Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 2360
okullarda e kayıt dönemi başladı
E-kayıt başvuruları; ilköğretimde 1 Haziran, liselerde 1 Ağustos 2009 tarihinde başlayacak.

İnternet üzerinden okula kayıt yaptırma uygulaması; öğrencilerin,adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre , velilerinin ikametlerine en yakın okullara yerleştirilmesini esas alıyor.

Bu çerçevede; veliler, internet aracılığıyla, Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sitesinden form doldurarak kayıt başvurusu yapabiliyor.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2067
2009-2010 Eğitim-öğretim yılı E-Kayıt Kılavuzu
BURDAN


bu yıl bi de aday kayıt kontenjanı diye bir şey çıkmış yenilik olarak...
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 2490
Çubukçu'dan kayıt parası için kesin talimat
Çubukçu, "Hiçbir surette velilerimizden okullara kayıt yaptırırken bir ön koşul olarak bağış yapmalarının istenmemesini ve bu konuda hassas davranılmasını önemle rica ediyorum. Bağış yapmanın ruhuna da aykırı olan bu yaklaşım1dan özenle kaçınılması gerekir" dedi.

Bakan Çubukçu, Bİlkent Otelinde düzenlenen bir toplantı ile 81 ilin Milli Eğitim Müdürü ile biraraya geldi. Çubukçu burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin eğitim alanında hedeflerine ulaşması noktasında yapılacak bütün iyi ve güzel iş
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1766
ilköğretim okulu kayıt kılavuzu
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2000
Liseler için kayıt tarihleri belli oldu
Yerleştirme Komisyonları'' kurulacak. Bu komisyonlar okulların kayıt bölgeleri ile öğrenci kontenjanlarını, ilgili okul müdürleri ile koordineli belirleyerek, duyurusunu yapacak. Kontenjanlar belirlenirken sınıf mevcutları 40'ı aşmayacak. Okullar, http://e-okul.meb.gov.tr adresinden komisyonca belirlenen kontenjanları programa kaydedecek.

Öğrenci aday kayıtları, genel lise ve meslek lisesi müdürlüklerince 3-28 Ağustos arasında yapılacak. Genel liselere aday kayıt işlemleri genel lise müdürlük
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 3191
diploma kayıt örneği
A100
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 8035
Diploma kayıt örneği
İNDİR

diploma kayıt örneği
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 6 - Görüntüleme: 3860
Liselere e-kayıt dönemi başladı
Sınavsız öğrenci alan liselere öğrenci aday kaydı, e-kayıt sistemiyle elektronik ortamda yapılacak. E-kayıt başvuruları konusunda, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde ''öğrenci yerleştirme komisyonları'' kurulacak. Bu komisyonlar okulların kayıt bölgeleri ile öğrenci kontenjanlarını, ilgili okul müdürleriyle koordineli olarak belirleyerek, lise müdürlüklerine duyurusunu yapacaklar. Kontenjanlar yapılırken sınıf mevcutları 40'ı aşmayacak şekilde planlanacak.

Öğrenci aday kayıtları 27 Ağust
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2046
Sınavla öğrenci alan okullara kayıt için yarın son gün
Ortaöğretime Yerleştirme Puanlarına (OYP) göre, fen, Anadolu, sosyal bilimler ve diğer bazı meslek liselerine 1. yerleştirme sonucunda yerleşmeye hak kazanan adaylar için tanınan kayıt süresi yarın sona erecek.

Fen, Anadolu, sosyal bilimler ve diğer bazı meslek liselerine toplam 328 bin 81 asıl aday yerleşmeye hak kazanmıştı. Kazanan adaylar, kayıtlarını yarın mesai saati sonuna kadar yaptırabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl yerleştirme sisteminde, okullarda kayıtlar sonrasında
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1788
Ortaöğretime Kayıt Maratonu 1 Ağustosta Başlayacak
Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına elektronik ortamda aday öğrenci kaydı, 1 Ağustos 2011 tarihinde başlayacak.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu yayımladığı genelgede, 2011-2012 eğitim-öğretim yılında sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9. sınıflarına yeni öğrenci kayıtlarının e-kayıt sistemi ile elektronik ortamda yapılacağını belirtti.

Çubukçu, bu uygulama ile ortaöğretim kurumlarında eğitim-öğretim kalitesinin yükseltilmesi, okul kayıt bölgesinin ve öğrenci kont
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe