Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2013
BAKAN ÇELİK ÖĞRETMENLERİ UYARDI
Velilere oh dedirten genelge
Bakan Çelik, 'proje ve performans ödevleri' ile ilgili okullara genelge yolladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere sürekli internetten ödev verilmesi, ödevlerin de veliler tarafından yapılması üzerine okul idarecilerini ve öğretmenleri uyardı.

Veliler tarafından yapılan ödevlerin kabul edilmemesini isteyen bakanlık, öğretmenlerin de sürekli internetten yapılacak ödev vermemelerini istedi. Bakan Hüseyin Çelik, ilköğretim öğrencilerine verilen 'proje ve perfor
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 6993
2009 Yılı Teşekkür Belgesi Alan Öğretmenler Listesi-lise öğretmenleri

1 Bilal BALDEMİR Ankara Eryaman Güzelkent Lisesi
2 Esra KUVVETLİ Ankara Kırkkonaklar Anadolu Lisesi
3 Nevin SEZGİNER Ankara Polatlı Lisesi
4 Halim Hakan OĞUZ Ankara Polatlı Lisesi
5 Mehmet Kaya ALBAYRAK Aydın Bozdoğan Lisesi Müdürü
6 Bülent NADİR Aydın Bozdoğan Lisesi Müdür Yardımcısı
7 Cihan DEMİR AYDIN ÇİNE Çine Lisesi Müdürü
8 İsmail ÇETİN Aydın Germencik Ortaklar Lisesi Matematik Öğretmeni
9 Metin MEMİŞ Aydın Germenc
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 2168
Öğretmenleri taşıyan 2 otomobil çarpıştı: 1 ölü, 6 yaralı
- Bursa'nın Keles ilçesinde, öğretmenlerin bulunduğu 2 otomobilin çarpışması sonucu, bir ana sınıfı öğretmeni hayatını kaybederken, 2'si ağır 6 öğretmen yaralandı. Kazada ağır yaralanan bir öğretmen ise helikopter ambulansla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre kaza, bu sabah Keles-Bursa yolu üzerinde meydana geldi. Keles'te ikamet eden ve Baraklı İlköğretim Okulu'nda görev yapan İngilizce öğretmeni Evrim Bayhan (29), eşi ana sınıfı öğretmeni Pınar
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1631
Müzik öğretmenleri zümre toplantı tutanakları
Müzik öğretmenleri zümre toplantı tutanakları
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1735
Yeni atama yönetmeliği öğretmenleri isyan ettirdi
Milli Eğitim Bakanlığı'nın Mayıs ayı başlarında 'Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'ni değiştirmesi zorunlu hizmet yapan bazı öğretmenlerin tepkisine neden oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 6 Mayıs 2010 tarihli ''Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'' sevinç ve hayal kırıklığını beraberinde getirdi..

Yönetmeliğe karşı çıkan bazı öğretmenler, 'Yönetmelikle “zorunlu hizmet muafiyeti” getirilmiş ve öğretmenlerin zorunlu hizmet bölgelerinde
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2049
Fedakar Anaokulu Öğretmenleri Okul Boyuyor
6 kadın öğretmen ve okul müdürü, kendi imkanları ile aldıkları boyalarla duvarlara çizgi film kahramanlarnın resimlerini yapıp, okulun onarımını yapıyor.

VAN'da terör nedeniyle boşaltılan köylerden göçen ve çoğunluğunun fakir ailelerin oluşturduğu Süphan Mahallesi'ndeki Süphan Anaokulu, fedakar öğretmenler tarafından süsleniyor. 6 kadın öğretmen ve okul müdürü, kendi imkanları ile aldıkları boyalarla duvarlara çizgi film kahramanlarnın resimlerini yapıp, okulun onarımını yapıyor.

Yaz tatil
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1683
Öğretmenleri Sevindirecek Karar
Yükseköğretim Yürütme Kurulu; Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği Programından mezun olanların, Sağlık Bilimleri Lisansiyeri sayılmasına karar verdi.


Bu karar 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36. maddesine göre, öğretmenlere bir derece verilmesi anlamına geliyor. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36. maddesinin “Ortak Hükümler” başlıklı (A) fıkrasının 5. bendinde; “Dört yıl ve daha fazla süreli yüksek öğrenim görenlerden tabip, diş ta
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1841
MEB Öğretmenleri Adam Yerine Koymuyor
Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin özür grubu atama başvurularını almaya başladı. İl emri uygulamasını getirmeyle mağdur olan bütün eşlerin birleştiğini yaptığı basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu.

Eş durumu mağdurlarından bir gün içerisinde 167 tane mail aldık. Bütün öğretmenler feryat figan içerisinde. Özellikle atama bölümünde çalışan personellerin ve şube müdürlerinin öğretmenlere olan davranışları içler acısı...

Bakanlığın atama kılavuzunda yayınlamış olduğu telefonlara ulaşmak
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1348
Öğrenciler Öğretmenleri Denetledi
Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün öğretmenlerin okulda sigara içmesini engellemek öğrencilere denetim yetkisi vermesi etkili oldu. Birbirlerini denetleyen öğretmen ve öğrenciler okulda sigara içemedi.

Geçen yıl eğitim döneminde uygulamaya konulan ve öğrenciye okul ve okul bahçesinde sigara içen öğretmenlerini idareye şikayet etme yetkisi veren uygulama başarıyla sonuçlandı. Uygulamanın ilk aylarında okulda sigara içen birkaç öğretmenin öğrenci tarafından idareye şikayet edilmesiyle uygulama
Yazar: baba_can - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1451
OkulÖncesi Öğretmenleri 2+2 Lisans Tamamlama
Burada.Okumakta fayda var..

BURADAN BAKABİLİRSİNİZ
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe