Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 15 - Görüntüleme: 37901
Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşu ( 25 Aralık )
ANTEP SAVUNMASI

I. Dünya Savaşı sonunda imzalanan Mondros Ateşkes Anlaşması (30 Ekim 1918) Müttefik Kuvvetlerin işgallerine son vermek yerine hukukî dayanak oluşturmuştur. Özellikle bu anlaşmanın 7. maddesi (Müttefikler emniyetlerini tehdit edecek durum karşısında herhangi bir stratejik noktayı işgal hakkına sahip olacaktır.) Müttefiklerin amaçları doğrultusunda yapılmıştır.

Osmanlı Devleti'nin savaştığı cepheler içinde önemli bir yer teşkil eden diğer cephelerden biri de Güney Cephesi'dir
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 4 - Görüntüleme: 1911
gaziantep ili tanıtım
Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük, Türkiye’nin ise 6. Büyük kenti olup; nüfusu , ekonomik yapısı , turizm potansiyeli ve Büyükşehir statüsü ile bir metropolşehirdir.

Güneydoğu Anadolu’yu batıya , Akdeniz ve Ortadoğu’ya bağlayan kara ve demir yollarının merkez noktası olması, Gaziantep Havaalını’nın uluslararası niteliğe çıkarılmış olunması şehrimize mal, hizmet ve ziyaretçi akışını yoğunlaştırmaktadır. Gaziantep topraklarının ¼’ ü tarıma elverişli topraklardan oluşmuş olup
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 7 - Görüntüleme: 4037
Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı
MEB Basın ve Halka İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı basın yayın organlarında, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Şenyüz'ün hiç bir şekilde hoş karşılanmayacak çeşitli açıklamalarına yer verildiği anımsatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bir eğitimciye yakışmayacak bu talihsiz açıklamalardan sonra, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Şenyüz, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun talimatıyla bugün itibariyle görevinden alınmıştır.

Buna ilaveten söz
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1544
Gaziantep Müdürlük Mülakatlarının Yürütmesi Durduruldu
[color=#333333][size=small][font=Roboto, Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Gaziantep ilinde Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik uyarınca Eğitim Kurumu Müdürlüğüne İlk Defa ve Yeniden Görevlendirmeler kapsamında yapılan mülakatların tümünün Gaziantep 1. İdare Mahkemesinin 05.02.2015 tarih ve 2014/1224E sayılı kararı ile yürümesi durdurulmuştur.  Gaziantep 1. İdare Mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararında aynen “…davacı taraf
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe