Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Etiketler
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1529
Çocukları Duyarlı Kılan Nedir?
Bazen kendimizi sanki çepeçevre şiddet ve zulümle çevrilmiş bir dünyada yaşıyor gibi algılayabiliriz. Amerika Birleşik Devletleri Ulusal İstatistikleri’ne göre, okullarda ya da okulların civarında her yıl, üç milyona yakın suç işlenmektedir. Bu sayı, her okul gününde 16.000 suç ya da her 6 saniyede bir suç, şeklinde de açılabilir. Ev içi şiddete yönelik bir çalışma, pek çok liseli erkek öğrencinin, eğer kendisini öfkelendiriyorsa, kız arkadaşına vurmanın uygun olduğunu düşündüğünü göstermiştir.
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1215
Okulunuza Kaydolan Çocukları öğrenin
1-e-okul sistemine giriyoruz
2-Kurum işlemleri
3- Aday kayıt
4- yazıcı ikonuna tıklayın
5- e-kayıt öğrenci listesi
Yazar: ÖZGÜVEN - Cevaplar: 2 - Görüntüleme: 1795
Okul Çağı Çocukları için Sağlıklı Beslenme Önerileri
Yapılan çalışmalarda, yetersiz ve dengesiz beslenen öğrencilerin dikkat sürelerinin kısaldığı, algılamalarının azaldığı, öğrenmede güçlük ve davranış bozuklukları çektikleri, okulda devamsızlık sürelerinin uzadığı ve okul başarılarının düşük olduğu ortaya konmuştur.

Aileler çocuklarının yalnızca okul başarılarıyla değil, onların büyüme ve gelişmelerini izleme ve sağlıklı beslenme davranışları geliştirmeleriyle de yakından ilgilenmeli ve kendi beslenme alışkanlıkları ile örnek olmalıdırlar.
Yazar: Fidansss - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 1789
Çizgi Filmler Çocukları Hiperaktif Yapıyor...
Çizgi filmler, çocukları eğlendirirken hayal dünyalarını da genişletmekte; onların dünyalarında “rahatlatma” rolü kadar “öğretme” rolünü de üstlenmektedirler. Ancak tüm bu olumlu etkiler belli hususlar göze alınmadığı taktirde olumsuza çevrilebilir ve çocuğu istenilmeyen şekilde etkileyebilir.

Yapılan araştırmalar çocukların 18 aylıktan itibaren televizyondan gelen uyarana kısa süreli de olsa ilgi gösterdiğini ancak “izleyici” olarak adlandırmalarının ancak 2.5 yaşlarından sonra olduğunu göst
Yazar: baba_can - Cevaplar: 4 - Görüntüleme: 1408
Şehit Asker Çocukları
Yazar: sirlimen - Cevaplar: 5 - Görüntüleme: 4779
20 kasım dünya çocukları günü şiir
20 kasım dünya çocukları günü şiir
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1502
Çocukları okuldan soğutan nedenler
Bazı durumlarda çocuk, okul dışı ortamların konforunu okula tercih eder veya evdeki bir probleme takıldığı için aklı evde kalır. Evdeki bol teknoloji, anneden ayrılamama, kardeş doğumu, ebeveyn gerginliği, oyuncaklardan uzak kalma, bilgisayar düşkünlüğü buna örnektir.
Okul korkusunda aileler neler yapabilirler?
Bir kere, boğucu derecede aşırı korunarak büyütülen, çok bağımlı ve özgüveni zayıf çocuklar kesinlikle risk altındadır. Çocuklarını mümkün olduğunca özdenetimi yüksek, kendi kendine yet
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1563
Sokak Çocukları Meslek Sahibi Oluyor
Antalya Emniyeti Tarafından Sokakta Çalışırken Mesleki Eğitim Kurslarına Kaydı Yaptırılan Çocukları Ziyaret Eden Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Kursiyerlere Bu Fırsatı İyi Değerlendirmeleri Tavsiyesinde Bulundu.


Antalya Emniyeti tarafından sokakta çalışırken mesleki eğitim kurslarına kaydı yaptırılan çocukları ziyaret eden Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, kursiyerlere bu fırsatı iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Antalya Emniyeti Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yı
Yazar: sokağın velisi - Cevaplar: 0 - Görüntüleme: 1721
Sınav Çocukları: Karında Tost, Kafada Test
SHU.Şadiye DÖNÜMCÜ


Bu bize ve çocuklarımıza bir dayatma."Gönül yaylarının gevşediği, çayır ve çimenlerin bay ve bayanları beklediği nisan ve mayıs aylarında" ders çalış diye direttiğimiz testçi ve tostçu çocuklarımıza sevgiler! Sabır yayları gergin ebeveynlere, annelere de.

Arkadaşım Nezahat'ın oğlu Berk, bu yıl üniversite sınavına girecek. Ben bu badireyi 'çifte kavrulmuş' atlattığımdan, deneyim ve yaşantılarım onun için önemli.

Empatik yaklaşabildiğimden olsa gerek, sıkça arıyor, g
Yazar: bilgeturk - Cevaplar: 1 - Görüntüleme: 2201
Derse İlgisiz Çocukları Tembellikle Suçlamayın
Derse ilgisiz çocukları tembellikle suçlamayın
Okulun ilk zamanlarında veya daha sonraları,öğretmenler tarafından veliye; çocuğunuz ders dinlemiyor, anlamıyor, kendini derse veremiyor veya dalıp dalıp gidiyor gibi şikayetler gelebilir. Veliler bu durumu genelde; çocuğun tembelliğine,sorumsuzluğuna veya şımarıklığına yorarlar. Bu çok yanlış bir saptamadır. Nörolog Serdar Dağ, Mynet okurları için yazdı.

Bu durumun nörolojik olarak en önemli sebebi beyin dalgalarındaki uyarı bozukluğudur. Kl
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe