Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1379
Meslek liselerine ilgi artıyor
AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, bu yıl, mesleki ve teknik liseler öğrencilerden büyük talep gördü. Bazı okullarda öğrenci sayısının artmasıyla ikili eğitime geçilirken, bu okullara başvuran başarılı öğrencilerin sayısı da arttı.

İstanbul'un prestijli okullarından Haydarpaşa Teknik Okullarının, 400 olan kontenjanına karşın 1700'ün üzerinde başvuru gerçekleşti. Okulu tercih eden öğrencilerin diploma notlarında ise artış gözlendi.

Taksim Ticaret Meslek Lisesinde de durum değişmedi. 40
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2077
DEFINING RELATIVE CLAUSES - TANIMLAYAN iLGi CÜMLECİKLERİ
insanlar için kullanılan ilgi zamirleri

Bu tip bir cümlede isim şahıs ise ve cümlenin öznesi durumunda olup yalın haldeyse ilgi cümleciği başında bu ismi belirtecek olan ilgi zamiri who olur.


The girl who brought the book is Kız, ki o kitabı getirdi, Dick'in
Dick's sister. kız kardeşidir. (Kitabı getiren kız
Dick'in kız kardeşidir.)
The students who came late Öğrenciler, ki onlar geç geldiler,
waited in the garden. bahçede beklediler. (Geç gelen öğ-
renciler bahçede beklediler.)

Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1831
Çocuklara aşırı ilgi zarar veriyor
Aşırı koruyucu ve kollayıcı tutum ülkemizde, geleneksel aile modelinde en sık başvurulan disiplin şeklidir. Bu tutumda anne babalar çocuklarını sevgi ve şefkatle örülü bir altın kafeste yetiştirirler. Çocuk adına bütün sorumluluğu anne baba üstlenir. Çocuk için neyin doğru neyin yanlış olduğuna anne baba karar verir.
Ayrılma kaygısı nedir?

Anneler bebeklerini kucaklarına ilk aldıkları andan itibaren, onları bırakmak istemezler. Bebek içinde bu geçerlidir. Anne ile daha ilk günlerde oluşan t
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1749
Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu)
Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu)
Belçikalı Doktor Ovide Decroly tarafından geliştirilmişti. Bu sisteme göre, öğretimde yapay dersler kaldırılmalı, çocuklar doğanın içinde yaşayarak, gözleyerek, yaparak öğrenmelidir. Sistemin bir ders programı yoktur; çocukların ilgisine göre bir takım konular seçilir. Burada önce gözlem yapılır, sonra kaynak kitaplardan bilgiler toplanır, deneyler yapılır. Toplanan bilgi ve tecrübeler yazı, söz veya resimlerle anlatılır. Burada sınav ve not yoktur.

Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1951
Öğretmenliğe büyük ilgi puanları yükseltti
Anaokulu ve rehberlik başta olmak üzere son verilere göre Türkiye'de 133 bin öğretmen açığı bulunuyor. Öğretmenliğe ilgi her geçen yıl artarken puanları da tıpla yarışır hale geldi. Tıp fakülteleri 350 - 370 arası taban puanla öğrenci alırken öğretmenlik 300 - 360 arası taban puanla öğrenci kabul ediyor

ÜNİVERSİTE tercihlerini hazırlayan adaylar, sadece eğitim göreceği okul ve bölümü değil mesleğini seçecek. Birçok bölüm mezunu için işsizlik sorunu en yakıcı sorunlardan biri olarak duruyor. S
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1487
TEOG Kazanım Testlerine Yoğun İlgi
[color=#000000][size=x-small][font=verdana, sans-serif][size=small]Millî Eğitim Bakanlığının dershanelerin dönüşümü düzenlemesinden sonra, TEOG kapsamında 6 ders için ücretsiz yayımlanan kazanım kavrama testlerine yoğun ilgi gösteren öğrenciler internet sitesinden yaklaşık 8 milyon 500 bin test indirdi. 

MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe