Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1849
Ayna Ve Sen...Karşısında Duran Diğer Sen...
Ayna ve insan: Biri sureti gösterir diğeri suretin kendisi. Birinin arkası sırlı diğeri baştan ayağa sır. Görünen görünmeyenin perdesi. Görünen canlı hareketli; görünmeyen sabırlı sularda.

Ayna yüzü parlak; ardı kara. Işığı toplar yansıtır ayna. Kibirli güzellerin değişmez durağı susar ve itaat eder ruhun seyyahı bakışlara.

Kutsanır sırdaştır ayna. Baş tacı edilir şahit tutulur; vurgun yememiş odalarda. Elden ele dolaşır en çok güzellere kalır çiğ titremeleriyle gelen sabahlarda.

Yârdır
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 3171
Bir öğrencinin yılda 1500 saati tv karşısında geçiyor
Dadak, RTÜK ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa'da düzenlenen ''İzleme Birimleri Personeli Eğitim Semineri''nin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünyada televizyon izleme oranının en fazla olduğu ikinci ülke olduğunu belirtti.

ABD'de ortalama televizyon izleme oranının günlük 5 saat, Türkiye'de ise 4.5 saat civarında olduğunu ifade eden Dadak, bu kadar televizyon yayınına muhatap olup da bundan etkilenmemenin mümkün olmadığını bildirdi.

Bu kadar çok televizyon izlenen
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1699
Kadrolu Öğretmenler Karşısında Eziklik Hissediyorlar
Eğitim-Bir-Sen Stratejik Araş- tırmalar Merkezi (EBSAM), uzun süredir kadroya geçi- rilmeyi bekleyen sözleşmeli öğretmenlerin kadro sorununa bakış açılarını, tutumlarını ve çözüm önerilerini belirlemek amacıyla bir araştırma yaptı. Araştırmaya katılan sözleşmeli öğretmenlerin yüzde 17.4’ü sözleşmelilikte 1. yılında, yüzde 22.4’ü 2. yılında, yüzde 29.4’ü 3. yılında, yüzde 30.8’i ise 4. yılında bulunuyor.Kadrolu Öğretmenler Karşısında Eziklik Hissediyorlar

81 ilde 2 bin 500 sözleşmeli
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe