Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1817
Öğrenim kredi borçları için taksit ve indirim imkanı
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, öğrencilerin ödeyemediği öğrenim kredi borcuna faiz indirimi ve taksit kolaylığı getiriliyor. Borcunun tamamını peşin ödeyenlerin faizleri yüzde 75 indirilecek.

Komisyonda, "torba kanun" olarak nitelendirilen Bütçe Kanunlarında Yer Alan Bazı Hükümlerin İlgili Kanun ve KHK'lere Eklenmesi ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısının görüşmelerine devam edildi.

Tasarının son maddesinde değişiklik ve yeni madde ihdasına ilişkin,
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 6 - Görüntüleme: 3267
öğrenim belgesi
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2089
Üniversite öğrenim kredisi aylık 200 tl ye çıkarıldı
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, üniversite öğrencilerine Kredi ve Yurtlar Kurumu aracılığıyla verilen aylık kredilerin artırıldığını açıkladı.

Bakan Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, üniversite öğrencileri ve akademisyenlere 'müjdeli' bir haber verdi. Bakan Çiçek, üniversite ve yüksekokul öğrencilerine verilen aylık 180 TL kredinin 200'ye çıkarıldığını, master öğrencilerinin aylık kredilerinin 400 TL, doktora yapanların ise aylık 600 TL'ye çık
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1550
Etkili Öğrenim
"Galiba sınavdan kötü not alacağım, ben niye başarısız oluyorum?"
Her gün binlerce çocuğun kafasını kurcalayan bu soru belki de etkili öğrenme yöntemleriyle çözülebilecek basit bir sorundan öte olmayabiliyor. Son yollarda uzmanların üzerine basa basa tekrarladıkları bir bulgu var:
Öğrenme tipleri bireyden bireye farklılaşıyor ve her öğrenme tipine ilişkin etkili öğretme biçimleri de buna paralel olarak değişim gösteriyor.

Peki, öğrenme nedir?

Geçmiş deneyimlerin etkisiyle kişinin verdi
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2379
Öğrenim kredilerinin geri ödenmesinde, taksit sayısı arttırılıyor
Öğrenim kredlierinin nasıl geri ödeneceği 351 sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanununun 16. maddesinde düzenlenmiştir. Buna göre mezun olan öğrenciler, "kredi aldığı sürenin yarısı kadar sürede" öğrenim kredi borçlarını geri ödemektedir. 4 yıllık bir lisans öğrenimi için bu durum, alınan kredinin 2 yılda ödenmesi anlamına gelmektedir. Ancak, Meclis gündemine geçen hafta giren bir kanun teklifi hızla yasalaşmaktadır.HALİ HAZIRDAKİ HÜKÜM

351 sayılı Kanunun 16. maddesinin 2
Yazar: N@RKOZ - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2899
3.Sınıf Atatürk'ün Öğrenim hayatı
Atatürk 'ün öğrenim hayatı
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2158
Öğrenim kredilerinin geri ödenmesinde, taksit sayısını arttıran düzenleme yürürlükte
10 Kasım 2010 tarihinde yayımlamış olduğumuz haberde, öğrenim kredilerinin geri ödenmesinde taksit sayısını arttıran düzenlemenin ayrıntılarına yer vermiştik. Söz konusu düzenleme; şuan kredi almakta olan öğrencileri, öğrenimi bitmiş olmasına rağmen henüz ödemeye başlamamış olanları ve öğrenim kredi borcunu ödemekte olanları kapsamaktaydı. Düzenleme 10 Aralık 2010 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

ÖĞRENİM KREDİLERİNE İLİŞKİN YENİ DÜZENLEMELER

MADDE 8 – 351 sayılı Kanunun 16 ncı maddesini
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1922
Burs Öğrenim ve Katkı Kredisi Sonuçları Açıklandı
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1424
Öğrenim Özrü yeniden
Danıştay ikinci dairesinin öğrenim özrünün Kılavuzda yer almamasına ilişkin eksik düzenlemenin iptali kararı doğrultusunda 2013 yılında özür durumuna bağlı yer değiştirmelerde öğrenim özrüne de yer verilerek değerlendirileceği belirtildi.

T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Sayı : 28892082/915.02/1150863
Konu: Özür grubu yer değiştirmeleri
TÜRKİYE EĞİTİM, ÖĞRETİM ve BİLİM HİZMETLERİ KOLU KAMU ÇALIŞANLARI SENDİKASI (TÜRK EĞİTİM-SEN) GENEL BAŞKANLIĞINA Kızılay Ba
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 22625
Öğrenim Özrü Yapılmayacak!

[b]Günlerdir bir çok öğretmenin merakla beklediği öğrenim özrü haberinde ilk haber yapılmayacağı yönünde oldu. MEB müsteşarı Yusuf Tekin twitter hesabından yaptığı açıklamada bu yıl öğrenim özrünü yapmayı düşünmediklerini belirtti.Yusuf Tekin yaptığı açıklama da "Çokça sorulan bir diğer soru lisansüstü eğitimlerine devam eden arkadaşların bu eğitimlerinin özür kapsamında ele alınıp alınamayacağı kon
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe