Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: yürekiklimi - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2195
YARAMAZ DEĞİL HİPERAKTİF ÇOCUK
Bazı çocuklar aşırı hareketlidirler,sürekli eşyalara zarar verirler,devamlı bir şeyleri kurcalarlar,başka çocukları itip kakarlar,hatta ısırırlar vede hiç bir uyarıdan etkilenmezler.
Bu çocuklar YARAMAZdeğildir.Doktorlar bu tür çocuklarıHİPERAKTİF diye adlandırıyorlar.Zor doğumlardan sonra beynin oksijensiz kalması,beyin fonksiyonlarının bozulması ile oluşuyormuş.Bu çocukların zeka düzeyleri anormal değilmiş.
,Doçent dr Fatih Karaslan ın bir yazısında okudum.Hireaktif çocuk ilaçla tedavi edil
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1674
Çizgi Filmler Çocukları Hiperaktif Yapıyor...
Çizgi filmler, çocukları eğlendirirken hayal dünyalarını da genişletmekte; onların dünyalarında “rahatlatma” rolü kadar “öğretme” rolünü de üstlenmektedirler. Ancak tüm bu olumlu etkiler belli hususlar göze alınmadığı taktirde olumsuza çevrilebilir ve çocuğu istenilmeyen şekilde etkileyebilir.

Yapılan araştırmalar çocukların 18 aylıktan itibaren televizyondan gelen uyarana kısa süreli de olsa ilgi gösterdiğini ancak “izleyici” olarak adlandırmalarının ancak 2.5 yaşlarından sonra olduğunu göst
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1246
Çocuğunuz yaramaz mı, hiperaktif mi?
Bazı çocuklar aileye özel şartlar nedeniyle şımartılmış, uyumsuz ve haylaz olabilir. Bu özel şartlar arasında geçim problemleri, tek ve kıymetli çocukları sayabiliriz.
Böyle çocuklar genellikle bulundukları mekan ve etrafındaki insanlara göre değişen hareketler sergiler. Anne ve babasının yanında sergiledikleri tutumu arkadaşlarının evinde terk ettikleri ve hoşlandıkları ortamlarda çok uyumlu oldukları gözlenir. Okul çağına geldiklerinde bir kısmının okulda bu tavırları terk ettiği ve dersleri
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1517
Maşallah bizim çocuk "hiperaktif"miş
Ne zamandı hatırlamıyorum. Tek kişilik bir “stand-up show”a gitmiştim. Komedyen salondaki kişileri güldürebilmek için elinden gelen tüm marifeti sergiliyordu. Bir süre sonra seyirciler kontrolden çıktı ve artık ne söylenirse güler hale geldi. Komedyen kahkaha krizine tutulmuş salondaki izleyicilere:

“Annem oku oğlum oku…” dedi ama ben beceremedim ve anneme okuyamadığımı söyleyemedim. Yıllar sonra, bir gün annem hâlâ benim ne iş yaptığımı tam öğrenemediği için sordu, “Oğlum bana bi anlat sen n
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe