Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2069
Liselere '24 Nisan' tatili geliyor
23 Nisan kutlamalarından sonra derse girmeyip tatil yapan lise öğrencileri, artık ilköğretim öğrencileri gibi ertesi gün de okula gitmeyecek. Bu arada liseli öğrencilerle birlikte 200 bin öğretmeni de tatil yapmış olacak. 24 Nisan ve 20 Mayıs'ta tatil yapan öğretmenler o günkü ders görevlerini yapmış sayılıyor ve ek ders ücretlerinde bir kesinti yapılmıyor.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda hem ilköğretim hem de lise öğrencileri törenlerden sonra dinleniyor, ertesi gün de (2
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 8 - Görüntüleme: 2951
Bahar mı geliyor yoksa?


Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1540
Okul Polisleri Geliyor
Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, liseli gençliği suçtan korumak ve meydana gelebilecek olayları önlemek amacıyla okullarda çalışma başlatıyor.
''Toplumun geleceği olan çocukları her türlü kötü alışkanlıklardan korumayı ruh ve beden sağlığı yerinde bir şekilde yetiştirmeyi'' amaçlayan ''Okul Projesi'' kapsamında Ankara'da 105 lise belirlendi. Bu liselerde görev yapmak amacıyla özel seçilen 109 polis memuru görevlendirildi.

Okulların açılmasıyla birlikte liselerde görev yapacak polisleri e
Yazar: muhibbi - Cevaplar: 4 - Görüntüleme: 2230
Öğretmenlere performans uygulaması geliyor
ÖĞRETMENLERİN PERFORMANSINI ÖLÇECEĞİZ(Zaman Gazetesinden alıntıdır)

Eğitmenlerin de belirli zamanlarda bir sınava tabi tutulması gerek belki. Bakalım kendilerini ne kadar yenilediler? Bu riski göze alabilir misiniz?

Avrupa Birliği ülkelerinin birçoğunda aslında öğretmenlerin yeterlilik ve öğretme kabiliyetlerinin test edildiği sistemler var. Bir süre sonra bu da öğretmeni sistemin dışına çıkarıyor. Orada özellikle okulların bütçeleri, öğretmen alımları ve karar verme mekanizmaları bizden b
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 5 - Görüntüleme: 2664
Çok Filim Hareketler Bunlar'' geliyor
BKM Mutfak ekibi gerçek tatilin peşinde.

Herkesin tatilden beklentisi farklıdır. BKM Mutfak’ın filminde hepsine yer vardır.

Türk sinemasında denenmemiş bir anlatım dilini kullanan BKM Mutfak ekibi, dokuz ayrı öyküyü ve film türünü tek filme sığdırarak bir ilki gerçekleştirmenin peşinde.

BKM Mutfak’ın hayal gücüyle, sinemanın olanaklarının birleşiminden oluşan Çok Filim Hareketler Bunlar 26 Mart’da vizyonda.

Filmin türü : Komedi

Senaryo : Eser Yenenler, Oğuzhan Koç, Zeynep Koçak, İ
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1525
Öğretmene 7 yıl zorunlu hizmet geliyor
Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmlerin tabi olacağı atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde radikal değişikliklere gidiyor. Hazırlanan yönetmelik taslağı, öğretmenlerin fiziki özelliklerinden zorunlu çalışma sürelerine kadar bir değişiklik öngörüyor.

Taslağa göre, öğretmen atamaları yılda bir kez, Ağustos ayında yapılacak.

ZORUNLU HİZMET
Taslak Türkiye'yi üç çalışma bölgesi ve altı hizmet alanına ayırıyor. Zorunlu hizmet alanları sadece il ve ilçe bazında olmayacak. Örneğin, bir mahalle ya d
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2429
25 ilde daha zorunlu anaokulu eğitim geliyor
2010-2011 eğitim-öğretim yılından itibaren Yozgat, Denizli, Ayfonkarahisar, Şanlıurfa, Sakarya, Kocaeli, Hatay, Elazığ, Sivas, Erzincan, Mersin, Balıkesir, Niğde, Tokat, Antalya, Bitlis, Aydın, Malatya, Muş, Aksaray, Osmaniye, Manisa, Siirt, Bingöl ve Çorum'da zorunlu eğitime geçilmesi planlanıyormuş...en önemlisi doğuda geçmesi çok önemli...Slmeq1
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1620
Okul öncesi Eğitim 57 ilde zorunlu hale geliyor
32 ildeki zorunlu okul öncesi eğitimin önümüzdeki dönemde 25 ilde daha uygulanacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, okul öncesi eğitimde yüzde 39 olan okullaşma oranının da yüzde 70’e çıkacağını söyledi.

Milliyet’e “okul öncesi” eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Çubukçu, bu eğitimin çocuğun bilişsel ve fiziksel gelişimine olumlu etkileri olduğunu söyledi. Okul öncesi eğitim alanında öğretmen istihdamında önemli ölçüde kadro açıldığını belirten Çubukçu, “16 bin okul ö
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 6 - Görüntüleme: 3127
Öğretmen Adayları için farklı bir sınav geliyor
Kopya skandalı çıkan 10-11 Temmuz’daki Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonrası Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmen alımında yeni yöntem için düğmeye bastı. Meclis açıldıktan sonra yasa değişikliği ile hayata geçirilmesi planlanan yeni projeye göre, her öğretmen adayı sadece kendi alanından sınava alınacak. Öğretmen alımlarındaki yeterlilik sınavını ÖSYM değil, MEB yapacak. Bakanlığın yapacağı sınav KPSS gibi tüm derslerde değil, adayların lisans eğitimi aldığı alanda olacak.

Örneğin res
Yazar: baba_can - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 1673
Kış Geliyor Domuz Gribine Dikkat AFİŞ Çalışması
Buyrun..Lütfen..
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe