Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1901
Öğrenciler artık, 'kıt'a dur'mayacak
Bu kuralları unutun

Birden çok okul bulunduğu yerlerde Milli Eğitim Müdürlüklerince öğretmenler arasından bir merasim komutanı seçilir. Dört manga bir takım meydana getirir. Bunun başında öğretmen ya da öğrencilerden bir takım başı (takım komutanı) bulunur. Takım başı birinci manganın sağ başında yürür. Öğretmen birliğinin altı adım önünde yürür.

Merasim yürüyüşü için şöyle komut verilir: "Merasim Geçişi Hazır Ol! Yerinde Say! Marş!".

Kılık kıyafet tertibi

Bayan öğretmenler: Koyu ren
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1606
Öğrenciler yine rapor peşine düştü
Konya Numune Hastanesi Başhekimi Dr. Rıza Sarıbabıçcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrenciler ve ailelerinin her yıl olduğu gibi bu yıl da ÖSS öncesinde sağlık raporu alabilmek için hastanelere gelmeye başladıklarını söyledi.

Konya'da 5 yıldan bu yana, sınav için rapor taleplerini hep reddettiklerini dile getiren Sarıbabıçcı, ''Bu şekilde, hasta olmayan bir öğrenciye rapor verilmesi, görevi kötüye kullanmaktır ve suçtur. İstenirse mahkemeye bile gidilebilir. Biz 5 yıldır bu taleplere 'h
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 2062
Hangi öğrenciler ek puanlı tercih yapabilir?
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 2528
7. sınıf Seviye Belirleme Sınavı için öğrenciler ne tip konulara çalışmalı?
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1526
Öğrenciler Ders Çalışırken En Çok Bu Hataları Yapıyorlar
Öğrenciler genç olmalarından dolayı hayaller kurmaya daha eğilimlidirler. Bu nedenle öğrencilerin ders çalışmasını engelleyen ve en sık yapılan hata hayal kurmaktır. Ders çalışmaya başladığınızda hayal kurmaya da başlıyorsanız size iki yol önereceğim: 1- Kurmak istediğiniz hayali ders sonrası kendinize ödül olarak verin. 2- Dersi bırakın, o hayali kurun, yaşayın, kendinizi derse hazır hissettiğinizde çalışmaya devam edin. Öğrenciler için verimli ders çalışma okul başarısı için oldukça önemlidir.
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1743
Yeni Öğrenciler Yeni Öğretim Yılını Açıyor
Okul öncesi ve ilköğretim birinci sınıf öğrencileri, 14-18 Eylül 2009 tarihleri arasında okullarda ``uyum`` programına alınacak.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği genelgede, okul hayatının başlangıcının çocuğun yaşamının dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayarak, okula başlarken zihinsel açıdan hazır olmanın yanı sıra, sosyal ve duygusal yönden de hazır olmanın da önem taşıdığını ifade etti.
Çocukların bir kısmının okula uyum sağlamakta zorlandık
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 3 - Görüntüleme: 1981
Öğrenciler pazartesi ders başı yapıyor


İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci ile 650 bine yakın öğretmen, 2 haftalık yarıyıl tatilinin ardından ders başı yapacak. Eğitim-öğretim yılı 18 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

İkinci dönem, ilköğretim ikinci kademe öğrencileri ile lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek.

İlköğretim ikinci kademe öğrencileri, Seviye Belirleme Sınavlarına (SBS) k
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1590
Öğrenciler yazdı, film oldu
Mustafa Necati İlköğretim Okulu öğrencilerinin yazdığı öyküler, Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından kısa metrajlı filme dönüştürüldü.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer, Konya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında 'Karların İlk Aşkı' adlı kısa film projesine ilişkin bilgi verdi. Prof. Dr. Sümer, fakülte olarak Türkiye'de ilk defa yapılan bir projeye Mustafa Necati İlköğretim Okulu ile ortaklaşa imza attıkl
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1742
Okullarını isteyen öğrenciler caddeyi trafiğe kapattı
Ataşehir İçerenköy Mahallesi Halil Atamavcı İlköğretim Okulu öğrencileri, uzun süredir devam eden inşaat yüzünden 4 kilometre uzaktaki bir okula gönderilmelerini yol keserek protesto etti. Öğrenciler velilerle birlikte önce slogan attı, ardından da okulun yakınındaki caddeyi bir süre trafiğe kapattı.

Halil Atamavcı İlköğretim Okulu 12 Ocak 2009'da yıkılarak yeni bir okul yapılması için boşaltıldı. Okulda öğrenim gören bine yakın öğrenci de 4 kilometre daha uzakta bulunan Şehit Öğretmen Mehme
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1221
Öğrenciler Öğretmensiz Kalmayacak
Türk Telekom grup şirketleri Avea, TTNET ve Sebit'in "Uğurlu Evim Eğitim Paketi", ülkemizde, eğitim başlığı altında fırsat eşitliği sağlamayı hedefliyor.

Ülkemizin en büyük problemlerinden biri olan eğitime, Türk Telekom grup şirketleri Avea, TTNET ve Sebit'ten interaktif çözüm geldi.

Ders Zili Siz İsteyince Çalacak

Uğurlu Evim Eğitim Paketi'nin içeriğinde, Uğurlu Vitamin ve Uğurlu Vitamin Canlı Ders ile Avea tarafından sunulan Türkiye'nin ilk ve tek öğrenciye özel, eğitim amaçlı GSM ma
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe