Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1848
okul disiplin ve ceza yönetmeliği
okul disiplin ve ceza yönetmeliği
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 6781
okul disiplin kurulu karar örneği
okul disiplin kurulu karar örneği
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2307
Okulda disiplin anlayışı nasıl olmalıdır?
Her okul kendine özgü bir disiplin anlayışı vardır. Bir kurumun disiplin anlayışı diğer bir kurumun disiplin anlayışı ile uyuşmaz. Genelde birçok kişi bu bakış açısında hem fikir olsalar dahi pratik hayatta disiplin anlayışını kısır bir çatı altında toplamaktadır.

Disiplin eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır. Doğru kullanıldığında disiplin anlayışı öğrencinin eğitiminde ve öğretiminde büyük bir katkı sağlar. Yanlış kullanıldığında ise bireysel ve toplumsal zararlara yol açar.

Bir çok eğitimci
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1582
Anne-Baba Disiplin Uygulamaları
Çocuklar çok farklı biçimlerle sınırları deneyebilir ve zorlayabilirler. Bu durumda anne babanın vereceği tepkinin ilk belirleyicisi, çocuğun davranış biçimidir.

Çocukların temelde 3 çeşit karşı gelme biçimleri vardır:

1. Belirgin Karşı Gelme: Söylediğiniz görevi yapmaya fiziksel olarak karşı gelme
- Ona TV’yi kapatmasını söylediğinizde size “Hayır kapatmayacağım.” diye cevap vererek izlemeye devam etmesi.

2. Pazarlık: Sizinle sözel bir şekilde bunu daha sonra yapmak için pazarlık etm
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1670
Disiplin mi Ceza mı?
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1720
Çocuklarda disiplin öğretim
i

Disiplin ; çocuğunuzun kendi sınırlarının nerede başlayıp nerede bittiğini ona göstermektir. Bu çocuğunuz için bir sosyalleşme sürecidir. Okulda arkadaşlarına vuran, yemek masasında kurallara uymayan, durmasını istediğinizde durmayan , oyuncaklarını kıran, size birçok konuda uyum sağlamakta zorlanan çocuğunuz için disiplini yerleştirmek çok da zor değildir.

Bir davranışı ya da kuralı çocuğunuza benimsetmek ve yaşam boyu uygulamasını sağlamak için; öncelikle ona doğru bir model olmalı
Yazar: yardımcı - Cevaplar: 9 - Görüntüleme: 4737
Disiplin Modelim 1 : Hata Süngeri
HATA SÜNGERİ

Eğitim etkili davranış değiştirme süreci olarak tanımlanmakla beraber buradaki kastedilen davranışın istendik olması en önemli gayeyi oluşturmaktadır.Bu gayeye ulaşmak gayenin büyüklüğünden olsa gerek kolay değil aksine üstün bir dayanma gücünün varlığının da olmasını gerekli kılmaktadır.
Eğitim ortamında yaşanan olumlu davranışaların yanı sıra birçok olumsuz davranışlar yaşanmakta olup çözüm önerileri ya geleneksel ya da bilindik herkesçe uygulanan getiri ve götürüsü tef
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1799
Hayatı Ciddiye Almanın Diğer Adı: Disiplin
Bebekler, hayata gözlerini açar açmaz, yoğun bir öğrenme sürecinin içine girerler. Önce gözlerinin gördüğü zihinlerinin ilk misafirleri olur. Anne karnındaki öğrenmeye ilave edilecek olan bu öğrenmeler, uyaran çokluğuna, kalitesine ve metoduna göre, değişmeksizin en derinlere kodlanır. Küçüklükte yapılan zihinsel kayıtlar ve eyleme dökülen müsadeler, her tekrarda sinir sisteminde sinaptik bağ oluşturarak bir alışkanlıklar silsilesinin başlangıcını teşkil ederler.İleride bizi tanıtan kim
Yazar: yardımcı - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1986
Disiplin Modelim 2 : Alternatif Sunmak
Pencereden sarkış, düşmek üzere olan bir çocuğa, vereceğiniz duygusal bir tepki onun düşmesine neden olabilir.Bunun yerine bulunduğu yeri unutturacak, ve bulunduğu yerden daha cazip olacak bir durum oluşturmanız farklı sonuçlar almanızı sağlar.Elinizde saklı bir objenin olduğunu ve onu beklediğini söylemeniz çocuğu pencereden indirecektir.Öbürlüsü mutlak bir hüsran olacaktır.Özellikle : Neişin var orada, in çabuk ! gibi ikaz cümleleri istenen sonucu daha da kötüleştirecektir.

Sınıf ortamında
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2243
Aday memurun aldığı disiplin cezası kesinleşirse, görevine son verilecek
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe