Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1804
İlköğretim ders programında kısmi iptal
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, bir öğrenci velisi, Talim ve Terbiye Kurulunun (TTK) ilköğretim Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler, Fen ve Teknoloji ile Hayat Bilgisi dersleri öğretim programlarını değiştiren 12 Temmuz 2004 tarihli 114, 115, 116, 117 ve 118 sayılı kararlarının iptali istemiyle Danıştay'da dava açmıştı.

Davayı görüşen Danıştay 8. Dairesi, TTK'nın ilköğretim Türkçe dersi programının değiştirilmesine ilişkin 115 sayılı kararının 1, 2, 4 ve 5. sınıflara yönelik kısmı ile ilkö
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2039
YGS´deki hatalı soru iptal edildi
Yükseköğretime Giriş Sınavı´nda (YGS) sorulan hatalı soruya iptal kararı çıktı. YGS´de Matematik testindeki 20 numaralı soru çift yanıtlı olduğu için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından iptal edildi. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 11 Nisanda gerçekleştirilen Yüksek Öğretime Geçiş Sınavının (YGS) matematik testindeki bir sorusunun iptal edildiğini bildirdi.
Prof. Dr. Yarımağan, sınavın ardından basında "temel matematik testinin 20
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1791
YÖK Başkanı: İhmali gördüğümüzde KPSS'yi iptal edeceğiz, öğretmen atamaları ay sonuna
KPSS'DE 350 adayın 120 soruyu da doğru çözmesi ve soruların çalındığı tartışmaları YÖK'ü harekete geçirdi. SABAH'a konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, KPSS için çok kapsamlı araştırma başlattıklarını, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Emniyet Genel Müdürlüğü istihbarat birimleri ve bilişim uzmanlarının konuyu araştırdıklarını söyledi. Konunun kısa sürede çözüme ulaşması için Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) ölçme ve değerlendirme uzmanlarının da tek tek inceleme yaptıklarını açıklayan Ö
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1862
iptal edilen KPSS en geç 1 ay içinde yapılacak
Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Dr. Yusuf Ziya Özcan, iptal edilen KPSS'nin en geç bir ay içinde yeniden yapılacağını söyledi.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 1938
iptal edilen kpss 31 ekim de
ösym nin yayınladığı yeni sınav takvimine göre yeni sınav 31 ekimde)
Yazar: zeynel63 - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1879
MEB, 2010 GY-GK sınavının neden iptal edilmediğini açıkladı
Sayın Ekici tarafından sorulan sorular aşağıda yer almaktadır. Verilen cevap ise sayfanın altında resim formatında yer almaktadır. Ancak sorulan bir soruya özellikle yanıt verilmemesi dikkat çekicidir. Cevep verilmeyen soru şu şekildedir: "5-Daha önceki sınavda soruların tümünü yapanların şimdi kaç puan aldıklarını açıklar mısınız?"

İŞTE SORULAR VE YANITLAR

10 Temmuz 2010 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte ortaya çıkan karışıklık ve “k
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 4 - Görüntüleme: 2467
Algoritma zorunlu, iptal söz konusu değil
YGS'deki şifreli kopya iddialarına bir yalanlama da TÖDER Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel'den geldi. Yücel, dünya üzerindeki tüm sınavların cevap anahtarlarında bir algoritma bulunduğunu belirterek, "Eğer basına orijinali dağıtılsaydı hiçbir tartışma çıkmayacaktı. Sınavın iptali söz konusu değil." dedi.
Türkiye genelinde 950 üyesi olan Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER), Yükseköğretime Geçiş Sınavı'ndaki (YGS) şifre iddialarıyla ilgili raporunu sonuçlandırdı. Bazı isim ve kurumların
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1974
Geçici görevlendirmeler iptal
Milli Eğitim Bakanlığında kendi kadrosu dışında çalışan 14 il müdürünün geçici görevlendirmesini iptal etmesinin ardından sitemizde “ Bakalım Dik Durabilecek mi ? “ başlığı ile bir haber yayınlamıştık.

Sayın Bakan geçici görevlendirme furyasını ilçe müdürlerinin de görevlendirmelerini iptal ederek dik bir duruş sergiledi. Bu konuda Bakanlık makamına görüşme için gelen milletvekilleri ile görüşmeyerek de ne kadar güçlü olduğunu kamuoyuna yansıttı.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER, il
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1146
Şube Müdürlüğü Sınavında İptal Kararı
[color=#333333][size=small][font=Roboto, Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Isparta İdare Mahkemesinin 2014/508 Esas, 2015/169 Karar sayılı ve 19.02.2015 tarihli kararında; “(…) Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavına katılanların yazılı ve sözlü puanları beraber değerlendirilmek suretiyle başarı sıralamasının belirlenmesi gerektiğinden, davacının sadece sözlü sınav puanı esas alınmak suretiyle başarısız sayılmasına ilişkin dava konusu işlemde hukuka uya
Yazar: baba_can - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1397
AYM Dershanelerin Kapatılmasını İptal Etti.
Bu mübarek gecede size müjdeli haberi vermenin mutluluğunu yaşıyorum. Konu başlığı her şeyi açıklıyor.AYM dershanelerin kapatılmasını düzenleyen yasayı oy çoğunluğuyla iptal etti.

[color=#444444][size=small][font='Gotham Narrow SSm', Arial, Helvetica, sans-s
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe