Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: tuba86250 - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1582
Öğrenmeyi öğrenen çocuk başarılı oluyor
Bazı arkadaşlarının az bir çalışmayla başarılı olabildiğini gören öğrenciler, kendilerinin niçin çok çalışmak zorunda kaldığını anlayamıyor.

Hâlbuki bu farkı eğitim döneminin başındaki bilinçli çalışma ve "öğrenmeyi öğrenmiş olma" oluşturuyor. Bunun için de motivasyon ve neyi niçin öğrendiğini kavramak geliyor.

Yaz tatilinin bu son günlerinde aileleri de tatlı bir heyecan sarmaya başladı. Anne ve babalar çocuklarının yeni eğitim dönemine nasıl uyum sağlayacaklarını ve motivasyonlarını nası
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2259
Çocuğunun okulda başarılı olmasını isteyen veliler ne yapmalı?
[b][color=#808000]Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Hüdaverdi Adam, çocuğunun okulda başarılı olmasını isteyen velilerin, ödevi kendileri değil çocuklarına yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Adam, Türk toplumunun ekseriyetinin koruyucu ve himaye edici bir yapıya sahip olduğunu belirterek, bunun bir sonucu olarak velilerin çocuklarının ödevlerini kendileri yaptıklarını dile getirdi. Ödevin okulda verilen dersin öğrenci tarafından anlaş
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 3495
Hayatta Başarılı Olmak İçin Ne yapmalıyım Başarılı Olmanın Yolları
Hayatta Başarılı Olmak İçin Ne yapmalıyım Başarılı Olmanın Yolları
Başarılı olabilmek için bir kaç önerimiz var

Etrafınızda kendinden emin, güçlü ve dik duran bir kişi olarak bilinmek istiyor, tüm zorluklara kolayca göğüs germek istiyorsanız bu önerilere göz atın.. Hatta gerekirse not alın..

1- İş ve özel yaşamınızda sevilen biri olun. Pozitif davranın. Sevmediğiniz insanlara karşı mesafeli ancak sevecen yaklaşın. Çevrenizin geniş olması, istenilen biri olmanız sizi güçlü kılar.

2- Sı
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 4952
Ders Programı Hazırlama - Başarılı olmak için örnek ders çalışma programı
Öğrenciler; gelecekte yaşamları sürdürmek istedikleri mesleği ne kadar erken seçerlerse, o kadar başarılı olurlar. Bunun için adaylar, beş yıl sonra ne yapmak istediklerini düşünmelidir. Bunu yaparken, yeteneklerini göz ardı etmemelidirler.

Gelecekte ne yapmak istediğini, hedeflerini belirleyen öğrenci, hangi derslere ne kadar önem vermesi gerektiğini bildiğinden, kararsızlığa düşmez, vakit kaybetmez.

Öğrenciler; hedeflerine ulaşmak için öncelikli olarak planlı çalışmalıdır. Çünkü; ders ça
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1738
Başarılı Olmanın 3 temel kuralı - motivasyon
Alice: Hangi yoldan gideyim?

Tavşan: Nereye gideceğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin hiçbir önemi yok

LewisKarayı Görebilseydim...

Florence Chadwick, hem Fransa’dan İngiltere’ye, hem de İngiltere’den Fransa’ya yüzerek Manş denizini her iki yönde geçen ilk bayan yüzücüydü. Bir ideali daha vardı: Catalina Adası’ndan California sahiline kadarki 21 millik mesafeyi yüzen ilk bayan olmak... Ama bu iş hiç de o kadar kolay olmayacaktı.

Yılın en sıcak günlerinden olan 4 Temmuz
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2045
Çocukların başarılı olmaları için yüksek IQ yetmez
AMERİKA’DA çalıştığım üniversitede çoğu öğrencilerin çarpım tablosunu ezbere bilmediklerini gördüm. Her öğrencinin cebinde hesap makinesi vardı. Basit bir toplama ve çıkarma işlemini bile makine ile yapıyorlardı. Bütün işlemleri makine ile yaptıkları için ilkokulda ezberledikleri çarpım cetvelini artık hatırlayamıyorlardı. Bir öğrenciye sordum: " En basit işlemleri bile makine ile yapıyorsun, çarpım cetvelini ezbere bilmiyorsun; makine bozulsa ne yaparsın?" Hiç düşünmeden cevap verdi: "Çarşıya g
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2117
Bir ilköğretim okulu öğretmeninin başarılı çalışmaları
Şanlıurfa/Siverek Kapıkaya İlköğretim Okulu nda öğretmen olarak çalışan Kenan Öcal, görevinde üstün başarılara imza atmış bir öğretmen...Yaptığı çalışmaları bizlerle paylamışlar. Biz de sizlere sunmak istedik.

Merhaba...

Şanlıurfa/Siverek Kapıkaya İlköğretim Okulu nda öğretmen olarak çalışan Kenan Öcal, görevindee üstün başarılara imza atmaktadır.

Öğretmenimizin yaptığı çalışmalar aşağıdadır.

Bilgilerinize sunarım.

1) 2006 yılında 1200 kitaplık kütüphane kurması ve 4 okulun kitap
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1611
LYS ye göre En başarılı iller
-En başarılı iller-

LYS'de MF, TM ve TS puan türlerinin hepsinde 180 ve üzerinde puan alan aday sayısı 48 bin 185 olarak belirlendi.

Cinsiyete göre sınav başarısında, MF puan türünde 160 bin 143 erkek, 128 bin 177 kız; TM puan türünde 191 bin 987 erkek, 223 bin 198 kız; TS puan türünde 164 bin 191 erkek, 190 bin 341 kız öğrenci başarılı oldu. Buna göre kız öğrenciler erkek öğrencilere göre sınavlarda daha başarı gösterdi.

MF puanına göre en başarılı iller sıralamasında Kilis birinci olu
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe