Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: tuba86250 - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1462
Çalışan annenin rehberi
Çalışan bir anne olmanın zorluklarını hepimiz biliyoruz fakat bu hayata küsmek anlamına gelmiyor. Bazı kolaylıklarla bunun üstesinden geleceğinize eminiz.

Dış görünüşünüzü ihmal etmeyin

Anneliğin ilk yılları bir kadının kendine en az dikkat ettiği dönemdir. Fakat çalışmak niyetindeyseniz, yüzünüzde elma püresi artıklarıyla, saçınız başınız dağılmış bir halde ofise gidemezsiniz. O yüzden işe başlamadan birkaç gün önceyi tamamen kendinize ayırın ve tepeden tırnağa kişisel bakımınızı yaptırın
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 6 - Görüntüleme: 3139
Annenin çalışmasının çocuklar üzerindeki etkileri
Annenin çalışmasının çocuklar üzerindeki etkileri
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1597
Çalışan annenin suçluluk duygusu
Bunlardan biri de evde çocuk büyüten, mutfakta kek yapan anne figürüdür. Bugün bu kalıptan giderek uzaklaşan anne, her değişimin hafızasında bilmeden yer edenlerle olan farklılığın faturasını ödemekte. Yani toplumsal kalıplar, öğretiler anneye evde olması adına adeta çığlık atarken, anne iş yerinde.

Buna ekonomik ve çevresel baskıları da eklersek -ki bunlar koca, aile büyükleri, yakın arkadaşlar olabilir- çalışan annenin nasil birkaç gün arasında ezildiğini anlamak hiç zor değil.

Oysa çocu
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1422
Annenin Kalbi Çocuğun Okuludur
Anne, bir çocuğun yaşamında karşılaştığı ilk öğretmendir, vazgeçilmez değerde ilk ve temel bilgilerin alındığı okuldur. Bu okulda bu öğretmenden öğrenilen pek çok şey olur. Ama öğrenilenler arasında en önemlisi sevginin kendisi ve sevgi ilişkisidir. Bu nedenle anne, yaşamın sevgi okulunda rahle-i tedrisinden geçilmesi gereken kişidir.

İnsanın yaşamında düzenli ve sistematik eğitimin önemini görmezden gelmek mümkün değil. İnsan ilerleyen yıllarda kendisini yetiştirse de; öyle konular var ki,
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1665
Başarı ve Okul; Deneyimli Bir Annenin Gözüyle
Büyük oğlum okula başladığında gayet de akıllı, öğrenmeye meraklı, her çocuk gibi çok soru soran bir çocuktu. Şanssızlığı; çok hırslı ve "başarılı" bir öğretmeni oldu. Kadının hobisi birinci çıkarmaktı. Bu arada birinci olma potansiyeli olmayan çocukları harcardı. Maalesef bunu çok geç anladık. Oğlum bizden akıllıymış ki daha ilk sene "okuma yazmayı öğrendim artık okula gitmeyebilir miyim?" diye aslında tehlikeye işaret etmiş.

Öğretmen sürekli çıtayı yükseltir, onu bir türlü memnun edemezdik
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1329
Sahip Zanneden Annenin Olayı
Biz anne babalar, çoğumuz içimizde şöyle bir duygu hissederiz: “Bu çocuk benim çocuğum, onu ben doğurdum, büyüttüm, ne emekler verdim, neler çektim. Evet, bu benim çocuğum, öyleyse ona istediğim gibi davranabilirim”“Bu benim çocuğum, öyleyse ona istediğim gibi davranabilirim”Bu ana fikri bir düşünce olarak düşünsek, çoğumuz yanlış olduğunu anlarız aslında, desteklemeyiz. Ama bu fikrin bize gelişi, düşünce değil duygularla olur. Duygularla olunca, yanlışlığı anlamak için mutlaka a
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe