Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1859
Tercihler 22 Temmuz - 3 Ağustos arasında
ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, 2009 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun, 16 Temmuz'dan itibaren ÖSYM'nin internet sayfasında yayınlanmaya başlanacağını ifade etti.

Kılavuzun 200 sayfayı aştığını belirten Yarımağan, yükseköğretim programlarının sayısının arttığına dikkat çekti.

Tercih yapacak her adayın bu kılavuza sahip olması ve dikkatlice incelemesi gerektiğini vurgulayan Yarımağan, "Kılavuzun dağıtım işlemleri yarın başlayacak, tercihlerin alınmaya başlanacağı 22
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 3817
Yerleşmelerin konumu ile ulaşım sistemleri arasında nasıl bir ilişki vardır?
Yerleşme yerleri uygun coğrafi koşullar dışında önemli ulaşım ağı noktalarının kavşak merkezlerine kurulur yada yerleşilen bölgeyi mevcut ekonomik faaliyetler ve ticaret yollarının bu noktadan geçmesi önemli bir merkez haline getirir.Yerleşme yeri olarak önemli kavşak bölgeler yada ticaret yolu üzerindeki güzergahlar yerleşme yeri olarak rantı yüksek bölgelerdir.Geçmişten günümüze önem taşıyan ticaret güzergahlarının çevre bölgeleri yerleşme yeri olarak tercih edilen noktalar olmuştur.
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 1805
Çocuk için şiddeti görmekle yaşamak arasında fark yok
Şiddet, cinayet ve tecavüz gibi olaylar, çocukların ruh dünyasında kapanması zor yaralar açılıyor. Ekranlardan bu görüntüleri izleyen çocuk farkında olmadan etrafına şiddet uyguluyor. Uzmanlar ise şiddeti görmekle yaşamak arasında hiçbir fark olmadığını vurguluyor.

Şiddet, cinayet ve tecavüz gibi olaylara hemen her gün gazetelerde ve televizyon ekranlarında tanık oluyoruz. Yetişkinler bu olumsuzlukları görmezden gelmeye çalışıp duyarsızlaşırken, çocukların ruh dünyasında kapanması zor yaralar
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 10 - Görüntüleme: 4120
Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında Türkiye'den tek üniversite
2003 yılından bu yana Şanghay Ciao Tong Üniversitesi'ne bağlı bir merkezin yaptığı araştırmada, bu yıl ABD ilk 10'a 8, ilk 100'e ise 54 üniversitesini sokarak, listenin en iddialı ülkesi oldu.

Harvard Üniversitesi'nden sonra ABD'den ilk 10'a giren üniversiteler Berkeley, Stanford, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, California Teknoloji Enstitüsü, Princeton, Columbia ve Chicago üniversiteleri olarak sıralanırken, ABD'nin prestijli okullarından biri olan Yale Üniversitesi de listede 11. oldu.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1403
Bilkent Ve ODTÜ, En İyi 200 Arasında
Bilkent 112'nci, ODTÜ ise 183'üncü sırada yer aldı. Dünyanın en iyi üniversitesi olarak ilk sırada Harvard bulunuyor

2004 yılından bu yana dünyanın en iyi üniversitelerini sıralayan The Times, 2010'un en iyi 200 üniversitesini belirledi. “Times Higher Education The World University Rankings Top 200” başlığıyla dün yayımlanan listede, Türkiye'den iki üniversite Bilkent ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) yer aldı.

The Times'ın sıralamayı yaparken kullandığı veriler, bu yıl “Thomson Re
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2967
2011-ALES İlkbahar dönemi başvuruları 7-16 Mart arasında
2011-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2011-ALES) İlkbahar Dönemi: Başvurular

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2011-ALES İlkbahar Dönemi), ÖSYM tarafından 24 Nisan 2011tarihinde 81 il merkezi, Lefkoşa ve Bişkek'te yapılacaktır.

78 sayılı Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanları Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye, 5538 sayılı Kanunla eklenen Ek Madde 8 uyarınca, yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi,
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe