Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1780
gençlerin ilk tercihi öğretmenlik

Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği'nin (TÖDER) 224 bin 350 öğrenci ile yaptığı anket çalışması ilginç sonuçları ortaya çıkardı. Ankete göre öğrencilerin yüzde 45'i ÖSS'ye hazırlık sürecinde ailesinin kendisine daha anlayışlı davranmasını isterken, yüzde 37'si ailesinin diğer öğrencilerle kıyaslama yapmasını istemiyor.

Anket sonuçlarına göre öğrenciler, üniversiteye giriş sisteminin değişmesini isterken en fazla okumak i
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1414
Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başlıyor


28 Aralık'a kadar devam edecek başvurular, Bakanlığın internet sitesinden elektronik ortamda yapılabilecek. Başvurusu kabul edilen adayların görevlendirmeleri 30 Aralık 2009 tarihinde KPSS puan üstünlüğü esasına göre bilgisayar kurasıyla gerçekleştirilecek.

Adaylar, sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin kılavuzu "http://personel.meb.gov.tr" internet sitesinde görebilecek.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1736
Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında yükselme ile ilgili açıklama geldi
Soru-1-Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında yükselme uzman/başöğretmenlik sınavlarının ne zaman yapılacağı,
Bilindiği üzere, Anayasa Mahkemesinin Resmî internet sitesinden edinilen bilgi sonucunda Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliğine dayanak teşkil eden 5204 sayılı Kanun’un bazı fıkraları Anayasa Mahkemesinin 21/05/2008 tarihli ve Esas No:2004/83, Karar No:2008/107 sayılı kararı ile iptal edilmiştir. Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararının yayınlanması beklenmektedir. Söz ko
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1463
Sözleşmeli Öğretmenlik Performansı Düşürüyor
Eğitim-Bir-Sen'den yapılan yazılı açıklamada, sendikanın Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından uzun bir süredir kadroya geçirilmeyi bekleyen sözleşmeli öğretmenlerin kadro sorununa bakış açılarını, tutumlarını ve çözüm önerilerini belirlemek amacıyla 81 ilde 2 bin 500 sözleşmeli öğretmene anket uygulandığı belirtildi.

Araştırmaya göre, sözleşmeli öğretmenlerin yüzde 17.4'ü sözleşmelilikte birinci, yüzde 22.4'ü ikinci, yüzde 29.4'ü üçüncü, yüzde 30.8'i ise dördüncü yılında bulunuyor.

Ar
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1380
Kariyer öğretmenlik yeniden düzenleniyor
Anayasa Mahkemesinin iptal kararları doğrultusunda yeniden düzenlenen Milli Eğitim Temel Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Tasarıya göre, öğretmenlik kariyer basamaklarında yükselmede; yükseköğrenim ve lisansüstü eğitim durumu ile öğretmenlikteki kıdem, sicil notu, bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler ve sınav sonucunda alınan puanlar esas alınacak. Değerlendirme puanının yüzde 20'sini yükseköğrenim ve lisansüstü eğitim durumu,
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 2123
Uzman öğretmenlik için 10 yıl şartı
Son yasa taslağı özelinde karşılaştırmalı tabloya aşağıda yer verilmiş olup, tasarının getirmiş olduğu yeni düzenlemeler şu şekildedir:

1- Anayasa Mahkemesi, "hizmet içi eğitimin" kariyer öğretmenlikte dikkate alınmasını Anayasaya aykırı bulduğundan, hizmetiçi eğitim bir kıstas olmaktan çıkarılmıştır.

2- MEB ilk yaptığı düzenlemede sadece lisans mezunlarına, kariyer öğretmenliği vermeyi hedeflemiş ama kanun metni bu isteme uygun yazılmayınca, memurlar.net'in de uyarısı üzerine, ön lisans m
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 14 - Görüntüleme: 5546
2010 Mayıs yer değiştirme kılavuzu-Asker Öğretmenlik resmen sayılmıyor
Arkadaşlar kılavuz güncellenmiş ve maalesef asker öğretmenlik sayılmıyor...(
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1819
Öğretmenlik yaptığı köyü tanıtmak için site kurdu
Köy Turist Akınına Uğradı

12 Haziran 2010 14:17
Öğretmenlik yaptığı köyü tanıtmak için site kurdu; 6 yılda 400 bin kişi ziyaret etti.


Bartın'ın Amasra ilçesi Çakraz Köyü İlköğretim Okulu'nda 11 yıldır öğretmenlik yapan Yaşar Salih Tiryaki, köyünün doğal güzelliklerini tanıtmak için 6 yıl önce yaptığı internet sitesi kurdu. Siteyi, 6 yılda 400 bin kişi ziyaret etti.
1990 yılında Kars'tan Bartın'a tayin olan Yaşar Salih Tiryaki, Çakraz Köyü Şehit Ahmet Telli İlköğretim Okulu'nda
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1636
Kariyer öğretmenlik için, 15 bin öğretmen bekliyor
27.11.2005 ve 24.05.2006 tarihlerinde yapılan Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında Yükselme (KBYS) sınavına girip 60 puan üzeri alarak başarılı olanlardan “Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında Yükselmeye İlişkin Değerlendirme (KBYD) Kılavuzu” çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucu branşında kontenjan ve hizmet içi eğitim belgelerinin yetersizliği nedeniyle 15 bine yakın öğretmen Uzman öğretmenlik sertifikası alamamıştır.

Fakat 30.06.2004 günlü, 5204 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ve Devlet M
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 1706
Öğretmenlik bir sanattır aynı zamanda
ÖĞRETMENLİK BİR SANATTIR AYNI ZAMANDA
Öğretmenlik gül yetiştirme sanatıdır aynı zamanda. Öğretmen olmak okulu bir gül bahçesi görmektir. Gül bahçesindeki gülleri bin bir çeşit, bin bir renk görebilmektir öğretmenlik. Öğretmenlik güllerini kucaklar dolusu sevgiyle besleyebilmektir. Bıkmadan, usanmadan, erinmeden ve cömertçe harcamaktır sevgiyi, merhameti güllerine. Öğretmen olmak sevginin harcandıkça artan hikmetli bir kaynaktan geldiğine inanmaktır, iman etmektir aynı zamanda.
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe