Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1517
Ramazan öncesi çok faydalı bilgiler
Ay takviminin 355 gün çekmesi nedeniyle ramazan ayı, 33 yıl sonra tekrar yaz aylarına denk gelemeye başlıyor. Ramazan önümüzdeki 8 yıl boyunca yaz aylarına rastlayacak. Bu yıl yaklaşık 15 saat oruç tutulacakken, her geçen yıl oruçlu geçen süre artacak. Ramazan ayının hazirana denk geldiği 2015'te 16 saate yakın oruç tutulacak.

Bu ramazanda ilk iftar Ankara'da saat 19.47'de, İstanbul'da saat 20.04'te, İzmir'de saat 20.07'de, Çanakkale'de Saat 20.13'te, Hakkari'de ise saat 19.00'da yapılacak.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2107
Okul öncesi eğitim artık zorunlu
Okul öncesi eğitim önümüzdeki sene 32 ilde zorunlu hale gelecek. Engellilere ise ücretsiz!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren okul öncesi eğitimin zorunlu olacağı 32 ilde, özel eğitime ihtiyacı olan çocukların, kaynaştırma uygulamaları yoluyla okul öncesi eğitimlerini yaygınlaştırma ve ücretsiz olarak sağlama projesi üzerinde çalışıyor.

Bakanlık, okul öncesi dönemde kaynaştırma eğitiminin yaygınlaştırılması için bir proje hazırlıyor.

Çalışma, 573 sayı
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1868
Okul öncesi öğretmenliği için başvurular sona eriyor
2009-2 Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu'nda belirtilen şartları taşıyan adaylar, ilk defa atama yöntemiyle başvuruda bulunabilecek.

Başvurular, Bakanlığın ''http://personel.meb.gov.tr'' adresindeki elektronik başvuru formu ile yapılacak. Değerlendirme, aynı gün mesai saati içinde yapılacak ve internet adresindeki atama sonuç ekranından yayınlanacak. Sözleşmeli öğretmen olarak görevlendirilenler, 2009-2 Öğretmenlik İçin Başvuru Ve Atama Kılavuzu'nda belirtilen belgeler ile birlikte 2
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 2330
Okul Öncesi Etkinlikler - video
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 3914
Veli toplantısı öncesi aile anketi
Veli toplantısı öncesi aile anketi
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1798
24 ilde daha zorunlu okul öncesi eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi eğitimin zorunlu olacağı 24 ili daha belirledi.

İşte o iller:

Yozgat, Denizli, Afyonkarahisar, Şanlıurfa, Sakarya, Kocaeli, Hatay, Elazığ, Sivas, Erzincan, Mersin, Balıkesir, Niğde, Tokat, Antalya, Bitlis, Aydın, Malatya, Muş, Aksaray, Osmaniye, Manisa, Siirt ve Bingöl.

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü Remzi İnanlı, okul öncesi eğitimin zorunlu oduğu 32 ilde okullaşma oranlarının yüde 93'e ulaştığına dikkat çekerek, "Yıllardır i
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1680
Okul Öncesi ve Çocukluk Dönemi
OKUL ÖNCESİ DÖNEM ( 0-6 YAŞ ) VE ÇOCUKLUK DÖNEMİ ( 6-12 YAŞ)

Okul öncesi dönem kişilik gelişiminin % 80 inin oluştuğu bir dönemdir. Bu dönemde çocuğun bilişsel, duygusal, psiko- motor, sosyal, özbakım becerileri açısından sağlıklı bir gelişim göstermesi gerekir. Çocuğun her yaş döneminde yaş gelişim özelliklerini gösterip göstermediğinin anne- baba tarafından takip edilmesi gerekir. Çocuğun yaşı gereği göstermesi gereken özellikleri göstermemesi bir gerilik olarak algılanabilir. Bu gerili
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2006
Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Bulunması Gereken Nitelikler
* Evcilik köşesi; el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri faaliyetler (boyama, kesme, yapıştırma, hamur vb.) için düzenlenmiş sanat köşesi; kitap köşesi; geliştirici oyunlar için serbest oyun köşeleri (lego, boz-yap, tamir setleri, drama vb.); kukla köşesi; rahat minderlerden oluşan oturma köşeleri; kaba motor becerilerini geliştirmeye yönelik beden eğitimi köşeleri; piyano, vurmalı çalgılar, üflemeli çalgılar vb. bulunduğu müzik köşeleri olmalıdır.

* Çocukların yaş ve geli
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2247
Okul Öncesi Eğitim Nedir?
Okul Öncesi Eğitimi, doğumdan, zorunlu eğitim yaşına kadar, çocukların gelişim özellikleri, bireysel farklılıkları ve yetenekleri göz önüne alınarak, çocukların sağlıklı bir biçimde fiziksel, duygusal, dil, sosyal ve zihinsel yönden gelişimlerini sağlayıcı, olumlu kişilik temellerinin atıldığı, yaratıcı yönlerinin ortaya çıkarıldığı, çocukların kendilerine güven duymalarının sağlandığı, ebeveyn ve eğitimcilerin etkin olduğu sistemli bir eğitim diye tanımlayabiliriz.
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2561
Okul Öncesi Eğitimin Önemi Nedir?
17 yaşına kadar olan zihinsel gelişimin yüzde 50 sinin 4 yaşına kadar, yüzde 30 unun 4 yaşından 8 yaşına kadar, yüzde 20 sinin ise 8-17 yaşlarında elde edildiğini düşünürsek, 0-6 yaşlar için, çocuğun gelişiminin hızla yönlendiği yıllar diyebiliriz. Bu yıllarda temeli atılan beden sağlığının ve kişilik yapısının ileri yaşlarda aynı yönde gelişme şansı çok yüksektir. Bu yüzden çocuğun sağlıklı bir birey olması açısından okul öncesi eğitime önem verilmelidir. Ayrıca çocuğun okul öncesi yıllarda ald
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe