Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 5 - Görüntüleme: 2673
8 bin okulöncesi öğretmeni alınacak
8 bin okulöncesi öğretmeni alınacak

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 14 Eylül'de atanacak 15 bin 900 öğretmenin yarısının okulöncesi branşından olacağını açıkladı. Başvurular 31 Ağustos-11 Eylül 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Okulöncesi eğitimi 32 ilde zorunlu hale getirdiklerini ve önümüzdeki yıl içinde de yaygınlaştırılacağını hatırlatan Bakan Çubukçu, "İlk etapta kadronun yaklaşık 8 binini okulöncesi eğitim için düşünüyoruz." dedi. Kasım ayında da öğretmen ata
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1937
Okul Öncesine 10 bin sözleşmeli öğretmen alınacak
Danıştay'ın 'usta öğreticilerin' anaokullarında derse giremeyeceğine yönelik kararının ardından zor durumda kalan Milli Eğitim Bakanlığı'na sevindirici haber Maliye'den geldi.

Zaman'ın haberine göre, Milli Eğitim'in başvurusunu değerlendiren Maliye Bakanlığı, okul öncesi eğitim için '10 bin sözleşmeli öğretmenlik kadrosu' verdi. Bakanlık karardan sonra illerden, atanacak öğretmenlerin okullarının belirlenmesini istedi. Sözleşmeli kadroya 'okulöncesi öğretmenliği bölümü' mezunları başvurabil
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1820
Bu ay içinde 10 bin kadrolu öğretmen alınacak
Bakanlığının bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısına verilen arada, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çubukçu, ''Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?'' sorusu üzerine, bu ay içerisinde gerçekleştirilecek 10 bin öğretmen ataması için Maliye Bakanlığı ile yaptıkları sözlü görüşmelerde mutabakat sağladıklarını belirtti. Bununla ilgili yazışmalara devam edildiğini ifade eden Çubukçu, ''Kasım ayı bitmeden atamaları yapmayı düşünüyoruz'' dedi.

Bakan Çubukçu, Kasım ayın
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1660
2010 yılında 40 bin öğretmen alınacak
Haftalık Para dergisinde yer alan habere göre; bütçe kanunuyla 32 bin yeni kadroya da imkan verildi. Kadro dağılımında Milli Eğitim, Sağlık ve İçişleri Bakanlıkları`na öncelik verilecek.

Bu çerçevede 35-40 bin öğretmen alınacak. Tamamına yakını üniversite mezunu olmak üzere yaklaşık 12 bin yeni polis memuru da emniyet kadrosuna katılacak.

Sağlık Bakanlığı da 20 bin civarında personel alacak. Bu fırsattan yararlanmak isteyen lisans mezunları için 10-11 Temmuz, ortaöğretim ve ön lisans mezun
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2629
Çubukçu: 10 bin öğretmen Haziran'da, 30 bin öğretmen Ağustos'da alınacak
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, bu yıl 40 bin yeni öğretmenin atanacağını söyledi.

Çubukçu, TBMM'de gazetecilerle sohbeti sırasında, Bütçe Kanunu kapsamında, kullanacakları 21 bin öğretmen kadrosu bulunduğu, 19 bin yeni öğretmen kadrosu için de TBMM'ye kanun tasarısı sunacaklarını bildirdi. Bakan Çubukçu, ''Yeni öğretmenlerin 10 binini haziran ayında, 30 binini de Ağustos ayında atamayı planlıyoruz. Böylece bu yıl içinde atadığımız öğretmen sayısı 65 bine ulaşacak'' dedi.

Öğretmenlerin
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1597
Alınacak Kararlar Öğrenci ve Velilere Sorulacak
Eğitimle ilgili alınacak kararların bundan böyle veli ve öğrencilere sorulacağını söyleyen Bakan Çubukçu, bunun gerçek demokrasi olduğunu söyledi.


Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, artık eğitimle ilgili aldıkları kararlarda eğitimciler yanında öğrenci ve velilerin görüşlerinin de dikkate alınacağını söyledi. Okullarda kıyafet serbestisi getirme konusunda kararlı olduklarını, bu konuyu öğrenci ve velilere internetten interaktif olarak sorduklarını belirten Çubukçu, star'a yaptığı açıklamad
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 5 - Görüntüleme: 2949
2010 Haziran'da 10 Bin Öğretmen Alınacak! İşte kılavuz-İşte okulların listesi
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 2171
Çubukçu: 2011 yılında 55 bin kadrolu öğretmen alınacak
- Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, gelecek yıl 55 bin yeni kadrolu öğretmen alınacağını bildirdi.

Çubukçu, Bakanlığın 2011 bütçesine ilişkin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı sunumda, öğretmen atamaları konusunda bilgi verdi.

Çubukçu, 2011 yılında 55 bin yeni kadrolu öğretmen alımı yapılmasının planlandığını kaydetti.

Bu yıl 10 bin öğretmen ataması yapıldığını anımsatan Çubukçu, ayrıca yıl sonuna kadar 30 bin personel atamasının yapılacağını söyledi.

Bakanlık olarak 2003 yılı
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1612
Anasınıfında Öğrenci velilerinden alınacak ücretler ile ilgili meb yazısı


A100
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 2483
Kayıt parası alan müdürler açığa alınacak
Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, 2011-2012 eğitim öğretim yılında öğrenci velilerinden okula kayıt esnasında bağış adı altında herhangi bir ücret talep eden okul müdürlerinin ve bu konudan sorumlu tutulacak İlçe Mili Eğitim Müdürleri'nin anında açığa alınacağını ifade etti. Aydoğan, ayrıca ilkokul öğrencilerinin Ulusal Adres Veri Tabanı'ndaki adres ve nüfus bilgilerine göre okullara yerleştirildiğini ve bunun değiştirilmesinin söz konusu olmadığını belirtti.Aydoğan, ANKA'ya yaptığı a
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe