Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: musty - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 2415
ek ders
Güzel bir ek ders programı
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 2416
'ÇYDD reklamı ders kitaplarından çıksın'
İŞTE YAPILAN O AÇIKLAMA

İlköğretim 5.sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabının 147. sayfasında yer alan” Çağdaş toplum için el ele” adlı konuda ÇYDD hakkında tam bir sayfalık bilgi yer almaktadır. Kitapta; Toplumsal sorunların çözümlenmesinde resmi kuruluşlara destek vermek, sorunlara çözüm bulmak için çalışan farklı sivil toplum kuruluşları vardır. Bu kuruluşlardan biride ÇYDD’dir denilmektedir. Ayıca derneğin çağdaş bir toplum yaratmak, insanların eğitimine olan ilgisini arttırmak ve toplumun re
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 3292
Oflu çocuklar artık böyle ders çalışmayacak


Of Kaymakanlığı, ilçe genelinde ilk ve orta öğretim okullarındaki öğrencilerden ders çalışma masası olmayan ihtiyaç sahibi 681 öğrenciye evde rahat bir ortamda çalışabilmeleri için ders çalışma masaları dağıtacak.

Of Kaymakamı Tuncay Sonel, bu çalışma masalarını sanayi sitesindeki marangozcu ustalarına yaptıracaklarını böylece hem öğrencilerimiz rahat bir ortamda ders çalışacak hem de Of’ta ki esnafın iş yapac
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2642
İlköğretim ders programında kısmi iptal
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, bir öğrenci velisi, Talim ve Terbiye Kurulunun (TTK) ilköğretim Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler, Fen ve Teknoloji ile Hayat Bilgisi dersleri öğretim programlarını değiştiren 12 Temmuz 2004 tarihli 114, 115, 116, 117 ve 118 sayılı kararlarının iptali istemiyle Danıştay'da dava açmıştı.

Davayı görüşen Danıştay 8. Dairesi, TTK'nın ilköğretim Türkçe dersi programının değiştirilmesine ilişkin 115 sayılı kararının 1, 2, 4 ve 5. sınıflara yönelik kısmı ile ilkö
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 3168
Çocuğunuzun ders notu kötüyse...
Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumları'nın çalışma takvimine göre 2008-2009 eğitim ve öğretim dönemi 12 Haziran'da sona erecek.

Yorucu bir dönemin ardından 50 bin 525'i yönetici olmak üzere 584 bin 816 öğretmen ile 15 milyon öğrenci yaz tatiline girmeye hazırlanıyor. Karne günü yaklaştıkça notları zayıf olan öğrenciler ise babalarından tepki görecekleri kokusuyla depresyona girerek hayatlarını tehlikeye atıyor. Son 2 ayda bu yüzden intihara kalkışan öğrenci sayısı 10'u buldu.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2734
Matematik onların en sevdiği ders oldu
Sakarya'da görev yapan öğretmen Mehmet Ali Çınar'ın geliştirdiği proje sayesinde 1. sınıf öğrencileri 6 basamaklı sayılarla matematikte temel işlemleri yapabiliyor.

Pamukova ilçesinde bulunan Pamukova 75. Yıl İlköğretim Okulu'nun birinci sınıf öğrencilerinin matematik bilgisi şaşırtıyor. 33 yıllık öğretmen Mehmet Ali Çınar'ın geliştirdiği projesi sayesinde öğrenciler, 6 basamaklı sayıları topluyor, bölüyor, çarpıyor, geometriden anlıyor.


[img]http://fotogaleri.haber7.com/inner//357220090
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2478
Öğrenciler Ders Çalışırken En Çok Bu Hataları Yapıyorlar
Öğrenciler genç olmalarından dolayı hayaller kurmaya daha eğilimlidirler. Bu nedenle öğrencilerin ders çalışmasını engelleyen ve en sık yapılan hata hayal kurmaktır. Ders çalışmaya başladığınızda hayal kurmaya da başlıyorsanız size iki yol önereceğim: 1- Kurmak istediğiniz hayali ders sonrası kendinize ödül olarak verin. 2- Dersi bırakın, o hayali kurun, yaşayın, kendinizi derse hazır hissettiğinizde çalışmaya devam edin. Öğrenciler için verimli ders çalışma okul başarısı için oldukça önemlidir.
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2521
Doğru Ders Çalışmanın İpuçları
Acaba sorun nerde? Bir dersi anlamak için defalarca okumak mı gerekir? Dersleri bir biri ardına mı

Defalarca duymuşuzdur bir öğrencinin “Artık bu kitabı okumaktan bıktım”, “Bu kitaptan o kadar bıktım ki anlatamam.” Veya “Ne kadar fazla okusam sanki daha az öğreniyorum” ya da “Defalarca okudum ama yine öğrenemedim” dediğini.

Acaba sorun nerde? Bir dersi anlamak için defalarca okumak mı gerekir? Dersleri bir biri ardına mı çalışmalı? Ve bir dersi defalarca mı tekrar etmeli? Eğer böyleyse d
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 3489
ek ders çizelgesi programı
A100
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 2610
Öğretmenlerin Ek Ders Sorunu
Öğretmenlerin Ek Ders Sorunu halen devam etmektedir. Bu kezde sendkalar tepki vermeye başladı. İşte detaylar
Bitmeyen Sorun

Milli Eğitim Bakanlığı"nın 27/10/2006 tarihli ve 90586 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu"nun 89. maddesi ile 5/3/1964 tarihli ve 439 sayılı Kanuna göre, Bakanlar Kurulu"nca 1/12/2006 tarihinde kararlaştırılarak 16 Aralık 2006 tarihinde Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe