisi konuları mevcuttur.
Metinler özenle seçilmiş, soruların uygunluğu incelenmiş ve görselle desteklenmiştir.

Hiç bir siteden döküman alınmamıştır. Sadece arşivimimdeki dökümanlar kullanılmıştır.
Önemle duyurulur.
Yazar: baba_can - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1115
2015-2016 3. Sınıf Türkçe Yaz Tatili Kitabımız-1
2015-2016 yaz dönemi için hazırladığımız Türkçe tatil kitabımızın 1. sini sizlere sunuyoruz. Çok güzel de oldu. Okuma anlama, sorulara, dildilgisi daha ne olsun.
Dosya boyutu büyük olduğundan iki parça halinde ekliyorum.

Hiç bir siteden döküman alınmamıştır. Önemle duyurulur.
Yazar: baba_can - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1296
2015-2016 3. Sınıf Türkçe Yaz Tatili Kitabımız-2
2015-2016 yaz tatili Türkçe kitabımızın 1. sini sizlerin beğenisine sunuyoruz. Eğlenceli bir kitap oldu. Dosya boyutu büyük olduğu için iki parça yaptım. Sizler daha önce eklediğim 3 kitabı acrobatla birleştirirseniz çok güzel bir arşiviniz olur.


Hiç bir siteden dosya alıntısı yapılmamıştır. Önemle duyurulur.
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe