Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 22 - Görüntüleme: 5914
Ana Hakkı
Hazreti Peygamberimiz (s.a.s.) ashabıyla oturmuş sohbet ediyordu. Bir kadın sahabe Resulullah'ın huzuruna telaşla girerek:
- Ya ResûlAllah! Şu anda kocam ölüm döşeğinde, belki biraz sonra ölmüş olacak... Yalnız yanında kelime-i şehadet getirdiğimi anladığı ve kendiside getirmeye çalıştığı halde şehadet kelimesi getiremiyor. Kocamın imansız gitmesinden korkuyorum. Bu hususta bir yardımınızı bekliyorum, dedi.
Hazreti Peygamberimiz:
- Kocan sağlığında ne gibi kötü harekette bulunurdu? diye sordu
Yazar: azazil - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1632
Ana Hakkı ve Alkama'nın Sonu
Hazreti Peygamberimiz (s.a.s.) eshabıyla oturmuş sohbet ediyordu. Bir kadın sahabe Resulullah'ın huzuruna telaşla girerek:

- Ya Resûlellah! Şu anda kocam ölüm dçşeğinde, belki biraz sonra ölmüş olacak... Yalnız yanında kelime-i şehadet getirdiğimi anladığı ve kendiside getirmeye çalıştığı halde şehadet kelimesi getiremiyor. Kocamın imansız gitmesinden korkuyorum. Bu hususta bir yardımınızı bekliyorum, dedi.

Hazreti Peygamberimiz:

- Kocan sağlığında ne gibi kötü harekette bulunurdu? diye
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 2350
Paket tamam, memura toplu sözleşme hakkı
AK Parti kurmayları, anayasa paketine son noktayı koyma aşamasına geldi. TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Milletvekili Ahmet İyimaya, 'Paket, 10'dan az, 15'ten çok madde olmayacak' dedi. Paket üzerine AK Parti'nin hukukçu kurmaylarının, yoğun çalışması tamamlandı. Edinilen bilgiye göre, pakette yer alması ağırlık kazanan düzenlemeler şöyle belirlendi:

YÜZDE 10 BARAJI DEVAM: Yüzde 10'luk seçim barajı devam edecek, ancak 50-100 arasında vekil, partilerinin aldıkları oy oranına göre taksi
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2128
Zorunlu hizmet Affında Herkese Tayin Hakkı Gelebilir
Kamudanhaber sitesi olarak Bakanlık nezdinde yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde çok önemli bilgilere ulaştık.Milli Eğitim Bakanlığı 06.05.2010 tarihinde yayınladığı öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde öğretmenlere zorunlu hizmete affı getirmişti , ancak üzerinde anlaşılan ve son ana kadar yönetmelikte bulunan “GEçİCİ MADDE 3-(1) : Bu yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önceki, Atama ve Yer Değiştirme hükümleri doğrultusunda zorunlu hizmet yükümlülüğünü yerine geti
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 5 - Görüntüleme: 2325
Kul Hakkı
Kul hakkı - Flash
Yazar: muallim - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 2137
KPSS, Kul Hakkı ve Adalet

Hiçbir konuyla ilgili bu kadar çok e-mail almamıştım. Günlerdir mail adresime KPSS’de yaşandığı iddia edilen kopya skandalı konusunda daha duyarlı olmamız gerektiği ile ilgili mailler geliyor.

Sayın yetkili

2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda kopya buluntuları ve sınavdan önce soruların sızdırıldığı iddiası kamuoyu tarafından kabullenilmiştir. Ortada çok büyük bir şaibe ve skandal vardır. Öğretmen ve memur olaylarının tedirginliği gittikçe artmakta, gelecek için umutları tükenmektedir.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1906
Sözleşmeli personele eğitim nedeniyle tayin hakkı
Kamuda tayin hakları kısıtlanan sözleşmeli personele yargıdan sevindirici haber geldi. Bursa İdare Mahkemesi, kendi mesleği ile ilgili üst öğrenimine devam edebilmek için tayin isteyen sözleşmeli personeli haklı buldu.

haberin devamı
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2547
Devlet Memurlarının İzin Hakkı 2011
6111 sayılı Kanun (Torba Kanun) ile değişik 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 108 inci maddesinde şu hüküm yer almaktadır:

"Aylıksız izin:

Madde 108

A) Memura, 105 inci maddenin son fıkrası uyarınca verilen iznin bitiminden itibaren, sağlık kurulu raporuyla belgelendirilmesi şartıyla, istekleri üzerine onsekiz aya kadar aylıksız izin verilebilir.

B) Doğum yapan memura, 104 üncü madde uyarınca verilen doğum sonrası analık izni süresinin bitiminden; eşi doğum yapan memura ise, doğum
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 2021
Anadolu liselerine ek kayıt hakkı
Bilindiği gibi sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemleri “Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu” doğrultusunda, öğrenciler tarafından yapılan tercihlere göre puan üstünlüğü esas alınmak suretiyle yapılmaktadır. Kılavuzda yer alan takvime göre son kayıtlar 09 Eylül 2011 Cuma günü 17.00 itibariyle tamamlanmıştır.


Ancak her yıl olduğu gibi, bu yıl da kayıt ve yerleştirme işlemleri sonrasında, bazı okullarımızda kayıt hakkı kaza
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe