Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1901
ÖSYM'nin 2010 sonrası sınav sistemi
Sistemin tekrar tek aşamalı sınava dönüştürülme nedeninin, iki sınavla elde edilen sonucun tek sınavla da elde edilebileceği düşüncesi olduğunu dile getiren Yarımağan, 1999'dan itibaren uygulanan yeni sınav sisteminin çok olumsuz bir yönüyle karşılaşıldığını, öğrencilerin bu sınav sistemi nedeniyle 9'uncu sınıftan sonra derslere ilgi göstermemeye başladığını ve bunun sonucu üniversiteye yetersiz bilgiyle geldiklerini aktardı.

Yarımağan, 2006'da uygulanmaya başlanan sınav sisteminin de bazı pu
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1829
ÖSYM üniversite sınavına başvuru süresini uzattı
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Geçiş Sınavı'nın (YDGS) yarın sona erecek başvuru süresini 16 Şubat 2010 Salı günü saat 17.00'ye kadar uzattı.

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi'nin (ÖSYS) başvuru süresinin 2 iş günü uzatıldığı kaydedildi.

Başvuruların 16 Şubat Salı günü saat 17.00''de sona ereceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Son günlerde Danıştayın almış olduğu yürütmeyi durdurma kararı ve bu karara k
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2657
ÖSYM Büroları
Hemen bütün şehirlerimizde ÖSYM Büroları bulunmaktadır. ÖSYM Büroları genellikle o ilin üniversitesinin olduğu bölge içindedir. Aşağıdaki listede ÖSYM Büroları, adres ve telefonları verilmiştir. Bu listede yer almayan ÖSYM Büroları da bulunmaktadır. Özellikle sınav başvurularında uzun kuyruklarda beklemek istemiyorsanız şehrinizdeki ÖSYM Bürosunu arayarak diğer ÖSYM Bürolarının adreslerini öğreniniz.
Bilen arkadaşlar ya da yeni öğrenen arkadaşlar listede yer almayan ÖSYM Bürolarını yorum yazara
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2759
ÖSYM'den bir hata daha: LYS'de Y-MF-4 puan türü yanlış hesaplandı
ÖSYM, LYS sonuçlarında yer alan “Y-MF-4 Puan Türünde Alanında Başarı Sırası” değerinin yanlış olduğunun belirlendiğini belirterek, Y-MF-4 puanıyla (alanında) tercih yapacak adayların doğru başarı sıralarını bugünden itibaren internetten öğrenebileceğini bildirdi.
İŞTE ÖSYM'NİN AÇIKLAMASI

2010-ÖSYS: Y-MF-4 Puan Türünde Alanında Başarı Sırası Düzeltmesi (21.07.2010)

15-20 Temmuz 2010 tarihlerinde adayların internetten öğrendikleri 2010-LYS sonuçlarında yer alan “Y-MF-4 Puan Türünde Alanında
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2018
ÖSYM başkanının kadrosu bile yok
Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; yaklaşık 1.5 milyon öğrencinin kaderini belirleyen ÖSYM’de bir başkan, bir genel sekreter, 7 müdür, 18 müdür yardımcısı olmak üzere 450 kişi çalışıyor. Çalışanlarının birçoğu sözleşmeli olarak görev yapıyor.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan’ın kadrosu, Karabük Üniversitesi’nde. Maaşı, mesaileriyle 350-400 lira. Bütçesi olmadığı için kazandığı parayı harcayamayan ÖSYM, YÖK’e son üç yılda 80 milyon lira aktardı.

Kadrosu Karabük Üniversitesi’nde
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1529
ÖSYM Rant Kapısı Çıktı
Üniversiteye girmek için öğrenim hayatları boyunca ter döken ve son bir sene de dershane yollarını aşındıran öğrencileri hayal kırıklığına uğratan ÖSYM'nin rant kapısı olduğu ortaya çıktı.


Üniversiteye girmek için öğrenim hayatları boyunca ter döken ve son bir sene de dershane yollarını aşındıran öğrencileri hayal kırıklığına uğratan ÖSYM'nin rant kapısı olduğu ortaya çıktı. Bütçesi olmadığı ileri sürülen ÖSYM'nin "Genel Kamu Hizmetleri" başlığında 11 milyon 290 bin 700 TL, "Eğitim Hizmetl
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1866
ÖSYM Başkanı Yarımağan: Tüm verileri inceledik, elimizde bulgu yok
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, günlerdir kamuoyunu meşgul eden KPSS'ye yönelik iddialarla ilgili, ellerindeki adaylarla ilgili tüm verileri incelediklerini ancak bir sonuca varamadıklarını, bundan sonra olayı savcılığın aydınlatacağını bildirdi.

Yüksek puan alan adayların soru ve cevap kağıtlarını bizzat kendisi de inceleyen Yarımağan, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'na ilişkin iddialarla ilgili açıklamalarda bu
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1522
ÖSYM Bilgisayarlarına el konuldu
Ankara Emniyeti'nin bilişim uzmanlarından oluşan uzman ekip, savcılık ve mahkeme kararıyla ÖSYM binasına gitti.

Soruların ÖSYM görevlilerince sızdırılmış olabileceği şüphesi üzerine savcı, sınavı hazırlayan komisyonun kullandığı odadaki bilgisayarlara el koydurdu.

Bilgisayarlardan yurt geneline internet yoluyla soru ya da bilgi dağıtılıp dağıtılmadığı incelenecek. Komisyon üyelerinin cep telefonu kayıtları da kontrol edilecek.

ÖSYM’ye yapılan polis baskınıyla eş zamanlı olarak KPSS soru
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1692
ÖSYM'den KPSS uyarısı!
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, ortaöğretim ve ön lisans mezunlarına yönelik yapılacak olan Kamu Personel Sınavı'nın ileri bir tarihe ertelenmesi nedeniyle adayların kendilerine gönderilen sınava giriş ve kimlik belgelerini saklamaları konusunda uyarıda bulundu.

ÖSYM Sakarya Temsilciliği, 11 Temmuz 2010'da lisans mezunlarına yönelik yapılan sınavda soruların çalındığı ve kopya çekildiği" yönündeki iddialar nedeniyle ertelenen KPSS Ortaöğretim-Önlisans sınavına girecek adayları uyardı.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1698
Ösym başkanı yarımağan istifa etti
ÖSYM Başkanlığından istifa eden Prof. Dr. Ünal Yarımağan, kurum çalışanlarına veda ederek, ÖSYM'den ayrıldı. Yarımağan, “Devam eden soruşturma sürecinde ÖSYM ve ÖSYM çalışanlarının daha fazla yıpratılmamasına katkıda bulunmak amacıyla görevimden ayrılmayı uygun buldum” dedi.

Başkanlık görevinden istifasını bu sabah kurum çalışanları ile toplantı yaparak açıklayan Yarımağan, ÖSYM'den saat 15.15 sıralarında ayrıldı.

Öğle saatlerinde personelle yemekte bir araya gelen Yarımağan, daha sonra şa
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe