Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2193
30 bin çocuk hiç okula gitmemiş!

Araştırmanın sonucunda Türkiye'de okula devam etmeyen 125 bin çocuk işçinin yaklaşık 30 bininin hiç okula gitmediği belirtildi. Türkiye'nin, 1994- 2006 arasında 6-14 yaş arasında çalışan çocukların oranını yüzde 8.5'den yüzde 2.6'ya düşürdüğü belirtildi.

Buna karşın genç nüfusun yoğun olduğu Türkiye'de halen 320 bin çalışan çocuk bulunduğu da kaydedildi. Araştırmada, ''Çalışan 207 bin erkek çocuğun 70 bini, 113 bin kız çocuğun
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1352
Musab Bin Ümeyr
.:..:.. MUS'AB BİN UMEYR ..:..:..


Mus'ab bin Umeyr, hem annesi hem de babası tarafından Kureyş'in asîl ve zengin bir âilesine mensub idi. Zengin oldukları için gâyet râhat bir hayat sürüyordu. Orta boylu, güzel yüzlü, nâzik ve yumuşak huylu, son derece zekî idi. Güzel konuşurdu.

Akl-ı selîm sâhibi olduğundan, putların bir fayda veya zarar veremiyeceğini bilir onlara tapılmasından nefret ederdi. Annesi tarafından en iyi şartlar altında refah ve bolluk içinde yetiştirilmişti.

Güzel yüzl
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1961
Hale bak! 30 bin kişi sıfır çekti
Bu yıl ÖSS genelinde kız öğrenciler erkeklerden daha başarılı oldu. En başarılı iller sıralamasında da Anadolu illeri üç büyük şehri geride bıraktı. Sınav sonuçlarının en dikkate değer özellikleriden biri ise yaklaşık 30 bin adayın hepaslanacak düzeyde bir puan alamamış olması.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, düzenlediği basın toplantısıyla sınav sonuçlarını ilişkin bilgi verdi.

Buna göre, sınava başvuran 1 milyon 350 bin 124 adaydan 1 milyon 324 bin 197’si sınava girerken, 25 bin 9
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 5 - Görüntüleme: 3357
8 bin okulöncesi öğretmeni alınacak
8 bin okulöncesi öğretmeni alınacak

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 14 Eylül'de atanacak 15 bin 900 öğretmenin yarısının okulöncesi branşından olacağını açıkladı. Başvurular 31 Ağustos-11 Eylül 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Okulöncesi eğitimi 32 ilde zorunlu hale getirdiklerini ve önümüzdeki yıl içinde de yaygınlaştırılacağını hatırlatan Bakan Çubukçu, "İlk etapta kadronun yaklaşık 8 binini okulöncesi eğitim için düşünüyoruz." dedi. Kasım ayında da öğretmen ata
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2493
Okul Öncesine 10 bin sözleşmeli öğretmen alınacak
Danıştay'ın 'usta öğreticilerin' anaokullarında derse giremeyeceğine yönelik kararının ardından zor durumda kalan Milli Eğitim Bakanlığı'na sevindirici haber Maliye'den geldi.

Zaman'ın haberine göre, Milli Eğitim'in başvurusunu değerlendiren Maliye Bakanlığı, okul öncesi eğitim için '10 bin sözleşmeli öğretmenlik kadrosu' verdi. Bakanlık karardan sonra illerden, atanacak öğretmenlerin okullarının belirlenmesini istedi. Sözleşmeli kadroya 'okulöncesi öğretmenliği bölümü' mezunları başvurabil
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2358
Bu ay içinde 10 bin kadrolu öğretmen alınacak
Bakanlığının bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısına verilen arada, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çubukçu, ''Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?'' sorusu üzerine, bu ay içerisinde gerçekleştirilecek 10 bin öğretmen ataması için Maliye Bakanlığı ile yaptıkları sözlü görüşmelerde mutabakat sağladıklarını belirtti. Bununla ilgili yazışmalara devam edildiğini ifade eden Çubukçu, ''Kasım ayı bitmeden atamaları yapmayı düşünüyoruz'' dedi.

Bakan Çubukçu, Kasım ayın
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2115
MEB den 40 bin öğretmen müjdesi
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 2010 yılında atamayı planladıkları öğretmen kadrosu sayısının 40 bin olduğunu bildirdi.

Çubukçu, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Toplumsal cinsiyet eşitliliğinin yaygınlaştırılması için bir bütçe gerektiğini belirten Çubukçu, AB üyesi ülkelerde de en önemli konulardan birinin, cinsiyete dayalı bütçelemenin yapılması olduğunu ifade etti.

Bakan Çubukçu, yüksek öğrenim gören kadınların istihdama katılma o
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2298
2010 da 40 bin öğretmen alnacak
Kanal 24’de Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Bakan Çubukçu, Milli Eğitim Bakanı olarak 6 aylık çalışma süresinde 25 bin öğretmen ataması yaptığını belirterek, 2010 yılında yaklaşık 40 bin öğretmen alımı yapacaklarını da bildirdi.

Çubukçu, sözleşmeli öğretmenlerin durumlarıyla ilgili olarak da, yaklaşık 70 bin sözleşmeli öğretmen olduğunu ve sözleşmelilerin kadroya alınması konusunda Maliye Bakanlığı ile çalışmalarının sürdüğünü dile getirerek, “Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin olumlu ola
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2867
10 bin öğretmenin ataması yarın belli olacak


Milli Eğitim Bakanlığı, 4-14 Aralık tarihleri arasında başvurularını aldığı, ilk atama, açıktan atama, kurumlar arası atama ve milli sporcuların sınavsız olarak Beden Eğitimi alanına atama biçimiyle 10 bin kadroya öğretmen atayacak. Atamalar, yarın saat 10.00 da Bakanlık Başöğretmen Salonu'nda bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek.

Sonuçlar aynı gün Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://personel.meb.gov
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2363
9 bin 820 öğretmen atandı - Sonuçlar için tıklayın
Törende konuşan Mili Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, eğitim sistemine giren her öğretmenin bakanlık olarak varmak istedikleri hedeflere bir adım daha yaklaşmaları nedeniyle anlam ve önem taşıdığını vurguladı.

Dünyanın büyük bir hızla değiştiğini belirten Çubukçu, bu süreçte bilgi çağının kendine özgü koşullarının kritik düşünebilen, sorun çözmede farklı yaklaşımlar getirebilme becerisi kazanmış bireyler yetiştirilmesini gerekli kıldığını ifade etti.

''Bu bireyleri yetiştirecek olanlar dün old
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe